POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Nie rozmawia z dziennikarzami, ale dla nas zrobił wyjątek. Kilka dni po wydaniu Marmuru pogadaliśmy z Taco o życiu, nowej płycie i tym, jak poradził sobie z nagłą sławą.

Jakie to uczucie stać się nagle, w kilka miesięcy, najpopularniejszym raperem w kraju?

Między nami spoko, zeszło epek ponad dziesięć patoli. Mimo wszystko jestem jakoś spięty, nie wiem czemu się stresuję koncertem, miałem mieć wakacje, Janek przyjął dużą ofertę.

W sensie koncert na Open’erze?

Pamiętam tremę przed graniem na Open’erze. Tyle ludzi? Przed chwilą grałem podziemie… Znikąd sukces jak Leicester. 

Często nawijasz o hajsie…

W tym nowym millenium nikt nie chce gadać o niczym, tylko o zdrowym żywieniu!

Dobra, to potem. Ważna jest ta świadomość poduszki finansowej na koncie?

Muszę coś zbudować od zera, bo już nie mogę polegać na tych umowach o dzieła. Trochę głupio przemieniać rapy na cyfry, ale kusi widmo platyn. A w ogóle to chcę wykręcać te liczby co Maff i Merced. Szczerze mówiąc, chciałbym kiedyś zrobić sześć zer! Lata temu, jeszcze zanim rapowałem, za robotę skandalicznie mały banknot brałem. Gdy ja i Maciej graliśmy za kafel pięćset, miewałem kafel na koncie lecz chciałem o kafel więcej. Chce mieć tyle hajsu, by krążyły dziwne legendy, choć me marzenia ciągle takie jak przedtem, skromne lokum, używany wóz o małym przebiegu…

…czyli jesteś raczej oszczędny. Żaden spontan, oblewanie fanek Dom Perignon?

Białe wino, białe wino, białe wino na kieliszki, cztery złote za sztukę. Nie szarpnę się na Chardonnay, mogę kupić zero siedem Piccola.

Chcecie dowiedzieć się, które fragmenty płyty Wosk podobały nam się najbardziej? Sprawdźcie nasz tekst!

Tak szczerze: masz też takie wrażenie, że po Umowie o dzieło znalazłeś fanów wszędzie poza – powiedzmy – ortodoksyjnymi słuchaczami rapu? Na twoje koncerty raczej nie przychodzą ziomeczki spod bloków.

Ale wszystko jedno – mi tu dosyć cudownie. Przyglądam się nastolatkom, kiedyś wychodziły rzadko, dziś mnie to cieszy, lecz teraz ci powiem szczerze – ci panowie są wrodzy i biją, mają koszulki Hemp Gru, więc zaraz się pozbędę zębów. 

No tak, w końcu to nie dzięki nim wszedłeś na pierwsze miejsce listy radiowej Dwójki.

Następna stacja!

Sorry, Trójki.

Jeden chciałby ciszy, drugi pląsów, a ja chciałbym kiedyś znów się wzruszyć pisząc rapy. Czy podziały są nam w ogóle potrzebne? Dworzec Gdański ciągle tęskni za Bowiem, on jest fanem White Stripesów, a ja słucham Republiki, słucham Starszych Panów, no i Eminema album nowy.

Ciekawy wybór jak na rapera.

Nie chcę być nowym 2Pakiem, chcę być nową Nosowską.

 

Sopot poza sezonem – piękna rzecz. #wiatr #następnastacjatour

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika tacohemingway (@tacohemingway)

Muszę zatem zadać to pytanie, chociaż wiem, że go nienawidzisz – czujesz się jak Nosowska głosem pokolenia?

Jestem głosem pokolenia, które nie ma nic do powiedzenia. Zresztą w tym pokoleniu, na umowie-zleceniu nie gada się o przyszłości i ZUS-ie, ubezpieczeniu. To by było na tyle, pewnie dla części słuchaczy dawno już puenta znana.

Właśnie wydałeś Marmur. Co dla Ciebie znaczy ta płyta?

W Marmurze czuję jakby duży kawał ego mi pękł, w Marmurze spokój ducha niewątpliwie nabyłem. Wreszcie dostrzegam jak dobrą mam pracę, chyba nade mną ktoś czuwa. Szczerze mówiąc nie chce mi się pisać smutnych rapów.

A nie boisz się, że rzeczy, o których nawijasz, szybko się zdezaktualizują? 

Przyszłość leży w mojej krtani, składam mową horoskop. Ale muszę ci powiedzieć, że mnie coraz bardziej brzydzi czas. Zapamiętaj – życie to nie Ale Kino!

Z twoich tekstów przenika taka myśl, że życie jest czarne.

Ciemniejsze niż prezydent Obama.

Dzięki za rozmowę*!

Bardzo proszę.

*wszystkie wypowiedzi Taco są fragmentami jego tekstów.

fot. Filip Blank

#Taco Hemingway
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

10 naszych ulubionych nierapowych płyt z 2017 roku

Pytacie nas czasem, czy słuchamy tylko rapu. My odpowiadamy - no pewnie, że nie tylko. Wtedy wy pytacie o to, co moglibyśmy wam polecić. A my układamy takie oto zestawienie.

Run Colors zaprasza was na otwarcie nowej miejscówki we Wrocławiu

Czy są z nami obywatele Dolnego Śląska? Po Warszawie i Poznaniu przyszedł czas na Wrocław - Run Colors Old Town będzie nową miejscówką na sneaker-mapie Polski, a jej wielkie ot ...

#Instabaks
#Run Colors

10 rapowych soundcloudów, na które warto mieć oko

Kto ma szansę pójść w ślady NAV-a, NBA YoungBoya czy A Boogie Wit Da Hoodie i z sieci wyjść na sceny klubów czy festiwali? Odpowiedzi szukamy na Soundcloudzie. Choć jeden z niż ...

#SoundCloud

Będzie gorąco: Kodak Black uważa się za lepszego od Jay’a-Z i wyśmiewa rap z lat 90.

Czy skrajny podział na oldskul i niuskul kiedykolwiek się skończy? Z jednej strony mamy już tego dosyć, ale patrząc na to trochę ina ...

#Jay Z
#Kodak Black

Frank Ocean, Kendrick Lamar i Pharrell Williams nagrali wspólny kawałek

Zanim usłyszymy całą płytę, musimy zadowolić się kolejnym singlem. Kawałek Don't Don't Do It! promuje najnowszy album N.E.R.D. i rac ...

#Frank Ocean
#Kendrick Lamar
#muzyka

Nowy numer magazynu newonce.paper możecie już kupić w preorderze!

Fakty są takie, że newonce.paper #2 może pojawić się na waszych biurkach wcześniej niż na sklepowych półkach – w tym akurat przypadku pierwsi wygrywają i na nic tu się zdadzą p ...

#newonce.paper

Wy tu o Star Wars, a Patryk Vega właśnie wypuścił trailer swojego nowego filmu

Ten człowiek jest jak taran. Jeszcze z kinowych ekranów nie zszedł Botoks, a pan Patryk już zapowiada swój nowy film Kobiety mafii. ...

#Kobiety mafii
#Patryk Vega

Dlaczego obawiamy się o jakość nowego albumu Eminema

W najbliższy piątek Eminem wydaje nowy krążek Revival. Pytanie jest jedno, krótkie ale treściwe: czy kogoś to jeszcze w ogóle grzeje?

#Eminem

Legenda grime’u główną gwiazdą SnowFest 2018!

Być może wielu osobom hasło białe szaleństwo kojarzy się z serialem Narcos, my jednak jako fani sportów zimowych ostrzymy zęby i deski na luty. Wtedy bowiem w Szczyrku odbędzie ...

#Snowfest
#Wiley

Frank Ocean wchodzi na antenę GTA V

Znane z platformy Apple Music blonded RADIO można już sobie odpalić w którejś ukradzionej furze, pędząc na złamanie karku pod ostrzałem policji.

#Frank Ocean
#GTA
POKAŻ WIĘCEJ