Tym ludziom bardzo zależy na czarnych Yeezy Boostach 350
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Jest wtorek, szesnasty lutego, godzina 18:00. Pod Warsaw Sneaker Store koczuje grupka osób, pierwsi z nich pojawili się już w poniedziałek wieczorem. Zostaną tu do 11:00 w piątek, kiedy to części z nich uda się kupić czarne Yeezy Boosty 350. 

Warto nadmienić, że to restock kolorystyki Pirate Black, czyli że udało się w końcu dodzwonić do Kanye’go.

 

HALO KANYE…

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @aleksandrags

A tak naprawdę to adidas zaczął realizację drugiego etapu swojej strategii: nasycanie rynku. Co to oznacza? Na przykład to, że na parce będzie można przyciąć mniej niż wcześniej. 

eminem

Ale przecież nie każdy stoi/siedzi tu dla zarobku, kilka przepytanych przez nas osób deklaruje, że walczy o buty, w których zamierza chodzić. O resellu pogadamy sobie przy innej okazji, o zajawce rozmawiajmy zawsze i wszędzie!

Są tutaj weterani butgry, którzy przeżyli już niejedną kamperkę. Narzekają na restrykcyjne zasady – na Zachodzie ustala je pierwsza osoba, która stanie w kolejce (ona też pilnuje stworzonej przez siebie listy i robi checki, czyli potwierdza obecność zapisanych osób), tutaj reguły narzucił sklep. Teoretycznie koczujący nie powinni oddalać się od WSS-u na więcej niż 5 metrów, a na niespodziewany check (który może wydarzyć się nawet w środku nocy) nie mogą się spóźnić więcej niż 2 minuty. Inaczej wypadają z listy i nie ma, że ja tu byłem już w poniedziałek. Mają za to godzinę na obiad i cztery godziny na tzw. ogarnięcie się, czyli może nie tak znowu dramatycznie.  

Kiedy rozmawiamy, jest już ciemno, ale godzina wciąż młoda. Najbardziej czaimy się z pytaniem, jak zamierzają spędzić noc. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie, mieszkamy przecież w Polsce – ducha walki (a czasem nie tylko to) mamy we krwi. Drugi rzut oka na stanowiska koczujących i już wiemy, że to pytanie było bez sensu.

tumblr_inline_o15lewS8gb1srpf50_500

Jednak to nie temperatura i surowe reguły gry są największym zmartwieniem kampiących – na sprzedaż wystawione zostały 33 pary, a połowa koczujących walczy o ten sam rozmiar. Ostatecznie jeśli nie wylosują swojego, mogą próbować wymienić albo (do czego finalnie przyznaje się kilka osób) opchnąć bananom aka jeleniom np. za 3-krotność ceny. 

Niektórzy z obecnych byli kilka dni wcześniej na dropie Air Jordan 4 White Cement. Bronią się przed stwierdzeniem, że był to easy cop  – potwierdzeniem jest 30 osób, które odeszło z kwitkiem. I choć na czwórkach WC można zarobić tylko 200-300 złotych, nasi rozmówcy twierdzą, że było znacznie fajniej, bo na kamperkę zdecydowali się tylko prawdziwi zajawkowicze.

Jest środa, godzina 10:30, pod Warsaw Sneaker Store grupa 25 osób. Dla tych, którzy przyjechali (m.in. z Olsztyna i Krakowa) w poniedziałek, to dopiero połowa drogi. Redakcja newonce.net (która mieści się na Chmielnej) pozdrawia wszystkich kampujących, wpadamy dziś z obiecaną herbatą.

sneakerness-warsaw-2015-6

 

fot. @nesterovich / Sneakerness 2015 by newonce.net

#Warsaw Sneaker Store
#Yeezy Boost 350
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Taconafide wyrusza w trasę – łapcie bilety na pierwszy koncert

Każda dobra płyta zasługuje na dobrą trasę koncertową i tak też stanie się w przypadku polskiego Watch the Throne. Pierwszy przystan ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway
#taconafide

Chcecie odpocząć od Netflixa? Carhartt WIP wypuszcza nowy film dokumentalny

Co się dzieje w momencie, w którym dorastasz zbyt szybko? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie Saint Denis, opowiadającym hi ...

#Carhartt WIP
#Denis Lynn
#Saint Denis

Wszystko, co musicie wiedzieć o dzisiejszym newonce.radio launch party

Odliczaliśmy dni, teraz odliczamy już godziny. Impreza z okazji startu newonce.radio zaczyna się dziś o 22:00!

#Jameson
#newonce.radio

Na rynek wjeżdża zupełnie nowy but od adidas Originals

Kolejna tegoroczna duża premiera od adidasa już za rogiem. Poznajcie Deerupt, but, który jest naprawdę w tempo.

#adidias Originals
#Deerupt

Taco i Quebo wydają wspólną płytę. Mamy pierwszy singiel

Zawodnicy rapowej wagi ciężkiej łączą swe siły tylko od święta. Zwykle kończy się na featach czy gościnnych udziałach w koncertach, a kolaboracyjne albumy prawdziwych gwiazd ra ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway

Być jak Pablo Escobar! Narcos doczeka się oficjalnej gry

Na pewno zdarzało wam się zastanawiać, co chcecie robić w życiu albo kim zostać. Problem został rozwiązany. Dzięki Netflixowi i Curve Digital będziecie mogli wcielić się w rolę ...

#Narcos
#Netflix

8 najlepszych featuringów Danny’ego Browna u elektronicznych producentów

Choć Danny wciąż wygląda jak ciut podniszczony narkotykami nastolatek, to dziś obchodzi… 37 urodziny. A jako, że kochamy go miłością ...

#Danny Brown

Pornhub bawi i uczy. Jest 25 000 dolarów do zgarnięcia!

Popularny serwis dla miłośników filmowych historii miłosnych nie tylko bawi, ale także uczy. Było już Sexual Wellness Center, teraz przyszedł czas na wsparcie badań naukowych.

#PornHub

50 najważniejszych płyt w historii polskiego rapu, miejsca 10-1

Nadszedł czas rozstrzygnięć. Jak mówił Dariusz Szpakowski: Nikt nie stoi, nikt nie stoi, wszyscy wstali! Oto finałowa dziesiątka naszego zestawienia.

Pharrell Williams już jutro w Street Supply

Zgodnie z zasadą jesteś tym, co nosisz... a nie, czekajcie, to chyba nie do końca tak leciało. Zresztą, kto zwraca uwagę na takie szczegóły, kiedy tuż za rogiem można powinąć w ...

#adidas NMD
#adidas NMD Hu Trail
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN