Classic League: Zuza Okienczyc opowiedziała nam o tatuowaniu - newonce.net
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. Piotr Książek (Hart Warsaw)

Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z bardzo wyjątkowymi ludźmi. Co ich łączy? Poza zamiłowaniem do klasycznych butów – fakt, że mają nie jedną, a kilka pasji.

Podróż z członkami Classic League rozpoczęła się w Belgradzie, mieście – symbolu wolności i odrodzenia. Teraz czas na Polskę! Razem z marką Reebok Classic zapraszamy na cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi, których łączy oddanie się własnym pasjom… i oczywiście zajawka na piękne, klasyczne modele butów. Był już podróżnik-sneakerhead Piotr Bratosiewicz, zbieracz winyli, sneakersów i tatuaży, Rafał Wrzesień, fotografka Katarzyna Milewską, teraz czas na Zuzę OK.

Na czym polega dziś unikatowość tatuaży? Jeszcze niedawno były czymś, co wyróżniało ludzi z tłumu, ale teraz mają je praktycznie wszyscy.
Samo posiadanie tatuaży faktycznie nie jest już niczym zaskakującym, ale można być wytatuowanym w ciekawy sposób, przez artystów, których prace są wyjątkowe.

Czujesz się bardziej tatuatorką czy didżejką?
Nie potrafię powiedzieć, czy czuję się kimkolwiek w stu procentach. Cały czas szukam.

Jak właściwie łączy się ze sobą te dwie profesje?
Pracą z ludźmi. W obu przypadkach trzeba sprawić, że i ja, i oni będziemy zadowoleni.

 

Obie rzeczy przyszły do Ciebie w tym samym momencie, czy może zajawki wynikły z czego innego (a może jedna z drugiej)?
Nie, zaczęłam grać już jakieś 2,5 roku temu. Tatuuję trochę ponad rok. Więc te dwie rzeczy nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Dlaczego tatuujesz przede wszystkim minimalowe wzorki? Masz jakieś komiksowe/obrazkowe fascynacje?

Tatuuję minimale, bo taki styl mi się podoba (bez cieniowania/dotworku/koloru itp.), sama mam na sobie tylko takie wzory. Chciałabym spróbować sił w większych kompozycjach, ale myślę, że potrzebuję na to jeszcze trochę czasu.

Jeszcze kilkanaście lat temu starszym ludziom tatuaże kojarzyły się tylko z więzieniem. Jak to się stało, że teraz jest inaczej? I czy twoim zdaniem istnieje już społeczne przyzwolenie na tatuaże?
Myślę, że tatuaże po prostu stały się modne i ludzie coraz bardziej się na nie otwierają. Osobiście uważam, że tatuaż to prywatna sprawa każdego posiadacza i wcale nie musi opowiadać historii jego życia.

Jaki był najgorszy tatuaż który zrobiłaś? Chodzi o pomysł, nie wzór.
Nikt mnie jeszcze nie zmusił do wykonania tatuażu, więc chyba nie ma takiego. Jeśli mam wątpliwości co do pomysłu, to staram się dogadać z osobą, którą tatuuję i przy projektowaniu wzoru dojść do punktu, w którym wszyscy są zadowoleni.

Masz poczucie, że dopiero dzisiejsze czasy i ich specyfika powodują, że – tak jak ty – można robić dwie odległe od siebie rzeczy bez poczucia schizofrenii?
Nie wiem, bo nie znam za dobrze innych czasów. Wydaje mi się, że teraz na pewno łatwiej jest czegoś się nauczyć, bo mamy internet, mnóstwo sklepów itp. Myślę, że jeśli lubisz coś robić i rozwój w tym kierunku sprawia ci przyjemność, to nie ma tu miejsca na schizofrenię. Ważne, żeby potrafić wszystko zbilansować.

Czujesz się nie tyle spełniona zawodowo, ile po prostu wolna? A jeśli tak to dlaczego?
Chyba za wcześnie jeszcze dla mnie, by czuć się spełnioną zawodowo. Oczywiście, że czuję się wolna, zawdzięczam to moim bliskim, którzy mnie akceptują i wspierają w tym co robię. Mogę wciąż się uczyć i poznawać nowe rzeczy i to mnie w stu procentach uszczęśliwia.

#Classic League
#Reebok Classic
#Zuza OK
#Zuza Okienczyc
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

A$AP Rocky wydał Testing na iPhone’y

Był już mariaż ze sztuką nowoczesną w postaci performansu Lab Rat, teraz przyszedł czas na podbój App Store. Flacko podgrzewa atmosferę przed jutrzejszą premierą, prezentując a ...

#A$AP Rocky
#App Store
#Testing

Wiemy, kiedy serial o Tupacu i Notoriousie pojawi się na polskim Netflixie

Zagadki morderstw 2Paca i Notoriousa B.I.G. zaczęto rozstrzygać na amerykańskich ekranach już 27 lutego. Teraz trafią w ręce polskic ...

#Biggie
#The Notorious B.I.G.
#Tupac

Wybieramy 8 najlepszych wokalistek na refreny dla polskich raperów

Poszukiwania piątego elementu hip-hopu trwają od niepamiętnych czasów, za to grzech pierworodny polskiego rapu możemy ujawnić choćby ...

Znamy zwycięzców III edycji programu LECHSTARTER, dzięki którym polskie miasta będą ładniejsze

Leszek ogarnął temat i przyznał grubą bańkę - milion złotych przeznaczono m.in. na rewitalizację gwoździarni, tężnię, kino samochodo ...

#LECHSTARTER

Warszawa ma nowy festiwal – Undercity odbędzie się jesienią na Torwarze

20 artystów, 3 sceny i jedna Hala Torwar. Żadna z nas Dorota Gardias, ale początek listopada zapowiada się naprawdę upalnie.

#Dixon
#Dubfire
#Extrawelt

Childish Gambino zagra w Czarnej Panterze 2?

Właśnie nam się przypomniało, jak za dzieciaka graliśmy ciągle w Różową Panterę dubbingowaną przez Cezarego Pazurę. Czasy się zmieniły, róż zastępuje czerń, a jeden zły bohater ...

#Black Panther
#Czarna Pantera

Nasze pierwsze wrażenia po odsłuchu Nocnej Zmjany Jana–rapowanie

Debiutancki album młodego MC swoją oficjalną premierę ma w najbliższy piątek, ale my już dziś zdradzamy wam, czego możecie się na nim spodziewać.

#Jan-rapowanie

Wiz Khalifa i Gucci Mane szykują wspólny projekt

Nie będziemy was już męczyć potencjalnymi nazwami dla tego duetu, ale musicie przyznać, że Gucci Gang raczej odpada na starcie. Z kolei takie Mane Khalifa brzmi jak nazwa budyn ...

#Gucci Mane
#Wiz Khalifa

Reżyser Ludzkiej stonogi nakręcił najbardziej nieludzki film wszech czasów

Produkcja nazywa się The Onania Club! Z wrażenia odebrało nam mowę, a ręce mimowolnie powędrowały w okolice… Prrr! Twórca legendarne ...

#ludzka stonoga
#The Human Centipede

Tyler, The Creator wypuszcza teledysk do nieznanego wcześniej utworu

435 to kolejny taki przypadek po numerze OKRA z końca marca, który pokazuje, że odrzuty z sesji Tylera są lepsze od większości kawał ...

#435
#Tyler The Creator
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN