Czy to już koniec wielkiej popularności Popka?
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Lata 80., nowe wydawnictwo Popkazadebiutowały zaledwie na 22. miejscu OLiS. Uwierzylibyście w to dwa lata temu? Fakty są takie, że Król błyskawicznie opuszcza swój tron, a my zastanawiamy się, dlaczego.

 

Jego zachowanie przestało szokować

Od Psa Andaluzyjskiego po Kuso, odbiorca popkultury zdążył przyzwyczaić się do terapii szokowej fundowanej mu przez twórcę. Była już skaryfikacja, były burgery, dziaranie oczu – Popek wystrzelał się z zaskakujących pomysłów, o których mówili wszyscy. I chodzi nam tu też o muzykę, bo o ile Dirty Diana czy ten cover La Bouche wzbudziły zainteresowanie, o tyle kolejne, podobne w klimacie propozycje od Pawła nikogo już nie zainteresowały.

Wydaje zbyt dużo muzyki

Zerknijcie tylko. Monster, Monster 2, 72 Hours, Unplugged, Królowie Życia, B.A.D. Pop, Król Albanii, Ciężki Gnój, Sweet 17th Trzech Króli, Lata 80. 11 płyt w 4 lata. Fajnie, ale gdyby tak zmniejszyć ilość na rzecz jakości? Doprowadziło to jedynie do zmęczenia ludzkiego materiału, niezdolnego przyjmować kolejnych dawek twórczości Popka.  

To na dziś bardziej celebryta niż raper

Pompowanie medialnego balonu, to jedna z tych rzeczy, które Popek robi naprawdę dobrze. Przejście z internetu do mainstreamu, przez odezwę do hipsterów i gitarowe rzępolenie do Maryli Rodowicz śpiewającej Dla Prawdziwych Dam (oj głupia ty, głupia ty) i aren KSW. Tylko gdzie w tym wszystkim muzyka? No bo chyba nie zamierzacie wmawiać nam, że nawijkę w stylu bit sobie, ja sobie można nazywać rapem.

Hajs, hajs, hajs

Na początku roku Gang Albanii rozstał się z Rozbójnikiem Alibabą, kiedy okazało się, że albański Sezam nie jest zdolny napchać kieszenie wszystkich. Choć początkowo maszynka do zarabiania robiła swoje, w końcu musiała wyeksploatować się w natłoku hajsowych ambicji Popka. A czego by nie mówić o Robercie M, tak jego produkcje sprawiały, że odbiór wydawnictw Gangu był troszkę mniejszym Circus of Pain niż Lata 80.

Wielokrotnie powtarzany żart już nikogo nie bawi

No chyba, że Popek targetuje w remizy. Chwileczkę, czy aby już wcześniej tego nie robił? Paździerzowa chałtura kojarząca się z wujkiem, który na każdej rodzinnej uroczystości wyciąga spod rozpiętej koszuli ten sam zestaw żartów o Polaku, Rusku i Niemcu. Być może pasuje mu taki image Janusza rapu, ale nas przestało to bawić w 2013.

Ma po prostu kiepskie teksty

1996 – Nagły Atak Spawacza. 2015 – Gang Albanii. To dokładnie ten sam przykład: szybka sława zbudowana na prostych numerach i wesołkowato-obscenicznych tekstach i jeszcze szybsza utrata popularności. Spawacze mieli Pedała Romana, Popek Albańskie kakao i [email protected]#$ę nad głową. Na pewno dzisiejsze gimby będą za 20 lat wspominać Popka z nostalgią, ale niestety tylko oni. 

#Gang Albanii
#Popek
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Taconafide wyrusza w trasę – łapcie bilety na pierwszy koncert

Każda dobra płyta zasługuje na dobrą trasę koncertową i tak też stanie się w przypadku polskiego Watch the Throne. Pierwszy przystan ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway
#taconafide

Chcecie odpocząć od Netflixa? Carhartt WIP wypuszcza nowy film dokumentalny

Co się dzieje w momencie, w którym dorastasz zbyt szybko? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie Saint Denis, opowiadającym hi ...

#Carhartt WIP
#Denis Lynn
#Saint Denis

Wszystko, co musicie wiedzieć o dzisiejszym newonce.radio launch party

Odliczaliśmy dni, teraz odliczamy już godziny. Impreza z okazji startu newonce.radio zaczyna się dziś o 22:00!

#Jameson
#newonce.radio

Na rynek wjeżdża zupełnie nowy but od adidas Originals

Kolejna tegoroczna duża premiera od adidasa już za rogiem. Poznajcie Deerupt, but, który jest naprawdę w tempo.

#adidias Originals
#Deerupt

Taco i Quebo wydają wspólną płytę. Mamy pierwszy singiel

Zawodnicy rapowej wagi ciężkiej łączą swe siły tylko od święta. Zwykle kończy się na featach czy gościnnych udziałach w koncertach, a kolaboracyjne albumy prawdziwych gwiazd ra ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway

Być jak Pablo Escobar! Narcos doczeka się oficjalnej gry

Na pewno zdarzało wam się zastanawiać, co chcecie robić w życiu albo kim zostać. Problem został rozwiązany. Dzięki Netflixowi i Curve Digital będziecie mogli wcielić się w rolę ...

#Narcos
#Netflix

8 najlepszych featuringów Danny’ego Browna u elektronicznych producentów

Choć Danny wciąż wygląda jak ciut podniszczony narkotykami nastolatek, to dziś obchodzi… 37 urodziny. A jako, że kochamy go miłością ...

#Danny Brown

Pornhub bawi i uczy. Jest 25 000 dolarów do zgarnięcia!

Popularny serwis dla miłośników filmowych historii miłosnych nie tylko bawi, ale także uczy. Było już Sexual Wellness Center, teraz przyszedł czas na wsparcie badań naukowych.

#PornHub

50 najważniejszych płyt w historii polskiego rapu, miejsca 10-1

Nadszedł czas rozstrzygnięć. Jak mówił Dariusz Szpakowski: Nikt nie stoi, nikt nie stoi, wszyscy wstali! Oto finałowa dziesiątka naszego zestawienia.

Pharrell Williams już jutro w Street Supply

Zgodnie z zasadą jesteś tym, co nosisz... a nie, czekajcie, to chyba nie do końca tak leciało. Zresztą, kto zwraca uwagę na takie szczegóły, kiedy tuż za rogiem można powinąć w ...

#adidas NMD
#adidas NMD Hu Trail
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN