POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Rosjanin, który przez ostatnie lata stał się globalnym fenomenem, w swoich niełatwych w odbiorze, inspirowanych post-sowiecką estetyką ubraniach, oraz w surowych i ascetycznych fotografiach krymskiej sceny deskorolkowej, zawarł esencję buntu swojego pokolenia. 

Rubchinskiy jest postacią ekscytującą – obserwując go, obserwujemy puszczone wodze wyobraźni. 

Ma na koncie kolaboracje z firmami takimi jak Vans czy Supreme, produkcję wykonywaną przez samo Comme des Garcons oraz stocki w najbardziej prestiżowych sklepach na świecie, takich jak Dover Street Market w Londynie czy Voo Store w Berlinie. 

Jednym z ciekawszych momentów w twórczości Goshy było wypuszczenie kapsułowej kolekcji będącej hołdem dla kultowego rosyjskiej artysty Timura Novikova (wykorzystano w niej głównie elementy z serii „Horyzonty” z lat osiemdziesiątych) i jego bardzo charakterystycznego post-sowieckiego stylu. Malarz wypracował sobie u młodych Rosjan autorytet, przede wszystkim jako jedna z wiodących postaci w ruchu Grupy Nowych Artystów z St. Petersburga (będącej sowiecką odpowiedzią na Fabrykę Warhola). 

Rubchinskiy nie boi się przełamywania konwencji – modelami na jego pokazach zajmuje się Lumpen – nieszablonowa rosyjska agencja, której standardy piękna kompletnie odbiegają od tych widocznych w stolicach mody. Sama jej nazwa oznacza tyle co pospólstwo, zdeprawowany lud. Nie należy brać tego zbyt dosłownie, modelki i modele są po prostu nietuzinkowi, a coś co w innych agencjach by ich dyskwalifikowało, tutaj staje się ich atutem.

Projektant, między innymi dzięki angażowaniu w swoje działania nastolatków, sprawił, że kupując jego ubrania czy albumy nie dostajemy samego produktu, ale stajemy się częścią ruchu, doświadczamy czegoś ulotnego, a zarazem posiadamy tego część na własność. Gosha, pochodząc z kraju, który właściwie nie posiadał głosu młodego pokolenia przed latami dziewięćdziesiątymi, odniósł światowy sukces dzięki temu, że udało mu się utrwalić dorastanie i młodego ducha w bardzo surowej i nostalgicznej formie, która okazała się być uniwersalna, a zarazem zupełnie przełomowa.

Właśnie ten obraz młodego rosyjskiego pokolenia fotograf-projektant zawarł w albumie „Youth Hotel”. Książka będzie dostępna jedynie w 500 egzemplarzach, cena: 45$.

Gosha Rubchinskiy będzie ją podpisywał 15 października w londyńskim Dover Street Market.

gosha-rubchinskiy

#Gosha Rubchinskiy
POKAŻ KOMENTARZE
  • Zulu Kuki

    Damn! Szkoda, że będzie w DSM, akurat gdy ja opuszczę Londyn.

Najnowsze

Frank Ocean wchodzi na antenę GTA V

Znane z platformy Apple Music blonded RADIO można już sobie odpalić w którejś ukradzionej furze, pędząc na złamanie karku pod ostrzałem policji.

#Frank Ocean
#GTA

Instagram wprowadzi dwie nowe funkcje. Jedna z nich bardzo was zdenerwuje

To już nie są delikatne manewry, a poważne ruchy: Instagram chce mocno położyć nacisk na aspekt społecznościowy. Nie zawsze w taki s ...

#Instagram

21 najostrzejszych rapowych numerów o policji

Zwykle w naszych zestawieniach wybieramy 7, 10 czy 12 najlepszych bądź najgorszych przykładów. Tym razem jednak temat jest na tyle rozległy, że wyszło nam 21. Niech więc - jak ...

Sprawdziliśmy, w ilu numerach Paluch rapuje o blokach

Podobno robi to tak często, że spokojnie mógłby zostać twarzą dowolnego developera mieszkaniowego. My na to mówimy: sprawdzam!

#Paluch

Lamborghini wypuściło bardzo fajnego SUV-a… wait, what? Lamborghini?

Tak, oni. Może i włoska marka kojarzy się przede wszystkim z modelami sportowymi, natomiast rynek SUV-ów jest aktualnie tak mocny, ż ...

#Lamborghini Urus

Święta pod znakiem kurczaka: KFC wjeżdża ze świątecznym merchem

KFC ma dla was idealne dopełnienie świąt bez ingerowania w tradycję 12 potraw. Do wigilijnego stołu w tym roku siadamy z teesem It's finger lickin' good.

#KFC
#Merch

Kendrick Lamar na szczycie całorocznego podsumowania Billboardu! Jak wypadli inni?

Za K.Dotem m.in. Migos, Lil Uzi Vert, Drake, The Weeknd, Post Malone, Future czy DJ Khaled. Zobaczcie, czego najczęściej słuchało si ...

#Billboard
#Billboard Magazine

W przyszłym roku możemy spodziewać się collabu Rolex x Supreme

Luksus wkracza na wyższy poziom i powiedzmy sobie otwarcie: to nie będą tanie rzeczy. W jeden z przyszłorocznych czwartków będą czekały na was (pewnie przez kilka sekund) ciuch ...

#Rolex
#Supreme

4 bardzo fajne polskie marki streetwearowe

Polacy nie gęsi i swój streetwear mają. Poznajcie najświeższe i najlepiej rokujące polskie brandy, najlepiej jeszcze przed szybką obczajką prezentów na Gwiazdkę.

#2005
#Neige
#Skandalouz

Wygląda na to, że już nigdy nie zobaczymy Adriany Limy w bieliźnie

Lima postanowiła tym samym zmienić świat na lepsze. I choć na pierwszy rzut oka te dwie informacje wydają się być sprzeczne, po zagł ...

#Adriana Lima
#Victoria's Secret
POKAŻ WIĘCEJ