Classic League: Katarzyna Milewska o robieniu zdjęć sportowych

Created with Sketch.

RADIO

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów – fakt, że mają nie jedną, a kilka pasji.

 

Podróż z członkami Classic League rozpoczęła się w Belgradzie, mieście – symbolu wolności i odrodzenia. Teraz czas na Polskę! Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, których łączy oddanie się własnym pasjom… i oczywiście zajawka na piękne, klasyczne modele butów. Był już podróżnik-sneakerhead Piotr Bratosiewicz, zbieracz winyli, sneakersów i tatuaży, Rafał Wrzesień, teraz czas na Katarzynę Milewską – fotografkę.

 

 

Jak to właściwie jest przy robieniu zdjęć sportowych – czy trudno jest fotografowi dostosować się do konkretnej dyscypliny?

Jeśli nie zna się techniki albo nie dowiedziało się sporo o tym sporcie to może być trudno. Moim zdaniem doświadczenie ułatwia pracę. Na przykład dziewczyny, które trenują pole dance, często są fotografowane w sytuacjach, w których wyglądają niekorzystnie, to może być niedociągnięta noga, zgarbione plecy albo coś jeszcze innego. Po wielu sesjach widzi się takie rzeczy.

 

Ty ukończyłaś AWF, więc doświadczenie masz.

Tak, jestem dyplomowanym trenerem fitness. Wiedza i doświadczenie zdobyte na uczelni znacznie ułatwiają mi pracę. Na studiach marzyłam o byciu fotografem, tylko nie wierzyłam, że to w ogóle osiągalne. Potem zarabiałam na życie jako managerka, ale byłam zmęczona pracą, więc z niej odeszłam. Nagle okazało się, że pasja stała się moją pracą.

 

 

Myślisz, że bez czynnego uprawiania sportu nie można być dobrym fotografem?

Można, ale doświadczenie i wiedza przyspieszają pracę, lepiej rozumiem też osoby, które mi pozują. Potrafię odpowiednio je ustawić do zdjęcia, zwracam uwagę na szczegóły i technikę wykonywanych ćwiczeń. Uważam, że to mój plus.

 

A po czym poznać nieudane zdjęcie sportowe?

Trudno powiedzieć: dla mnie może być nieudane, dla kogoś nie. Ja patrzę na technikę, dynamikę konkretnych fotek. To jest bardzo indywidualna ocena.

 

Jak w ogóle uchwycić dynamikę? To chyba najważniejsze w twojej pracy.

Trzeba zrobić dużo powtórek! Ale nie jest to reguła, czasami po jednym strzale masz idealne zdjęcie. Ważne, żeby znaleźć odpowiednie ułożenie i wiedzieć który moment chcemy złapać. Musi wszystko grać, od stóp po czubek nosa. Ale tak jest w każdej fotografii.

 

 

Jest jakaś dyscyplina sportowa szczególnie trudna w obsłudze?

Bardzo ciężki, ale zarazem bardzo wdzięczny jest balet, ponieważ zdjęcia zawsze są piękne, ale jak obejrzy je baletnica to zawsze znajdzie coś do poprawy i trzeba zacząć pracę od nowa. Sport ogólnie nie jest łatwy, wszędzie tam, gdzie mamy ruch, jest po prostu trochę trudniej.

 

Jak wygląda twój standardowy dzień na planie?

Przy typowej kampanii komercyjnej przygotowania trwają kilka dni: przetarg, brief, spotkania z klientem, uzgadnianie kadrów, tworzenie moodboardu, szukanie pozycji. Układam sobie back-up, robię zapas kadrów. Na jeden kadr potrzeba nam około godziny – to zależy głównie od ustawień sprzętu i światła. Plan trwa różnie, czasem 6 godzin, czasem 16.

 

Swoją drogą czy w wolnym czasie w ogóle chce ci się jeszcze trenować? Sport w pracy, sport poza nią…

Moja praca mnie motywuje. Kiedy widzę te piękne sylwetki, to czekam, aż skończą się zdjęcia i będę mogła iść pobiegać czy zrobić inny trening. Sport jest wszechobecny w moim życiu od dziecka. Ja po prostu cieszę się, że mam fajne życie i mogę się realizować, robić to, co od zawsze sprawia mi przyjemność.

 

fot. Piotr Książek (Hart Warsaw)

 

wybór najfajniejszych zdjęć Katarzyny Milewskiej znajdziecie na jej instagramie

 

#Classic League
#Kasia Milewska
#Reebok Classic
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Supreme x Louis Vuitton Ferrari F12 Berlinetta może być wasze! Ale…

...pod warunkiem, że jesteście dziećmi miliardera, wygraliście właśnie szóstkę w Lotto albo nazywacie się Lord Kruszwil. W takiej fu ...

#Ferrari
#Louis Vuitton
#Supreme

To są bardzo interesujące newsy: J.Cole, A$AP Rocky i Cardi B kręcą się blisko Polski w okolicach Open’era

Dwa wielkie rapowe festiwale - Woo Hah i Wireless - właśnie ogłosiły swoje line-upy. Wyg ...

#Woo Hah
#Wireless

Już od miesiąca możecie kupować drugi numer magazynu newonce.paper!

I jeśli jeszcze go nie macie, to niech do zakupu przekona was siedem autorskich sesji zdjęciowych oraz szereg artykułów i wywiadów, ...

#newonce.paper

Method Man zagrał w parodii Bajera w Bel-Air – trochę śmiechliśmy!

Szanujemy polskie Saturday Night Live, ale takie filmiki pokazują, że my z tym naszym Gierszałem - Taco możemy się tylko od Amerykan ...

#Method Man
#Saturday Night Live

Nike wypuszcza futurystyczne kicksy, które są inspirowane sylwetką PlayStation

Nike PG-2 PlayStation Colorway to spełnienie marzeń wszystkich koszykarzy, sneakerheadów i nerdów zamknięte w jednym modelu buta. Po ...

#Nike
#PlayStation
#Sneakers

Jest już pierwszy zwiastun nowego Pitbulla i nie wygląda to źle

Wystarczy zmienić kapitana okrętu - z Patryka Vegi na Władysława Pasikowskiego - i zaraz statek obiera właściwy kurs. Wygląda na to, że stary klimat Pitbulla powraca!

#popkultura
#Pitbull. Ostatni pies

To jest news – Quavo produkuje beaty razem z Kanye Westem

O sytuacji, w której uczeń przerósł mistrza raczej nie będzie tutaj mowy, ale mimo tego - jesteśmy w niemałym szoku. Jak się okazuje Quavo oprócz charakterystycznej nawijki ma ...

#Kanye West
#muzyka
#Quavo

Wiemy już, jak będą wyglądały trampki Converse x Vince Staples

Ma swoje Converse'y Tyler, The Creator, ma je także jego ziomek z Los Angeles, Vince Staples. Propozycja w sam raz na lato, zarówno '06, jak i '18.

#sneakersy
#Converse
#Vince Staples

To są raperzy, którzy najbardziej namieszają na polskiej scenie w 2018

Zabawmy się we wróżbitę Macieja i pomyślmy, kto z naszych MC's - i dlaczego - będzie prawdopodobnie rozdawał karty przez najbliższe ...

#popkultura

Sfera Ebbasta, samozwańczy król włoskiego trapu, właśnie wypuścił album Rockstar

Kolega Quebo wie, jak skroić album pod współczesnego odbiorcę, zaczynając od zapowiedzianej w formie emotek tracklisty, na niestanda ...

#Sfera
#Sfera Ebbasta
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN