Kilka ukrytych opcji w iOS 11, o których możecie nie wiedzieć
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Wczoraj zadebiutował najnowszy system operacyjny Apple przeznaczony dla użytkowników iPhone’ów i iPadów. Zobaczcie. co przyniósł nowego.

Jeśli zdążyliście już zaktualizować swoje piątki, szóstki siódemki do najnowszego iOS 11, na pewno zauważyliście szereg zmian, które wprowadził nowy system. My chcemy opowiedzieć wam o tych, które na pierwszy rzut oka nie są tak łatwe do wychwycenia.

Możecie spersonalizować swoje centrum sterowania

Od razu widać, że nowy panel znacząco różni się od tego z dziesiątki. Po pierwsze, mieści się na jednym ekranie. Po drugie, sami możecie edytować jego zawartość. Wystarczy wejść w Ustawienia>Centrum sterowania>Dostosowanie, by po chwili samodzielnie przebierać w skrótach, które można dodać. Wśród nich znalazły się m.in. tryb niskiego zużycia energii, dyktafon, kalkulator, alarm, latarka, czy stoper.

Klawiatura dostosowana do jednej ręki 

Przytrzymując na ekranie przycisk globu/emoji, pojawią się nowe ikony, które umożliwiają zmniejszenie screenu do 3/4 jego wielkości. Dzięki temu litery stają się łatwiej dostępne dla kciuków, zwłaszcza w modelach Plus.

Zrzut ekranu 

Robienie screenshotów jest banalne – wystarczy przytrzymać przycisk zasilania oraz Home. Dodatkowo, po zrobieniu zrzutu w lewym dolnym rogu pojawia się okienko edycji, w którym możecie dowolnie upiększać, szpecić, śmieszkować i szkalować, wykorzystując narzędzia iOS 11.

W razie nagłego wypadku…

Po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku uśpij/obudź naszym oczom ukazuje się panel alarmowy, dzięki któremu, poprzez przesunięcie suwaka, automatycznie łączymy się z numerem alarmowym – 112. Dodatkowo nasz iPhone automatycznie wyśle wiadomości o treści: Alarmowe SOS. Jan Kowalski dzwoni pod numer alarmowy. To jest przybliżone położenie tej osoby. Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ J. Kowalski ma Ciebie na liście kontaktów alarmowych. Osoby z listy kontaktów alarmowych można edytować w aplikacji Zdrowie. Macie również możliwość stworzenia w niej swojej karty medycznej z informacjami na temat przebytych chorób, alergii, czy przyjmowanych lekarstw.

Nagrywanie ekranu

Nowy mobilny system Apple wprowadził również funkcję nagrywania ekranu. By ją włączyć ponownie, musimy wejść w Ustawienia>Centrum sterowania>Dostosowanie. Później będzie ona widoczna w lewym, dolnym rogu ekranu, pod postacią ikonki nagrywania. 

Napisz do Siri 

Boisz się zagadać nawet do Siri? Może łatwiej pójdzie ci z pisaniem do żeńskiego bota Apple. W Ustawieniach możemy odblokować opcję, dzięki której bez obaw o nieporozumienie będziesz mógł porozmawiać z Siri. Może w końcu komuś uda się wyrwać od niej jakieś fotki? By rozpocząć bajerowanie, musicie długo przytrzymać przycisk Home. 

#Apple
#iOS
#iOS 11
#iPhone
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Taconafide wyrusza w trasę – łapcie bilety na pierwszy koncert

Każda dobra płyta zasługuje na dobrą trasę koncertową i tak też stanie się w przypadku polskiego Watch the Throne. Pierwszy przystan ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway
#taconafide

Chcecie odpocząć od Netflixa? Carhartt WIP wypuszcza nowy film dokumentalny

Co się dzieje w momencie, w którym dorastasz zbyt szybko? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie Saint Denis, opowiadającym hi ...

#Carhartt WIP
#Denis Lynn
#Saint Denis

Wszystko, co musicie wiedzieć o dzisiejszym newonce.radio launch party

Odliczaliśmy dni, teraz odliczamy już godziny. Impreza z okazji startu newonce.radio zaczyna się dziś o 22:00!

#Jameson
#newonce.radio

Na rynek wjeżdża zupełnie nowy but od adidas Originals

Kolejna tegoroczna duża premiera od adidasa już za rogiem. Poznajcie Deerupt, but, który jest naprawdę w tempo.

#adidias Originals
#Deerupt

Taco i Quebo wydają wspólną płytę. Mamy pierwszy singiel

Zawodnicy rapowej wagi ciężkiej łączą swe siły tylko od święta. Zwykle kończy się na featach czy gościnnych udziałach w koncertach, a kolaboracyjne albumy prawdziwych gwiazd ra ...

#Quebonafide
#Taco Hemingway

Być jak Pablo Escobar! Narcos doczeka się oficjalnej gry

Na pewno zdarzało wam się zastanawiać, co chcecie robić w życiu albo kim zostać. Problem został rozwiązany. Dzięki Netflixowi i Curve Digital będziecie mogli wcielić się w rolę ...

#Narcos
#Netflix

8 najlepszych featuringów Danny’ego Browna u elektronicznych producentów

Choć Danny wciąż wygląda jak ciut podniszczony narkotykami nastolatek, to dziś obchodzi… 37 urodziny. A jako, że kochamy go miłością ...

#Danny Brown

Pornhub bawi i uczy. Jest 25 000 dolarów do zgarnięcia!

Popularny serwis dla miłośników filmowych historii miłosnych nie tylko bawi, ale także uczy. Było już Sexual Wellness Center, teraz przyszedł czas na wsparcie badań naukowych.

#PornHub

50 najważniejszych płyt w historii polskiego rapu, miejsca 10-1

Nadszedł czas rozstrzygnięć. Jak mówił Dariusz Szpakowski: Nikt nie stoi, nikt nie stoi, wszyscy wstali! Oto finałowa dziesiątka naszego zestawienia.

Pharrell Williams już jutro w Street Supply

Zgodnie z zasadą jesteś tym, co nosisz... a nie, czekajcie, to chyba nie do końca tak leciało. Zresztą, kto zwraca uwagę na takie szczegóły, kiedy tuż za rogiem można powinąć w ...

#adidas NMD
#adidas NMD Hu Trail
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN