Classic League: Zuza Okienczyc opowiedziała nam o tatuowaniu - newonce.net
Created with Sketch.
POKAŻ WIĘCEJ
fot. Piotr Książek (Hart Warsaw)

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów – fakt, że mają nie jedną, a kilka pasji.

Podróż z członkami Classic League rozpoczęła się w Belgradzie, mieście – symbolu wolności i odrodzenia. Teraz czas na Polskę! Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, których łączy oddanie się własnym pasjom… i oczywiście zajawka na piękne, klasyczne modele butów. Był już podróżnik-sneakerhead Piotr Bratosiewicz, zbieracz winyli, sneakersów i tatuaży, Rafał Wrzesień, fotografka Katarzyna Milewską, teraz czas na Zuzę OK.

Na czym polega dziś unikatowość tatuaży? Jeszcze niedawno były czymś, co wyróżniało ludzi z tłumu, ale teraz mają je praktycznie wszyscy.
Samo posiadanie tatuaży faktycznie nie jest już niczym zaskakującym, ale można być wytatuowanym w ciekawy sposób, przez artystów, których prace są wyjątkowe.

Czujesz się bardziej tatuatorką czy didżejką?
Nie potrafię powiedzieć, czy czuję się kimkolwiek w stu procentach. Cały czas szukam.

Jak właściwie łączy się ze sobą te dwie profesje?
Pracą z ludźmi. W obu przypadkach trzeba sprawić, że i ja, i oni będziemy zadowoleni.

 

Obie rzeczy przyszły do Ciebie w tym samym momencie, czy może zajawki wynikły z czego innego (a może jedna z drugiej)?
Nie, zaczęłam grać już jakieś 2,5 roku temu. Tatuuję trochę ponad rok. Więc te dwie rzeczy nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Dlaczego tatuujesz przede wszystkim minimalowe wzorki? Masz jakieś komiksowe/obrazkowe fascynacje?

Tatuuję minimale, bo taki styl mi się podoba (bez cieniowania/dotworku/koloru itp.), sama mam na sobie tylko takie wzory. Chciałabym spróbować sił w większych kompozycjach, ale myślę, że potrzebuję na to jeszcze trochę czasu.

Jeszcze kilkanaście lat temu starszym ludziom tatuaże kojarzyły się tylko z więzieniem. Jak to się stało, że teraz jest inaczej? I czy twoim zdaniem istnieje już społeczne przyzwolenie na tatuaże?
Myślę, że tatuaże po prostu stały się modne i ludzie coraz bardziej się na nie otwierają. Osobiście uważam, że tatuaż to prywatna sprawa każdego posiadacza i wcale nie musi opowiadać historii jego życia.

Jaki był najgorszy tatuaż który zrobiłaś? Chodzi o pomysł, nie wzór.
Nikt mnie jeszcze nie zmusił do wykonania tatuażu, więc chyba nie ma takiego. Jeśli mam wątpliwości co do pomysłu, to staram się dogadać z osobą, którą tatuuję i przy projektowaniu wzoru dojść do punktu, w którym wszyscy są zadowoleni.

Masz poczucie, że dopiero dzisiejsze czasy i ich specyfika powodują, że – tak jak ty – można robić dwie odległe od siebie rzeczy bez poczucia schizofrenii?
Nie wiem, bo nie znam za dobrze innych czasów. Wydaje mi się, że teraz na pewno łatwiej jest czegoś się nauczyć, bo mamy internet, mnóstwo sklepów itp. Myślę, że jeśli lubisz coś robić i rozwój w tym kierunku sprawia ci przyjemność, to nie ma tu miejsca na schizofrenię. Ważne, żeby potrafić wszystko zbilansować.

Czujesz się nie tyle spełniona zawodowo, ile po prostu wolna? A jeśli tak to dlaczego?
Chyba za wcześnie jeszcze dla mnie, by czuć się spełnioną zawodowo. Oczywiście, że czuję się wolna, zawdzięczam to moim bliskim, którzy mnie akceptują i wspierają w tym co robię. Mogę wciąż się uczyć i poznawać nowe rzeczy i to mnie w stu procentach uszczęśliwia.

#Classic League
#Reebok Classic
#Zuza OK
#Zuza Okienczyc
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Czarna Pantera jest megahitem w kinach. Rekord wszechczasów blisko!

Ten film ma szanse zostać największym komiksowym hitem w historii kina i będziemy kłamcami, jeśli powiemy, że się tego spodziewaliśm ...

#Black Panther
#Czarna Pantera
#Marvel

Wkrótce premiera dokumentu o Air Jordan 1

Klasyczne jedynki nigdy nie wyszły z mody (na tym właśnie polega klasyczność), a ostatnimi czasy, dzięki pomysłom Virgila Abloha, przeżywają swoją kolejną młodość. Perfect timi ...

#Air Jordan 1
#Michael Jordan

Gdzie przesiadywały #UliczneLegendy, czyli krótki przewodnik po hiphopowej Warszawie lat 90.

Warszawski rap rodził się na dziesiątkach anonimowych ławek, podwórek i klatek schodowych. W numerach i klipach z tamtych lat można ...

#ulicznelegendy

Lil Yachty i Teyana Taylor chodzą w tych samych Reebokach

Spokojnie, nie chodzi o dzielenie się jedną parą butów, a o noszenie jednakowego modelu. Wszystko odbywa się w związku z akcją Always Classic, w której Reebok wrzucił na stopy ...

#Lil Yachty
#Reebok Classic

Ranking płyt The Weeknd od najgorszej do najlepszej

Obiecaliśmy coś specjalnego na urodziny naszego ulubieńca i słowa dotrzymujemy. To jeden z tych tekstów, o które możecie się z nami całkiem mocno pokłócić!

#The Weeknd

Kali Uchis, Little Simz i Young Fathers gwiazdami Open’era!

Ludzie z Alter Artu ogłosili właśnie kolejnych artystów, którzy zagrają na tegorocznym Open'erze i mamy w związku z tym do powiedzenia jedno: takie piątki możemy mieć co tydzie ...

#Kali Uchis
#Little Simz
#Open'er

Kanye West usunął konto na Instagramie. Tak, znowu.

Kanye to najbardziej szalony i chaotyczny social media manager, jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi. Gość jest dosłownie Neronem mediów społecznościowych: podkłada ogień i gra na ...

#Instagram
#Kanye West

Lil Pump sam w domu… strzela i zostaje aresztowany

Do naszej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych dołącza 17-letni raper, który w czwartkowe popołudnie zdecydował się postrzelać we własnej posiadłości.

#Lil Pump

Smolasty i Otsochodzi przyznają się do wspólnych nałogów

Bardzo szanujemy inicjatywę mówienia o swoich problemach otwarcie - szczególnie, gdy wychodzi ona od młodych mężczyzn borykających się ze sławą. W przypadku Otso i Smoły pomóc ...

#Otsochodzi
#Smolasty

Sprawdźcie, o czym nawijają Kosi i Vienio w kawałku #UliczneLegendy

Legendy to są na mapie - powiedział nam Vienio w niedawnym wywiadzie przeprowadzonym z okazji nagrania utworu #UliczneLegendy. Idąc ...

#foralltime
#Kosi JWP
#Puma
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN