POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów – fakt, że mają nie jedną, a kilka pasji.

 

Podróż z członkami Classic League rozpoczęła się w Belgradzie, mieście – symbolu wolności i odrodzenia. Teraz czas na Polskę! Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, których łączy oddanie się własnym pasjom… i oczywiście zajawka na piękne, klasyczne modele butów. Był już podróżnik-sneakerhead Piotr Bratosiewicz, zbieracz winyli, sneakersów i tatuaży, Rafał Wrzesień, teraz czas na Katarzynę Milewską – fotografkę.

 

 

Jak to właściwie jest przy robieniu zdjęć sportowych – czy trudno jest fotografowi dostosować się do konkretnej dyscypliny?

Jeśli nie zna się techniki albo nie dowiedziało się sporo o tym sporcie to może być trudno. Moim zdaniem doświadczenie ułatwia pracę. Na przykład dziewczyny, które trenują pole dance, często są fotografowane w sytuacjach, w których wyglądają niekorzystnie, to może być niedociągnięta noga, zgarbione plecy albo coś jeszcze innego. Po wielu sesjach widzi się takie rzeczy.

 

Ty ukończyłaś AWF, więc doświadczenie masz.

Tak, jestem dyplomowanym trenerem fitness. Wiedza i doświadczenie zdobyte na uczelni znacznie ułatwiają mi pracę. Na studiach marzyłam o byciu fotografem, tylko nie wierzyłam, że to w ogóle osiągalne. Potem zarabiałam na życie jako managerka, ale byłam zmęczona pracą, więc z niej odeszłam. Nagle okazało się, że pasja stała się moją pracą.

 

 

Myślisz, że bez czynnego uprawiania sportu nie można być dobrym fotografem?

Można, ale doświadczenie i wiedza przyspieszają pracę, lepiej rozumiem też osoby, które mi pozują. Potrafię odpowiednio je ustawić do zdjęcia, zwracam uwagę na szczegóły i technikę wykonywanych ćwiczeń. Uważam, że to mój plus.

 

A po czym poznać nieudane zdjęcie sportowe?

Trudno powiedzieć: dla mnie może być nieudane, dla kogoś nie. Ja patrzę na technikę, dynamikę konkretnych fotek. To jest bardzo indywidualna ocena.

 

Jak w ogóle uchwycić dynamikę? To chyba najważniejsze w twojej pracy.

Trzeba zrobić dużo powtórek! Ale nie jest to reguła, czasami po jednym strzale masz idealne zdjęcie. Ważne, żeby znaleźć odpowiednie ułożenie i wiedzieć który moment chcemy złapać. Musi wszystko grać, od stóp po czubek nosa. Ale tak jest w każdej fotografii.

 

 

Jest jakaś dyscyplina sportowa szczególnie trudna w obsłudze?

Bardzo ciężki, ale zarazem bardzo wdzięczny jest balet, ponieważ zdjęcia zawsze są piękne, ale jak obejrzy je baletnica to zawsze znajdzie coś do poprawy i trzeba zacząć pracę od nowa. Sport ogólnie nie jest łatwy, wszędzie tam, gdzie mamy ruch, jest po prostu trochę trudniej.

 

Jak wygląda twój standardowy dzień na planie?

Przy typowej kampanii komercyjnej przygotowania trwają kilka dni: przetarg, brief, spotkania z klientem, uzgadnianie kadrów, tworzenie moodboardu, szukanie pozycji. Układam sobie back-up, robię zapas kadrów. Na jeden kadr potrzeba nam około godziny – to zależy głównie od ustawień sprzętu i światła. Plan trwa różnie, czasem 6 godzin, czasem 16.

 

Swoją drogą czy w wolnym czasie w ogóle chce ci się jeszcze trenować? Sport w pracy, sport poza nią…

Moja praca mnie motywuje. Kiedy widzę te piękne sylwetki, to czekam, aż skończą się zdjęcia i będę mogła iść pobiegać czy zrobić inny trening. Sport jest wszechobecny w moim życiu od dziecka. Ja po prostu cieszę się, że mam fajne życie i mogę się realizować, robić to, co od zawsze sprawia mi przyjemność.

 

fot. Piotr Książek (Hart Warsaw)

 

wybór najfajniejszych zdjęć Katarzyny Milewskiej znajdziecie na jej instagramie

 

#New
#Pop
#Classic League
#Kasia Milewska
#Reebok Classic
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Wiemy już, które filmy prawdopodobnie dostaną w przyszłym roku Oscary

Głównego faworyta pewnie już wszyscy widzieliście, ale sporo zamieszania mogą wywołać także (zwłaszcza?) tytuły, które w kinach pojawią się dopiero…

#Pop
#Dunkierka
#Oscary

6 rzeczy w polskim hip-hopie, które zmienił DonGuralesko

Wiele trendów w polskim hip-hopie zaczęło się od tego człowieka. Przypominamy momenty, w których DGE najmocniej wyszedł przed szereg.

#Pop
#DonGuralesko

The Chi: to jest najbardziej oczekiwany przez nas serial 2018 roku!

Muzyka Chance'a The Rappera, reżyseria twórcy Dope, przed kamerą aktorzy z The Wire, The Get Down, Straight Outta Compton i…

#Pop
#The Chi

Karol Grygoruk wydał album ukazujący prawdziwe oblicze Tajlandii. Dziś premiera!

Kojarzycie go jako jednego z najciekawszych polskich fotografów młodego pokolenia. Teraz Karol Grygoruk przenosi swoje prace na papier: takiej Tajlandii…

#Pop
#Karol Grygoruk

Classic League: Zuza Okienczyc opowiedziała nam o tatuowaniu

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów…

#Streetwear
#Classic League
#Reebok Classic

Emily Ratajkowski wygląda super we własnej, autorskiej kolekcji bielizny

To nazywamy bycie właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. No bo kto inny jeśli nie Emratka? Tak, tekst zawiera również zdjęcia.

#Girls
#Emily Ratajkowski
#Inamorata

Wiecie, że można już dodawać Instagram Stories bez użycia aplikacji?

Wygląda na to, że instagram planuje mocniej zaznaczyć swoją obecność poza mobilną aplikacją. Wiadomo, że prędzej traficie na yeti niż…

#Toys
#Instagram
#Instagram Stories

9 polskich dziewczyn z Instagrama, na które warto zwrócić uwagę

Zdjęcia jedzenia - w umiarze. Zdjęcia z dziećmi - w umiarze. Zdjęcia pięknych dziewczyn - zachowujemy nieumiarkowanie, zwłaszcza, jeśli chodzi…

#Girls
#Instagram

Kanye West wyprodukuje nowy album Kida Cudiego

I to jest jedna z dwóch bardzo fajnych wiadomości. Druga to taka, że - według słów jego współpracowników - Yeezy…

#Pop
#Kanye West
#Kid Cudi

Wybraliśmy 10 najgorszych filmów w historii kina

Latające rekiny, statki kosmiczne na sznurku, potwór, który atakuje korzystających z toalety oraz filmowa biografia jednej z największych federacji sportowych…

#Fun
#New
#film
POKAŻ WIĘCEJ