Post Malone i jego najlepsze featuringi
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Też macie wrażenie, że na ten koncert czekamy całą wieczność? Post Malone w Warszawie już w sobotę, jakby co zostało bardzo mało biletów.

Tak mało, że nie wystarczyłoby nawet dla 5% członków naszej fejsbukowej grupy #newoncefam, przy pomocy której dokonaliśmy wyboru poniższych kawałków. Ostatnie bilety możecie wyjąć tu.

A nasz przegląd najlepszych featów Post Malone’a zaczynamy od kawałka, który bez udziału Białego Iversona byłby w czarnej dupie. Ot, przeciętny letniaczek z odrobinę irytującym autotunem, jak na produkcję 24hrs to chyba nawet trochę naiwno-banalny. No ale właśnie po to zaprasza się zdolnych gości.

Przebywający w owym czasie na przymusowym urlopie Gucci Mane zmontował nietypową ekipę, która zmajstrowała równie niestandardowy kawałek. Na święta. Riff Raff nam tu nie siadł, Lil B jest ok (I think that I’m Drake, I think that I’m Makonnen), ale wygrywa autotune’owy Post Malone. Jeśli jesteście innego zdania, możemy się na luzie pokłócić.

FKi to duet producencki odpowiedzialny za White Iverson Too Young, a niejaki 1st to połowa tego duetu – mają chłopaki głowę do nietypowych ksywek. Kawałek Cameras to przede wszystkim popis Lil Uziego Verta, choć niespieszne flow Maca Millera i stylizowana na angielsko-hiszpański nawijka Post Malone’a siedzą doskonale. Na swoją zwrotkę załapał się też sam 1st, a panowie opowiadają o dziewczynie, która lubi nagrywać siebie w akcji. Chodzi o akcję 1:1 z mężczyzną. No wiecie, seks. 

I might just fuck her on a RED Cam
I’mma borrow that shit from my friend
She only want to fuck if its in high-def

Na wydanej w maju ubiegłego roku pierwszej solowej EP-ce 1st’a pojawili się m.in. ILoveMakonnen i oczywiście Post Malone, wydawnictwo promował klip do utworu The Meaning z Austinem na feacie. Wjeżdża w 1:53 – zaczyna nawiązując do flow 1st’a, żeby potem rozkręcić się już po swojemu. Trzeba przyznać, że Malone bardzo elegancko odwdzięcza się swojemu nie mniej zdolnemu producentowi.

Nie jesteśmy fanami Chevy’ego Woodsa, a ten kawałek ex-hypemana Wiza Khalify to już w ogóle ciężki przypadek. Sorry, po prostu jesteśmy uczuleni na bity a’la Skrillex dla ubogich (nawet jeśli jest w nie wklejony sampel z Fuse Hudsona). Numer ratuje Post Malone, prawdziwy człowiek od zadań specjalnych. A był to dopiero jego drugi featuring w życiu.

W jednym z najlepszych numerów tego zestawienia nasz ulubieniec nie jest nawet wymieniony w tytule. Na szczęście o okolicznościach udziału Postiego wiemy naprawdę sporo – Austin podzielił się obfitym komentarzem na Geniusie. Kanye wypatrzył brzydala na imprezie Kylie Jenner, która jest fanką Malone’a. Ye stwierdził, że fajnie byłoby coś razem zrobić, i tak oto razem z Ty Dollą Signem znaleźli się w studiu. Jak Post Malone wspomina współpracę z Kanye’em? He was just a normal guy, like me, and super cool. He was wearing all camo, just all camo. Tak że tak.

Przedostatni na naszej krótkiej liście kawałek znalazł się na jedenastym mikstejpie 50 Centa, a Post Malone podśpiewuje, że ma 20 lat – jak łatwo obliczyć, było to półtora roku temu. Featuring to najjaśniejszy punkt tego w sumie średniego numeru.

Ile znacie beatów z wiolonczelą w tle? Posłuchajcie ze świadomością, że był to pierwszy feat w historii Post Malone’a. Nie, nie tłumaczymy nieudanego występu, wręcz przeciwnie.

A na deser niespodzianka. Szacun za niewykasowanie z jutuba!

#Post Malone
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Wiemy, kiedy serial o Tupacu i Notoriousie pojawi się na polskim Netflixie

Zagadki morderstw 2Paca i Notoriousa B.I.G. zaczęto rozstrzygać na amerykańskich ekranach już 27 lutego. Teraz trafią w ręce polskic ...

#Biggie
#The Notorious B.I.G.
#Tupac

Wybieramy 8 najlepszych wokalistek na refreny dla polskich raperów

Poszukiwania piątego elementu hip-hopu trwają od niepamiętnych czasów, za to grzech pierworodny polskiego rapu możemy ujawnić choćby ...

Znamy zwycięzców III edycji programu LECHSTARTER, dzięki którym polskie miasta będą ładniejsze

Leszek ogarnął temat i przyznał grubą bańkę - milion złotych przeznaczono m.in. na rewitalizację gwoździarni, tężnię, kino samochodo ...

#LECHSTARTER

Warszawa ma nowy festiwal – Undercity odbędzie się jesienią na Torwarze

20 artystów, 3 sceny i jedna Hala Torwar. Żadna z nas Dorota Gardias, ale początek listopada zapowiada się naprawdę upalnie.

#Dixon
#Dubfire
#Extrawelt

Childish Gambino zagra w Czarnej Panterze 2?

Właśnie nam się przypomniało, jak za dzieciaka graliśmy ciągle w Różową Panterę dubbingowaną przez Cezarego Pazurę. Czasy się zmieniły, róż zastępuje czerń, a jeden zły bohater ...

#Black Panther
#Czarna Pantera

Nasze pierwsze wrażenia po odsłuchu Nocnej Zmjany Jana–rapowanie

Debiutancki album młodego MC swoją oficjalną premierę ma w najbliższy piątek, ale my już dziś zdradzamy wam, czego możecie się na nim spodziewać.

#Jan-rapowanie

Wiz Khalifa i Gucci Mane szykują wspólny projekt

Nie będziemy was już męczyć potencjalnymi nazwami dla tego duetu, ale musicie przyznać, że Gucci Gang raczej odpada na starcie. Z kolei takie Mane Khalifa brzmi jak nazwa budyn ...

#Gucci Mane
#Wiz Khalifa

Reżyser Ludzkiej stonogi nakręcił najbardziej nieludzki film wszech czasów

Produkcja nazywa się The Onania Club! Z wrażenia odebrało nam mowę, a ręce mimowolnie powędrowały w okolice… Prrr! Twórca legendarne ...

#ludzka stonoga
#The Human Centipede

Tyler, The Creator wypuszcza teledysk do nieznanego wcześniej utworu

435 to kolejny taki przypadek po numerze OKRA z końca marca, który pokazuje, że odrzuty z sesji Tylera są lepsze od większości kawał ...

#435
#Tyler The Creator

Przedstawiamy pierwszą rapową mapę Warszawy

Lokalny patriotyzm od zarania polskiej - czy też konkretnie: stołecznej sceny hip-hopowej - był mocno wpisany w rapowy etos. I to właśnie dzięki tym numerom, w których MC’s wyc ...

POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN