Classic League: Katarzyna Milewska o robieniu zdjęć sportowych
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów – fakt, że mają nie jedną, a kilka pasji.

 

Podróż z członkami Classic League rozpoczęła się w Belgradzie, mieście – symbolu wolności i odrodzenia. Teraz czas na Polskę! Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, których łączy oddanie się własnym pasjom… i oczywiście zajawka na piękne, klasyczne modele butów. Był już podróżnik-sneakerhead Piotr Bratosiewicz, zbieracz winyli, sneakersów i tatuaży, Rafał Wrzesień, teraz czas na Katarzynę Milewską – fotografkę.

 

 

Jak to właściwie jest przy robieniu zdjęć sportowych – czy trudno jest fotografowi dostosować się do konkretnej dyscypliny?

Jeśli nie zna się techniki albo nie dowiedziało się sporo o tym sporcie to może być trudno. Moim zdaniem doświadczenie ułatwia pracę. Na przykład dziewczyny, które trenują pole dance, często są fotografowane w sytuacjach, w których wyglądają niekorzystnie, to może być niedociągnięta noga, zgarbione plecy albo coś jeszcze innego. Po wielu sesjach widzi się takie rzeczy.

 

Ty ukończyłaś AWF, więc doświadczenie masz.

Tak, jestem dyplomowanym trenerem fitness. Wiedza i doświadczenie zdobyte na uczelni znacznie ułatwiają mi pracę. Na studiach marzyłam o byciu fotografem, tylko nie wierzyłam, że to w ogóle osiągalne. Potem zarabiałam na życie jako managerka, ale byłam zmęczona pracą, więc z niej odeszłam. Nagle okazało się, że pasja stała się moją pracą.

 

 

Myślisz, że bez czynnego uprawiania sportu nie można być dobrym fotografem?

Można, ale doświadczenie i wiedza przyspieszają pracę, lepiej rozumiem też osoby, które mi pozują. Potrafię odpowiednio je ustawić do zdjęcia, zwracam uwagę na szczegóły i technikę wykonywanych ćwiczeń. Uważam, że to mój plus.

 

A po czym poznać nieudane zdjęcie sportowe?

Trudno powiedzieć: dla mnie może być nieudane, dla kogoś nie. Ja patrzę na technikę, dynamikę konkretnych fotek. To jest bardzo indywidualna ocena.

 

Jak w ogóle uchwycić dynamikę? To chyba najważniejsze w twojej pracy.

Trzeba zrobić dużo powtórek! Ale nie jest to reguła, czasami po jednym strzale masz idealne zdjęcie. Ważne, żeby znaleźć odpowiednie ułożenie i wiedzieć który moment chcemy złapać. Musi wszystko grać, od stóp po czubek nosa. Ale tak jest w każdej fotografii.

 

 

Jest jakaś dyscyplina sportowa szczególnie trudna w obsłudze?

Bardzo ciężki, ale zarazem bardzo wdzięczny jest balet, ponieważ zdjęcia zawsze są piękne, ale jak obejrzy je baletnica to zawsze znajdzie coś do poprawy i trzeba zacząć pracę od nowa. Sport ogólnie nie jest łatwy, wszędzie tam, gdzie mamy ruch, jest po prostu trochę trudniej.

 

Jak wygląda twój standardowy dzień na planie?

Przy typowej kampanii komercyjnej przygotowania trwają kilka dni: przetarg, brief, spotkania z klientem, uzgadnianie kadrów, tworzenie moodboardu, szukanie pozycji. Układam sobie back-up, robię zapas kadrów. Na jeden kadr potrzeba nam około godziny – to zależy głównie od ustawień sprzętu i światła. Plan trwa różnie, czasem 6 godzin, czasem 16.

 

Swoją drogą czy w wolnym czasie w ogóle chce ci się jeszcze trenować? Sport w pracy, sport poza nią…

Moja praca mnie motywuje. Kiedy widzę te piękne sylwetki, to czekam, aż skończą się zdjęcia i będę mogła iść pobiegać czy zrobić inny trening. Sport jest wszechobecny w moim życiu od dziecka. Ja po prostu cieszę się, że mam fajne życie i mogę się realizować, robić to, co od zawsze sprawia mi przyjemność.

 

fot. Piotr Książek (Hart Warsaw)

 

wybór najfajniejszych zdjęć Katarzyny Milewskiej znajdziecie na jej instagramie

 

#Classic League
#Kasia Milewska
#Reebok Classic
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Nie wychodzimy z lat 90. – sprawdźcie lookbook najnowszej kolekcji FILA autorstwa ATÉ

Choć widok za oknem sugeruje coś innego, sklepowe półki wiedzą swoje: sezon Spring/Summer 2018 oficjalnie wjeżdża na pełnej. I nie b ...

#ATÉ
#FILA
#Lookbook

Wiemy już prawie wszystko o wspólnym komiksie Marvela i The Weeknd

Premierę komiksu opartego na albumie Starboy ogłoszono jesienią. Wreszcie przyszedł czas na konkrety, czyli datę pojawienia się na r ...

#starboy
#The Weeknd
#Marvel

Dlaczego vlogerzy przenoszą się z YouTube’a na Pornhub?

Tym razem musimy obejść się bez zawoalowanych dowcipów. Wszystko przez to, o czym napisał serwis Mashable.

#PornHub
#YouTube

To jest alfabet Skandalu z okazji 20. rocznicy premiery płyty

23 marca 1998 roku Titanic otrzymał 11 Oscarów, prezydent Rosji Borys Jelcyn zdymisjonował premiera Wiktora Czernomyrdina, a na półki sklepowe trafił Skandal Molesty. Po 20 lat ...

#Molesta
#Skandal

Taco Hemingway i Quebonafide wypuścili pierwszy wspólny klip!

Numer nazywa się Tamagotchi, a Taco i Que trafili w teledysku do więzienia. I jest to rzecz nakręcona z potężnym rozmachem!

#Quebonafide
#Taco Hemingway
#taconafide

Zulu Kuki i Backyard Cartel popłynęli sobie w morze

Za Wikipedią: doker - nazwa robotnika portowego zatrudnionego przy przeładunku, transporcie i składowaniu towarów. To właśnie dokerzy jako pierwsi nosili kuse czapki, takie, ja ...

#Backyard Cartel
#Zulu Kuki

7 najlepszych horrorów, jakie obejrzycie na polskim Netflixie

Ile razy przerabialiśmy ten temat: na papierze horror zapowiada się fajnie, a finalnie emocji jest tyle, co wtedy, kiedy jechaliśmy tramwajem bez biletu. Nie w tych siedmiu prz ...

#horror
#Netflix

Lubiliście grać w Sonica? W takim razie pokochacie nowy but od Pumy

A przynajmniej tak nam się wydaje, bo na ten moment widzimy tylko rozpikselowany obraz. Zupełnie jak w latach 90.! Mimo to wierzymy, ...

#Puma
#Sonic

Soundcloud właśnie odpalił swoją pierwszą kampanię reklamową ever

Pamiętacie, jak MySpace woził się przez lata tym, że bez ich serwisu o Arctic Monkeys nikt by nie słyszał? Teraz w podobne tony, ale z dużo większym smakiem i rozmachem uderza ...

#SoundCloud
#Kehlani

The Weeknd wypuścił właśnie swój pierwszy tegoroczny merch

Po co godzinami wybierać odpowiedni outfit, skoro można załatwić wszystko jednym przyciskiem myszki? Pierwszy w tym roku rzut ciuchów od Abla Tesfaye nosi dumną nazwę 2018 RELE ...

#Lookbook
#The Weeknd
#XO
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN