7 najgorszych filmowych wyborów na walentynkowy wieczór
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Ty, ona, świeczki, fajna kolacja, wiadomo-jaka-atmosfera w powietrzu… A potem nieświadomie odpalacie jeden z tych filmów i wszystko więdnie.

To nie jest tak, że każdy film o miłości nadaje się na Walentynki jak znalazł. Co więcej, trafiają się wśród nich takie tytuły, od których lepsze do kolacji we dwoje byłyby nawet Krwawe Walentynki 3D – gwarantujemy, że nawet obecna w nich dekapitacja przy pomocy kilofa narobiłyby w waszej relacji mniej spustoszenia, niż któryś z tych filmów. Których pozycji powinniście zwłaszcza w ten dzień wystrzegać się jak zarazy?

7. 50 twarzy Greya, reż. Sam Taylor-Johnson

Na początek listy film, który trzy lata temu spieprzył walentynkową randkę setkom tysięcy Polaków. Miało być pikantnie, było potwornie nudno – do tego stopnia, że kiedy wychodziliście z kina i ty rzuciłeś, że w sumie to jednak wolałbyś obejrzeć zaraz mecz, ona nie tylko nie protestowała, ale nawet z własnej woli oddała ci za colę i nachosy. Nie dajcie się nabrać na Greya i w tym roku. Bilety już zarezerwowane? Przebukujcie na cokolwiek innego, może poza Wołyniem.

6. Miłość Larsa, reż. Craig Gillespie

Jeden z dwóch filmów z Ryanem Goslingiem w naszym zestawieniu. Na papierze może i nawet wyglądać to zabawnie – piękny Ryan gra młodego mężczyznę imieniem Lars, który zakochuje się w gumowej lalce. Ale gdzieś tam z tyłu czai się tematyka niedopasowania społecznego, samotności, choroby psychicznej… To najzwyczajniej w świecie bardzo smutny obraz i miejcie to na uwadze, zanim zaproponujecie ukochanej Miłość Larsa do kolacji.

5. Wstyd, reż. Steve McQueen

Twoja dziewczyna lubi Michaela Fassbendera, prawda? W końcu czyja nie lubi. I bardzo dobrze, ale uciekajcie od tego filmu, nawet mimo tego, że Michael paraduje tam na golasa. Wstyd jest okrutnie przygnębiającą opowieścią o desperackich próbach nawiązania jakiejkolwiek relacji uczuciowej, o znieczulicy w wielkim mieście i wszechobecnym poczuciu wyobcowania. A z Fassbenderem obejrzyjcie cokolwiek innego, może być nawet Adwokat. W końcu to nie Michael ma być tym facetem, który tego wieczora będzie na golasa, prawda?

4. Ona, reż. Spike Jonze

Kolejny film o samotności, tu dodatkowo wzbogacony wątkami science-fiction. Bądźmy sprawiedliwi: wiemy, że są kobiety, które historia pisarza Theodore’a i jego miłości do komputerowego systemu wzruszy, rozczuli i przyprawi o łzy, ale nie te smutku. Nie szkodzi – nie warto ryzykować. Nawet pomimo wspaniałej roli Joaquina Phoenixa i jeszcze bardziej wspaniałej ścieżki dźwiękowej (m.in. Arcade Fire, LCD Soundsystem i Karen O. z Yeah Yeah Yeahs). Po prostu nie. Nie dziś.

3. Bliżej, reż. Mike Nichols

Fascynujący portret uczuciowego czworokąta z londyńskiej wyższej klasy pracującej. Cała czwórka bohaterów szuka miłości, zatracając się przy tym w egoizmie. Wniosek? Każdy związek może rozsypać się ot tak. Przyznacie, że to nie najlepsza konkluzja na walentynkowy wieczór we dwoje. I nie pomoże nawet Clive Owen – jeden z najgenialniej tracących nerwy aktorów na świecie.

2. 500 dni miłości, reż. Marc Webb

Żeby nie było niedomówień – naszym zdaniem ten film to jedna z najlepszych komedii romantycznych dekady. Ale czy komedii? I czy romantycznych? No właśnie niekoniecznie, chociaż dystrybutorzy umieścili go w tej szufladce. Pomimo lekkiej, zabawnej formy wymowa 500 dni miłości jest niezwykle smutna, Marc Webb umiejętnie pokazuje bowiem to, co dzieje się w związku, gdy jedna ze stron zaczyna czuć znużenie. Pod względem artystycznym jego film broni się na każdym polu – znakomity, przewrotny scenariusz + świetne role Josepha Gordena-Levitta (aż chce się tego typa przytulić) czy Zooey Deschanel, dziewczyny z marzeń każdego geeka. Ale wybór to niezwykle niebezpieczny.

1. Blue Valentine, reż. Derek Cianfrance

Czy to najsmutniejszy film ostatnich lat? Naszym zdaniem tak. Blue Valentine jest drobiazgowym portretem kryzysu małżeństwa, niegdyś zakochanego w sobie na zabój, obecnie zastanawiającego się, w którym momencie to wszystko się zepsuło. Wracają myślami do przeszłości, próbują wskrzesić ogień, ale niewidzialny mur między nimi jest bardzo mocny. Aktorsko – miazga, Michelle Williams i Ryan Gosling fantastycznie grają dwójkę złamanych życiowo ludzi, a rozpacz Goslinga weszła już do kanonu najbardziej emocjonalnych męskich ról w historii kina. Ale z ręką na sercu – nawet pornos byłby lepszym wyborem na walentynkowy wieczór.

#50 twarzy Greya
#500 dni miłości
#Bliżej
#Blue Valentine
#Miłość Larsa
#Ona
#Wstyd
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

10 horrorów z Netflixa, które są zbyt straszne, by obejrzeć je do końca

Tak, Amerykanie faktycznie prowadzą takie badania. Podobno ze strachu, ale w dyszce jest na przykład film o nastolatce z zębami... t ...

#Netflix

Simpsonowie wspominają Stephena Hawkinga

Wczorajszy odcinek Simpsonów został zadedykowany najinteligentniejszej osobie, jaka kiedykolwiek pojawiła się w okolicach Springfield. Stephen Hawking na zawsze opuścił żółte m ...

#Stephen Hawking
#The Simpsons

Tomasz Chada nie żyje

Raper zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Informację o śmierci Chady potwierdziła wytwórnia Step Records, w której wydawał swoje albumy.

#Chada

Nie tylko Taconafide: polskie collaby, na które czekamy

SOMA 0,5 mg - tak nazywa się album duetu Taconafide, który generalnie ma wstrząsnąć polską sceną w tym roku. Ludzie mówią, że to krajowe Watch The Throne, a my zastanawiamy się ...

Drake został czwartym Migosem i znów dziwnie tańczy

Lata 70., Quavo, Offset i Takeoff, a do tego Jamie Foxx oraz Drake, który pisze kolejny rozdział w historii choreografii. Mało?

#Drake
#Migos

Wiemy co z czwartym sezonem Rick and Morty

Czekaliśmy na tę informację, odkąd Mr Poopy Butthole z przytupem zamknął trzeci sezon popularnej kreskówki.

#Netflix
#Rick and Morty

7 najbardziej wypasionych wydań polskich płyt rapowych

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, ale kiedy ta okładka świeci w ciemności, to chyba nie jest najgorzej?

#Frenchman
#Mops
#O.S.T.R.

Taconafide wyrusza w trasę – łapcie bilety na pierwszy koncert

Każda dobra płyta zasługuje na dobrą trasę koncertową i tak też stanie się w przypadku polskiego Watch the Throne. Pierwszy przystan ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway
#taconafide

Chcecie odpocząć od Netflixa? Carhartt WIP wypuszcza nowy film dokumentalny

Co się dzieje w momencie, w którym dorastasz zbyt szybko? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie Saint Denis, opowiadającym hi ...

#Carhartt WIP
#Denis Lynn
#Saint Denis

Wszystko, co musicie wiedzieć o dzisiejszym newonce.radio launch party

Odliczaliśmy dni, teraz odliczamy już godziny. Impreza z okazji startu newonce.radio zaczyna się dziś o 22:00!

#Jameson
#newonce.radio
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN