Bart Pniewski wycofuje się z organizowania SneakersLife
Created with Sketch.
POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe
Komplikuje się sytuacja zaplanowanego na czerwiec eventu dla miłośników tzw. sneakersów. Z ekipy organizującej wydarzenie odchodzi Bart Pniewski, człowiek odpowiedzialny za wizerunkowe postawienie tej imprezy na nogi. Zadaliśmy mu w związku z tym kilka pytań.

 
Bart, zacznijmy od umiarkowanie elokwentnego, ale adekwatnego do sytuacji pytania „co tu się”. Dlaczego postanowiłeś zrezygnować z dalszego współorganizowania SneakersLife?
Od momentu mojego dołączenia do SneakersLife z zupy pomidorowej stało się wydarzeniem, o którym mówiło się w całej Europie. W organizację eventu włożyłem mnóstwo pracy i czasu, niestety poza moimi działaniami nic więcej się nie działo. Jako że pomysłodawcy i pierwotni organizatorzy, jak i zatrudniona przez nich producentka zupełnie nie wiedzieli, jak się za to wszystko zabrać, przekazałem im listę rzeczy, bez których taka impreza nie ma prawa się odbyć. Niestety przez dwa miesiące nie pojawił się nawet najmniejszy postęp. Ja w tym czasie zaprosiłem osoby i instytucje, których Polska nie miała jeszcze okazji gościć. Pomijam już fakt niekonsultowania ze mną oficjalnej korespondencji oraz pełnych błędów stylistycznych i ortograficznych ofert wysyłanych do potencjalnych partnerów. Sama zawartość tych tekstów pozostawiała wiele do życzenia i była daleka od profesjonalizmu.
 
To może teraz z drugiej strony. Co spowodowało, że postanowiłeś włączyć się w tę inicjatywę i jakie były twoje zadania?
Już od długiego czasu chciałem w Polsce zorganizować event sneakersowy, niestety brakowało mi motywacji. Dodam też, że zawsze sprawiało mi satysfakcję wyciąganie firm czy przedsięwzięć leżących na ziemi i nieudolnie zarządzanych. Biznesowo do tej pory mi się to udawało, niestety okazało się, że SneakersLife to zupełnie inny przypadek. Osoby zaangażowane w to wydarzenie okazały się niereformowalne i chciały wypromować się moim kosztem i moją pracą. Moje zadania? (śmiech). Dosyć szybko okazało się, że chyba wszystko… Mam wrażenie, że miałem zrobić ten event i ich pod nim podpisać.
 
Nasz pierwszy artykuł nt. SneakersLife (możecie przeczytać go tutaj) opublikowaliśmy mniej więcej w czasie, kiedy dołączałeś do ekipy organizatorów. Jak odbierałeś ten tekst wtedy i jak widzisz go teraz?
Nie ukrywam, że byłem wściekły i miałem pretensje do warszawskiego środowiska, które mocno krytykowało event… Jak się okazało, wy oceniliście to słusznie. Ja byłem w błędzie, jedyne co mi pozostaje, to przeprosić tych, na których wtedy wieszałem psy za krytykę.
 
Komunikacja tego wydarzenia od początku była mocno kontrowersyjna. Pomijając nieco absurdalne opisy – #zupapomidorowa – dość zaskakująco brzmiała teza pt. „Warszawa też zasługuje na event sneakersowy z prawdziwego zdarzenia”. Zespół organizatorów SneakersLife nie słyszał o kilku edycjach Sneakernessa i Warsaw Sneaker Market czy po prostu nie uważał ich za imprezy warte uwagi?
Mimo, że spotykałem ich na paru eventach, to z dzisiejszej perspektywy mam wrażenie, że nie widzieli ani nie słyszeli o niczym, co związane jest z tego rodzaju wydarzeniami (śmiech). Nie ukrywam, iż moim celem było zrobienie czegoś, czego w Polsce jeszcze nie było.
 
Regularnie odwiedzasz eventy sneakersowe w całej Europie. Co było główną wartością dodaną, którą chciałeś wnieść do SneakersLife? Atmosfera, model współpracy z wystawcami, zagraniczni goście?
Przede wszystkim chciałem pokazać, że Warszawa niczym nie różni się od zachodnich stolic, w których organizowane są najmocniejsze eventy i na których spotkać można wiele osób czy instytucji mocno rozpoznawalnych w tym środowisku. Chciałem stworzyć event nie tylko dla odwiedzających, ale również dla wystawców, dla których miał być to nie tylko czas pracy, ale też dobrej zabawy. Event miał być okazją do poznania osób i firm, które za granicą mocno kojarzą się z tym światem i niestety do tej pory były poza zasięgiem naszego kraju.
 
Wycofujesz się ze współpracy ze SneakersLife, czy to samo zrobią zaproszeni przez ciebie goście? 
Tak, wszyscy zaproszeni przeze mnie goście jak i wystawcy wycofują się razem ze mną. Mimo całego tego zamieszania, potwierdzili oni chęć przybycia na eventy, których w przyszłości bedę organizatorem.
 
 
#Bart Pniewski
#SneakersLife
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Czy Drake zamieni Jordan Brand na adidas?

To może być najgłośniejsza zmiana barw klubowych od czasu transferu Neymara do PSG! Wkrótce okaże się czy Drake przejdzie do #teamadidas.

#adidas
#Drake
#Nike

10 rapowych koncertów, na które najbardziej czekamy w 2018 roku

Prosicie nas o podsumowanie tego, co będzie działo się live w najbliższych miesiącach. A my odpowiadamy, że całkiem sporo. I uszeregowaliśmy koncerty pod kątem tego, jak mocno ...

Wiemy wszystko o nowym PRO8L3Mie: znamy tytuł, okładkę, tracklistę, mamy też info o trasie

Enigmatycznie zapowiadaliśmy premierowy materiał Steeza i Oskara, teraz znamy szczegóły. Premiera mixtape’u już 16 marca.

#Pro8l3m

W Street Supply zgarniecie buty Le coq sportif x Sneakerbox inspirowane hummusem. Smacznego!

No dobra, być może was zaskoczymy, ale to nie jest tak, że chodzi o obuwie stworzone ze smakowitej mazi. Zobaczcie, co słynny izrael ...

#Le Coq Sportif
#Street Supply

Jeszcze tylko przez miesiąc możecie kupić drugi numer newonce.paper w Empikach

Spokojnie, magazyn nadal będzie dostępny on-line, ale oldschoolowcy, którzy lubią zgarnąć periodyk z półki w lokalnym salonie prasow ...

#empik
#newonce.paper

Chris Tucker potwierdza: będzie czwarta część Godzin Szczytu!

Co więcej, Jackie Chan też dogadał się z producentami, no ale Godziny Szczytu bez tej dwójki byłyby niczym - cytujemy Borixona - wściekłe psy bez tabaska. Absurd i nonsens.

#Chris Tucker
#Godziny szczytu

Słuchaliśmy już nowej płyty Mesa, a wy sprawdźcie trzy pierwsze klipy

Po co wypuszczać aż trzy teledyski jednego dnia? Od czego uwalnia niewielki sampler na baterie? I najważniejsze - jak będzie brzmieć ...

#Ten Typ Mes

Najwyższy czas na nowy PRO8L3M. Na razie ruszy preorder

Mamy duże plany – pierwszy projekt ujrzy światło dzienne na wiosnę, mówił nam przed dwoma miesiącami Steez i wygląda na to, że słowa dotrzyma. Dzisiaj o 20:00 startuje przedspr ...

#Pro8l3m

13 naszych ulubionych czarnych soundtracków w historii kina

Już prawie dwa tygodnie katujemy ścieżkę dźwiękową do Czarnej Pantery. Wystarczy! Kino przez lata dostarczało nam sporo zajebistej oprawy muzycznej pod nie tak zawsze zajebiste ...

Neen Nah, zuzaOK, Bubblegun i ich wyjątkowa sesja – to są International Girls DJ’s, jakich nie znacie

Rzadko kiedy kolektywy didżejskie mogą pochwalić się własnymi sesjami zdjęciowymi, a tak ...

#International Girls DJ's
#MUS
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN