Grammy 2018: czyje zwycięstwa nas ucieszyły, a czyje zasmuciły?
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Najwięksi wygrani: Bruno Mars i Kendrick Lamar. Najwięksi przegrani: Childish Gambino oraz Jay Z. W bonusie nagroda dla nieżyjącej od ponad roku Carrie Fisher, czyli Lei z Gwiezdnych Wojen oraz Tyler w radzieckiej uszatce. Działo się!

Zacznijmy od końca, czyli nagród, o których nikt nie ma pojęcia i tak naprawdę praktycznie nikogo nie interesują, no chyba że rozpala was zwycięstwo Lisy Loeb w kategorii Best Children Album. Wśród dość egzotycznych nominacji uderza zwycięstwo Carrie Fisher za Best Spoken Word Album, czyli w kategorii, gdzie mieści się i poezja, i audiobooki. Best Comedy Album – tu wygrywa nasz ulubieniec od dawna, Dave Chappelle. Best Visual Media Album – kultowa już muzyka do La La Land. No ale przejdźmy do części zasadniczej. Jakie są nasza największe zaskoczenia in plus?

1. Zwycięstwo The War On Drugs w kategorii Best Rock Album to jasny znak, że w zmurszałym świecie rocka idzie nowe. Piękne, nostalgiczne granie a la Bruce Springsteen pokonało powtarzalną siermięgę spod znaku Metalliki, Queens Of The Stone Age czy Mastodona i bardzo nas to cieszy.

2. The National z wygraną za Best Alternative Music Album – konkurencja mocna (LCD Soundsystem, Gorillaz, Father John Misty i Arcade Fire) choć tak po prawdzie to żaden z tych wykonawców z alternatywą nie ma nic wspólnego. Natomiast sami już pisaliśmy, że Sleep Well Beast Nationali to naprawdę udany album.

3. Tonite LCD Soundsystem wygrywa nagrodę za najlepszy track elektroniczny. Wiecie, mogą sobie Skrillex czy Martin Garrix wyprzedawać największe hale, a i tak Grammy trafia do chyba najbłyskotliwszego i najbardziej osłuchanego muzycznie twórcy ostatnich dwóch dekad. Swoją drogą ciekawe mamy czasy: najlepszy track elektroniczny roku zgarnia w kilka miesięcy mniej odsłon niż Young Multi w dwa dni.

4. Ed Sheeran z najlepszym popowym albumem, Portugal. The Man z najlepszym utworem pop. W pierwszym przypadku sprawiedliwiej być nie mogło; to był rok rudego. W drugim – Feel It Still to jedyny kawałek z całej piątki, którego dało się słuchać.

A co nas zasmuciło?

1. Zbyt mocna dominacja Bruno Marsa. Zgoda, to pop na najwyższym poziomie, ale nie aż tak dobry, żeby rozbić bank i wygrać za najlepszy album, nagranie, piosenkę i do tego zgarnąć kolejne trzy nagrody w kategoriach r’n’b.

2. Zwycięstwa Kendricka Lamara w każdej rapowej kategorii. Przynajmniej jedna, może dwie nagrody należały się Jayowi Z i z tym faktem chyba trudno polemizować.

3. Debiut roku dla Alessi Cary. SZA powinna w tym momencie wyjść z sali. Na szczęście była cały czas i nawet zaśpiewała (pięknie).

4. Kompletne pominięcie Childisha Gambino. Chyba jury nie lubi Gwiezdnych Wojen, Atlanty i Króla Lwa, bo tylko tak należy tłumaczyć fakt, że Bino wygrał jedynie za Best Traditional R’n’b Performance. Pięć nominacji, jedna nagroda. Chociaż taki Jay Z miał jeszcze gorzej – osiem nominacji, zero nagród. Bolało.

Nam i tak cały show skradł Tyler i jego stylówa – chłop swoją drogą też niczego nie wygrał, ale chyba niespecjalnie go to obchodziło.

#muzyka
#Grammy
#Bruno Mars
POKAŻ KOMENTARZE
  • Pisy Pisarski

    Na prawdę propsujecie za strój typa, który ma czapkę z sierpem i młotem?
    Beka dziejowa.

Najnowsze

A$AP Rocky wydał Testing na iPhone’y

Był już mariaż ze sztuką nowoczesną w postaci performansu Lab Rat, teraz przyszedł czas na podbój App Store. Flacko podgrzewa atmosferę przed jutrzejszą premierą, prezentując a ...

#A$AP Rocky
#App Store
#Testing

Wiemy, kiedy serial o Tupacu i Notoriousie pojawi się na polskim Netflixie

Zagadki morderstw 2Paca i Notoriousa B.I.G. zaczęto rozstrzygać na amerykańskich ekranach już 27 lutego. Teraz trafią w ręce polskic ...

#Biggie
#The Notorious B.I.G.
#Tupac

Wybieramy 8 najlepszych wokalistek na refreny dla polskich raperów

Poszukiwania piątego elementu hip-hopu trwają od niepamiętnych czasów, za to grzech pierworodny polskiego rapu możemy ujawnić choćby ...

Znamy zwycięzców III edycji programu LECHSTARTER, dzięki którym polskie miasta będą ładniejsze

Leszek ogarnął temat i przyznał grubą bańkę - milion złotych przeznaczono m.in. na rewitalizację gwoździarni, tężnię, kino samochodo ...

#LECHSTARTER

Warszawa ma nowy festiwal – Undercity odbędzie się jesienią na Torwarze

20 artystów, 3 sceny i jedna Hala Torwar. Żadna z nas Dorota Gardias, ale początek listopada zapowiada się naprawdę upalnie.

#Dixon
#Dubfire
#Extrawelt

Childish Gambino zagra w Czarnej Panterze 2?

Właśnie nam się przypomniało, jak za dzieciaka graliśmy ciągle w Różową Panterę dubbingowaną przez Cezarego Pazurę. Czasy się zmieniły, róż zastępuje czerń, a jeden zły bohater ...

#Black Panther
#Czarna Pantera

Nasze pierwsze wrażenia po odsłuchu Nocnej Zmjany Jana–rapowanie

Debiutancki album młodego MC swoją oficjalną premierę ma w najbliższy piątek, ale my już dziś zdradzamy wam, czego możecie się na nim spodziewać.

#Jan-rapowanie

Wiz Khalifa i Gucci Mane szykują wspólny projekt

Nie będziemy was już męczyć potencjalnymi nazwami dla tego duetu, ale musicie przyznać, że Gucci Gang raczej odpada na starcie. Z kolei takie Mane Khalifa brzmi jak nazwa budyn ...

#Gucci Mane
#Wiz Khalifa

Reżyser Ludzkiej stonogi nakręcił najbardziej nieludzki film wszech czasów

Produkcja nazywa się The Onania Club! Z wrażenia odebrało nam mowę, a ręce mimowolnie powędrowały w okolice… Prrr! Twórca legendarne ...

#ludzka stonoga
#The Human Centipede

Tyler, The Creator wypuszcza teledysk do nieznanego wcześniej utworu

435 to kolejny taki przypadek po numerze OKRA z końca marca, który pokazuje, że odrzuty z sesji Tylera są lepsze od większości kawał ...

#435
#Tyler The Creator
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN