Sportsmenka opowiada nam między innymi o swoich muzycznych i filmowych inspiracjach.
6 minut czytania
Minęły już dwie dekady od premiery albumu, który na nowo zdefiniował uliczny rap. Ale jego historia jest nawet bardziej wciągająca niż on sam.
4 minuty czytania
Jakie są główne przyczyny bezdomności? Jak skutecznie pomagać osobom w kryzysie? Ile prawdy kryje się w stereotypach? O tych i innych kwestiach Hania Szkarłat rozmawia z Katarzyną Nicewicz - prezes...
Opóźnione premiery Kuqe 2115 i Kubana, powrót Jana Rapowanie czy nowości w podziemiu. W najbliższych miesiącach nie powinniśmy narzekać na nudę w polskim rapie.
Z jednej strony twarda ulica. Z drugiej – treści family friendly.
W tym specjalnym odcinku Yulia spotyka się z przedstawicielkami kolektywu POISE, który odpowiada za muzyczny program Night Embassy Warsaw. To niepowtarzalne wydarzenie odbędzie się w weekend 31.01-...
Co na to McLovin?
Z UK, a skąd?
Podsumowania zostały zamknięte, więc można patrzeć w przód. Pierwszą dużą premierę mamy już zaliczoną wraz z „Debí Tirar Más Fotos” Bad Bunny’ego. Na co jeszcze czekamy z rosnącą niecierpliwością?
Zgodnie z oczekiwaniami w najważniejszych kategoriach wygrały filmy The Brutalist (dramat roku) oraz Emilia Perez (komedia/musical roku). Ale dalej było już zaskakująco.
Globalizacja nakręca nie tylko światowy, ale również polski rap.
Tekst z cyklu: niewiarygodne, ale prawdziwe.
W nowy rok wchodzimy po raz ostatni zerkając za siebie. Dwanaście miesięcy temu najlepszym krajowym trackiem okrzykneliśmy „Jeremy'ego Sochana”, wcześniej – „KFC” Otsochodzi. Jak jest tym razem?
W ramach serii 33 1/3 wydawnictwa Bloomsbury ukazało się jak dotąd ponad 200 pozycji. I żadna z nich nie opowiadała o polskiej rapowej płycie. Do teraz.
O ile „Skandal” Molesty czy „Produkcję Hip Hop” DJ-a 600 V wspomina się równie często, jak zasłużenie, o tyle o „Hiphopowym raporcie z osiedla w najlepszym wykonaniu” mówi się nad wyraz rzadko.
Puentujemy zarówno nasze dotychczasowe podsumowania, jak i cały rok, zestawieniem piosenek. Jeśli chodzi o zagraniczne, dwanaście miesięcy temu triumfowało „Boy’s a liar Pt. 2”. Jak będzie tym razem?
Od pierwszych Lenarów z bazarowych szczęk po lookbooki Prosto – rynek krajowej odzieży hiphopowej przeszedł dużo zmian, wolt i mniejszych lub większych trzęsień ziemi.
Nie trzeba już chyba debatować o tym, że gry wideo są gałęzią sztuki. Warto jednak – zupełnie osobno – przyjrzeć się dźwiękom, które stanowią ich integralną część.
Historia harwardzkiego profesora, który stał się prorokiem hipisów. A później także wrogiem numer jeden prezydenta Richarda Nixona i „sąsiadem” Charlesa Mansona.
W ubiegłym roku triumfowało u nas „Scaring The Hoes” JPEGMAFII i Danny'ego Browna. Jak jest tym razem? Miejsce pierwsze nie powinno budzić kontrowersji, ale w dziesiątce nie zabrakło zaskoczeń.
Po niemrawej części pierwszej coś ruszyło. I to już plus.
W tym roku wprowadził świeżość do podziemia, w przyszłym powinien przejąć mainstream. Drabusheyka to dziś najciekawszy gracz polskiego undergroundu.
W czasie wielkiego kryzysu na naszej scenie Smarki i Zkibwoy wydali legendarne nielegale, ale też pozostawili po sobie niedopowiedzenie, które rezonuje zawsze 24 grudnia. Pomimo upływu kilkunastu lat.
„Night Embassy” to przedsięwzięcie globalne jeśli chodzi o życie nocne, więc najwyższy czas na naszą edycję. PKiN będzie miejscem celebracji street artu, muzyki, tatuażu, mody i melanżu.
Posiadłość w Illinois chciał kupić... Macaulay Culkin.
Ostatnio zrobili sobie przerwę. Czy w tym roku wrócą? Mamy taką nadzieję. A w oczekiwaniu na szóstą część, stworzyliśmy zestawienie ich świątecznych singli.
Dlaczego internet pokochał Orangutana?