Gosha Rubchinskiy moda na Rosję
Created with Sketch.
POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Rosjanin, który przez ostatnie lata stał się globalnym fenomenem, w swoich niełatwych w odbiorze, inspirowanych post-sowiecką estetyką ubraniach, oraz w surowych i ascetycznych fotografiach krymskiej sceny deskorolkowej, zawarł esencję buntu swojego pokolenia. 

Rubchinskiy jest postacią ekscytującą – obserwując go, obserwujemy puszczone wodze wyobraźni. 

Ma na koncie kolaboracje z firmami takimi jak Vans czy Supreme, produkcję wykonywaną przez samo Comme des Garcons oraz stocki w najbardziej prestiżowych sklepach na świecie, takich jak Dover Street Market w Londynie czy Voo Store w Berlinie. 

Jednym z ciekawszych momentów w twórczości Goshy było wypuszczenie kapsułowej kolekcji będącej hołdem dla kultowego rosyjskiej artysty Timura Novikova (wykorzystano w niej głównie elementy z serii „Horyzonty” z lat osiemdziesiątych) i jego bardzo charakterystycznego post-sowieckiego stylu. Malarz wypracował sobie u młodych Rosjan autorytet, przede wszystkim jako jedna z wiodących postaci w ruchu Grupy Nowych Artystów z St. Petersburga (będącej sowiecką odpowiedzią na Fabrykę Warhola). 

Rubchinskiy nie boi się przełamywania konwencji – modelami na jego pokazach zajmuje się Lumpen – nieszablonowa rosyjska agencja, której standardy piękna kompletnie odbiegają od tych widocznych w stolicach mody. Sama jej nazwa oznacza tyle co pospólstwo, zdeprawowany lud. Nie należy brać tego zbyt dosłownie, modelki i modele są po prostu nietuzinkowi, a coś co w innych agencjach by ich dyskwalifikowało, tutaj staje się ich atutem.

Projektant, między innymi dzięki angażowaniu w swoje działania nastolatków, sprawił, że kupując jego ubrania czy albumy nie dostajemy samego produktu, ale stajemy się częścią ruchu, doświadczamy czegoś ulotnego, a zarazem posiadamy tego część na własność. Gosha, pochodząc z kraju, który właściwie nie posiadał głosu młodego pokolenia przed latami dziewięćdziesiątymi, odniósł światowy sukces dzięki temu, że udało mu się utrwalić dorastanie i młodego ducha w bardzo surowej i nostalgicznej formie, która okazała się być uniwersalna, a zarazem zupełnie przełomowa.

Właśnie ten obraz młodego rosyjskiego pokolenia fotograf-projektant zawarł w albumie „Youth Hotel”. Książka będzie dostępna jedynie w 500 egzemplarzach, cena: 45$.

Gosha Rubchinskiy będzie ją podpisywał 15 października w londyńskim Dover Street Market.

gosha-rubchinskiy

#Gosha Rubchinskiy
POKAŻ KOMENTARZE
  • Zulu Kuki

    Damn! Szkoda, że będzie w DSM, akurat gdy ja opuszczę Londyn.

Najnowsze

Czy Drake zamieni Jordan Brand na adidas?

To może być najgłośniejsza zmiana barw klubowych od czasu transferu Neymara do PSG! Wkrótce okaże się czy Drake przejdzie do #teamadidas.

#adidas
#Drake
#Nike

10 rapowych koncertów, na które najbardziej czekamy w 2018 roku

Prosicie nas o podsumowanie tego, co będzie działo się live w najbliższych miesiącach. A my odpowiadamy, że całkiem sporo. I uszeregowaliśmy koncerty pod kątem tego, jak mocno ...

Wiemy wszystko o nowym PRO8L3Mie: znamy tytuł, okładkę, tracklistę, mamy też info o trasie

Enigmatycznie zapowiadaliśmy premierowy materiał Steeza i Oskara, teraz znamy szczegóły. Premiera mixtape’u już 16 marca.

#Pro8l3m

W Street Supply zgarniecie buty Le coq sportif x Sneakerbox inspirowane hummusem. Smacznego!

No dobra, być może was zaskoczymy, ale to nie jest tak, że chodzi o obuwie stworzone ze smakowitej mazi. Zobaczcie, co słynny izrael ...

#Le Coq Sportif
#Street Supply

Jeszcze tylko przez miesiąc możecie kupić drugi numer newonce.paper w Empikach

Spokojnie, magazyn nadal będzie dostępny on-line, ale oldschoolowcy, którzy lubią zgarnąć periodyk z półki w lokalnym salonie prasow ...

#empik
#newonce.paper

Chris Tucker potwierdza: będzie czwarta część Godzin Szczytu!

Co więcej, Jackie Chan też dogadał się z producentami, no ale Godziny Szczytu bez tej dwójki byłyby niczym - cytujemy Borixona - wściekłe psy bez tabaska. Absurd i nonsens.

#Chris Tucker
#Godziny szczytu

Słuchaliśmy już nowej płyty Mesa, a wy sprawdźcie trzy pierwsze klipy

Po co wypuszczać aż trzy teledyski jednego dnia? Od czego uwalnia niewielki sampler na baterie? I najważniejsze - jak będzie brzmieć ...

#Ten Typ Mes

Najwyższy czas na nowy PRO8L3M. Na razie ruszy preorder

Mamy duże plany – pierwszy projekt ujrzy światło dzienne na wiosnę, mówił nam przed dwoma miesiącami Steez i wygląda na to, że słowa dotrzyma. Dzisiaj o 20:00 startuje przedspr ...

#Pro8l3m

13 naszych ulubionych czarnych soundtracków w historii kina

Już prawie dwa tygodnie katujemy ścieżkę dźwiękową do Czarnej Pantery. Wystarczy! Kino przez lata dostarczało nam sporo zajebistej oprawy muzycznej pod nie tak zawsze zajebiste ...

Neen Nah, zuzaOK, Bubblegun i ich wyjątkowa sesja – to są International Girls DJ’s, jakich nie znacie

Rzadko kiedy kolektywy didżejskie mogą pochwalić się własnymi sesjami zdjęciowymi, a tak ...

#International Girls DJ's
#MUS
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN