Żulczyk, Mata, Pezet i Sokół czy urodziny Skate Heads. To są nasze ulubione podcasty newonce.radio z 2019 roku
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

Jeśli myśleliście, że podsumowania są zarezerwowane tylko dla teamu newonce.net, to się grubo mylicie – do pisanego głosu dochodzą też radiowcy. A jest co podsumować, bo ten rok był mocny. Słucham swoich nutek, no bo jestem narcyz – z podcastami mamy podobnie.

I chociaż nie chcemy popadać w samouwielbienie jak Kaz, to odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Ale! Zamiast pisać o tym, jacy to super jesteśmy, pochwalimy się efektem naszej pracy – podcastami. Przedstawiamy wam przegląd naszych najciekawszych podcastów dostępnych w apce i streamingach. 

Ugh… Nie było to proste, mimo że podsumowania to nasza specjalność. Do dyspozycji mieliśmy podcasty z całego 2019 roku. Każdy z nich uwielbiamy, każdy z osobna to perełka i każdy prowadzący dał w tym roku z siebie wszystko. Rzecz jasna ta lista to sugestia; warto zajrzeć do wszystkich podcastów i wybrać coś dla siebie – płacimy złotem, jeśli nic nie znajdziecie.

1. Bolesne Poranki, gość – Rafał Zawierucha

Rafał Zawierucha wpadł do nas w wakacje. Zbiegiem okoliczności – dokładnie w 50. rocznicę ataku na willę Romana Polańskiego, którego postać grał w filmie Pewnego razu w Hollywood. Aktor z totalną swobodą opowiadał nam nie tylko o pracy na planie jednej z najważniejszych postaci hollywoodzkiego kina – Quentina Tarantino, ale też o swoim życiu i karierze. Było też co nieco o sprzątaniu podwórek we Francji. Nie chcemy wszystkiego zdradzać, jeśli jeszcze nie sprawdziliście tego podcastu, ale mamy protip – podobno bigos z majonezem to niezły sztos. Rafał Zawierucha confirmed.

2. Bolesne Poranki edycja Plansze – część 1 i 2

Kędzior i Ras raz poszli w odstawkę. Przed wami edycja specjalna Bolesnych Poranków w wykonaniu Jana-rapowanie, Holaka, Mateusza Jędrzejewicza i Nocnego, a wszystko przy okazji premiery albumu Janka Plansze. A w niej pełno smaczków związanych z projektem – co autor miał na myśli w danych numerach, czy też jak wyglądała praca nad albumem od kuchni. Poznaliśmy też nowego zawodnika SBM Label. Wyszło przyjemnie i luźno. 

3. Dobry Temat: Jacek Sobczyński x Krzysiek Nowak, gość – Peja

Kolejna audycja – kolejna premiera. Tym razem żywa legenda polskiego hip hopu, Rychu Peja. Tu nie było w ogóle dyskusji, najważniejszy raper w kraju (przynajmniej według niego samego) musiał znaleźć się na tej liście. Jaka jest muzyczna różnica między Rychem Peją a Slums Attack? Dlaczego złota płyta to jeszcze nie powód do sukcesu wydawnictwa? Na te i inne pytania raper odpowiadał przez całą godzinę. Ten podcast to must hear.

4. Jedźmy Gdzieś, gość – Krzysztof Hołowczyc

Jak zaczynać, to z przytupem. Hubert Jaskólski i Kuba Przygoński wystartowali w tym roku z autorską audycją, na pełnym gazie. Pierwszym gościem nie byle kto, bo Krzysztof Hołowczyc – nie musimy go chyba przedstawiać. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat motosportu, tu macie informacje z pierwszej ręki. Przy okazji można poznać historię jednego z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce i nie tylko. Dziesięć Rajdów Dakar za nim, a przy tym płacz, krzyk i bezradność. Z drugiej strony ogromna pasja, satysfakcja i duma z tego, co dokonał.

5. Dźwięki Stereo, gość – Jakub Żulczyk

Marek Fall i Jacek Sobczyński w autorskim pop culture studies. Ich gościem Jakub Żulczyk i Czarne Słońce, czyli książka, która na długo pozostawi swój ślad w polskiej literaturze. To top topów Dźwięków Stereo, crème de la crème niuansowych audycji czy po prostu spotkanie na szczycie. Pomysł na książkę zrodzony w Watykanie, rozliczenie się z polską tożsamością, totalne przegięcie i intelektualna tandeta – tematów w tej audycji było multum. Lepiej was po prostu z nią zostawić.

6. Holak Mood, gość – Człowiek Warga

Z Holakiem zawsze dobry mood, u Holaka zawsze fajni goście. Przypominamy wizytę Człowieka Wargi czy też Z Dupy, który akurat był przed premierą debiutanckiej płyty. Chłopaki pogadali o wszystkim i o niczym, bo jak to bywa u Matiego, rozmowy toczą się własnym torem, byle w zgodzie z samym sobą.

7. Mateusz Gessler Serwuje, gość – Katarzyna Bonda

Jak sama mówi: zdrowe jest robienie niczego, dlatego wybrała ten zawód. Kolejny, a właściwie mistrzyni pióra w naszym zestawieniu – Katarzyna Bonda u Mateusza Gesslera, obok tej rozmowy nie mogliśmy przejść obojętnie. Dlaczego zawsze opowieść kryminalna? Dlaczego walka dobra ze złem? Na te i wszystkie inne pytania, na które wpadliście, albo i nie wpadliście, za to wpadł nasz prowadzący, znajdziecie odpowiedź tutaj.

8. Patościeżka, gość – Mata

Najbardziej nieprzewidywalna audycja newonce.radio musiała się tu znaleźć. Gość jak zawsze ekskluzywny i niezapowiedziany – Mata. Poza tym chłopaki w rozszerzonym składzie, a na tapecie relacje damsko-męskie. Temat dobry à propos uwielbienia Maty do Hannah Montany (podobno jest na dobrej drodze do jej poznania). Ten podcast to w zasadzie esencja klimatu Patościeżki, a jak mówi staropolskie porzekadło: kto raz wkroczy na Patościeżkę, więcej z niej nie zboczy.

9. UFO: koncertowe przeżycia

Skoro mamy już poniedziałkową Patościeżkę, wstyd nie wymienić tej najbardziej specyficznej audycji naszego radia. Kacha i Łuki, znani lepiej jako Coals, tworzą eteryczny duet muzyków, którzy co wtorek wpadają zmienić oblicze naszego newonce.radio w odmienny stan świadomości. W piątym wydaniu autorskiej audycji opowiadają o swoich przeżyciach koncertowych, warto więc posłuchać, co mają do powiedzenia muzycy gdy zmieniają się w słuchaczy i fanów.

10. Kamp!ng, gość – Mestosław

Na Kamp!ng wpadł Mestosław, bliżej znany z kanału na YouTube Wiem co ćpiem. Jak sam siebie opisał, jest edukatorem, aktywistą i działaczem na rzecz racjonalnej polityki narkotykowej. Brzmi poważnie, co? Z drugiej strony określa siebie jako narkoinfluencera, i to jednego z kilku na świecie. Mestosław poprzez swoją działalność stara się zwiększyć świadomość społeczną na temat narkotyków – ich wpływu, zagrożeń, ale też chociażby ich działania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wie, co ćpać 🔴 @mestoslaw nie rzucił tematu drugów #newonceradio #kamping ➡️ podcast na www newonce.radio/kamping @kampmusik

Post udostępniony przez newonce.radio (@newonce_radio)

11. Skateheads: Mamy roczek, urodzinowa edycja

Co jeeest? Skateheadsom stuknął roczek! Równy rok temu wpuściliśmy ich do studia i pozwoliliśmy robić, co chcą. I to był jeden z naszych najlepszych pomysłów. A w audycji zwariowane wariaty, czyli Suwak i Łajzol w swojej najlepszej wersji. Na tyle, że sami będziemy do tego podcastu wracać. Później impreza przeniosła się do naszego newonce.baru, to wiecie pewnie, że było grubo.

 

12. Muzyka Współczesna, gość – Sokół

Od początku października Pezet wraz z Rafałem Groblem tworzyli cykl dwunastu audycji we współpracy z True Music. Całość miała przybliżyć słuchaczom, czym jest muzyka współczesna według samych prowadzących… i ukazać proces powstawania nowej płyty Pezeta. Jak można było się spodziewać pojawiło się wielu gości z płyty. Był Ten Typ Mes, były Syny, Bryndal & Eklektik Selecta, Auer, Zdechły Osa, był też Sokół, który wjeżdża do newonce.radio jak do siebie.

13. Układ Słoneczny, goście – Białas, Lanek, Bedoes, Kuque

Wyszło spontanicznie. Miał wpaść tylko Lanek, a finalnie nasze radio zamieniło się w siedzibę SBM Label. Solar miał dotychczas już kilku gości, ale rzadko pojawia się w naszym studiu takie grono. I jak można było się spodziewać, wydarzyło się tu w krótkim czasie wiele. Bedoes opowiadał o tym, kto rządzi polskim rapem, Białas o swojej karierze aktorskiej, a Lanek jest w leasingu.

14. Pogadane, gość – Ras

Psycholog Piotr Mosak pierwszy raz z gościem – Rasem. Temat bardzo ważny i bieżący – niepokój, stany lękowe i ataki paniki. Dyskusja na ten temat rozgorzała po kontrowersyjnym żarcie Filipa Chajzera. My ją przenieśliśmy na antenę naszego radia, jednak w przeciwieństwie do wspomnianego incydentu, za temat zabieramy się fachowo, obiektywnie i na bazie własnych doświadczeń.

15. Ras w Tygodniu, gość – schafter

Ras w tygodniu jak zawsze raz w tygodniu, a jego gościem najgłośniejszy debiutant tego roku – schafter w odsłonie, której się zupełnie nie spodziewacie. Skąd w zestawieniu schafter? Stąd, że chyba sami nie sądziliśmy, że ta rozmowa będzie tak właśnie wyglądać…

#newonce.radio
POKAŻ KOMENTARZE

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Najnowsze

Grafika do artykułu: „Nędznicy” to nowa „Nienawiść”. Dlaczego dziś warto przypomnieć sobie ten klasyczny film?

„Nędznicy” to nowa „Nienawiść”. Dlaczego dziś warto przypomnieć sobie ten klasyczny film?

I nie chodzi tu tylko o jedną z najlepszych didżejskich scen w historii kina - kultowy f ...

#Nienawiść
Grafika do artykułu: Podsumowujemy wszystkie ogłoszenia Open’era z tego tygodnia – na kogo czekamy najbardziej?

Podsumowujemy wszystkie ogłoszenia Open’era z tego tygodnia – na kogo czekamy najbardziej?

Zakładka artyści na open'erowej stronie systematycznie się powiększa. Od wczoraj doszło ...

#Anderson Paak
#Open'er 2020
Grafika do artykułu: 15 lat temu Funky Filon wydał album z kawałkiem „Mała Chinka”, szczytowym osiągnięciem rapowego paździerzu

15 lat temu Funky Filon wydał album z kawałkiem „Mała Chinka”, szczytowym osiągnięciem rapowego paździerzu

Po półtorej dekady możemy powiedzieć za klasykiem: miał być wpi***ol, a wyszedł wpi***ol ...

#Funky Filon
#Kaja Paschalska
Grafika do artykułu: Local Heroes zrobili wspólną kolekcję z… Coca-Colą! Nie kupicie tych ubrań – możecie za to je wygrać

Local Heroes zrobili wspólną kolekcję z… Coca-Colą! Nie kupicie tych ubrań – możecie za to je wygrać

No to ja poproszę colę! - wrzeszczał Stachursky w Dosko. My też już możemy poprosić o co ...

Grafika do artykułu: Razem z adidas Predator i R-GOL.com stworzyliśmy serię filmów, dzięki którym podniesiecie piłkarskie skille

Razem z adidas Predator i R-GOL.com stworzyliśmy serię filmów, dzięki którym podniesiecie piłkarskie skille

Design był znany jeszcze przed premierą, ale nowy model adidas Predator 20 Mutator trzeb ...

#adidas Predator
#R-GOL.com
#Unfair Field
Grafika do artykułu: Pop Smoke miał nagrany mixtape z Quavo. Czy kiedykolwiek go usłyszymy?

Pop Smoke miał nagrany mixtape z Quavo. Czy kiedykolwiek go usłyszymy?

Dwudziestoletni raper został zamordowany zaledwie dwa tygodnie po premierze Meet the Woo 2, gdzie w utworze Shake the Room jego ście ...

#Migos
#Pop Smoke
#Quavo
Grafika do artykułu: Łona i Webber po czterech latach wracają z nowym materiałem. Jest singiel, data premiery i start preorderu

Łona i Webber po czterech latach wracają z nowym materiałem. Jest singiel, data premiery i start preorderu

Łona i Webber nie należą do wykonawców, którzy imponowaliby częstotliwością wydawniczą. ...

#Łona i Webber
Grafika do artykułu: Bernie Sanders dostał wsparcie od kolejnych muzyków. Tym razem – legend hip hopu

Bernie Sanders dostał wsparcie od kolejnych muzyków. Tym razem – legend hip hopu

Co ciekawe, chodzi o zespół, który za swoich najlepszych lat słynął z antyestablishmentowego przekazu. Czyli... Public Enemy!

#Bernie Sanders
Grafika do artykułu: To najbardziej elektryzujące wydarzenie maja! Znamy line-up i szczegóły Otwarcia Elektryków

To najbardziej elektryzujące wydarzenie maja! Znamy line-up i szczegóły Otwarcia Elektryków

W ostatnich latach ta miejscówka w sercu Stoczni Gdańskiej wyrosła na jeden z najgorętszych punktów na klubowej mapie Polski. Kosmop ...

#Otwarcie Elektryków
#Ulica Elektryków
Grafika do artykułu: Dlaczego IEM Katowice stało się potęgą?

Dlaczego IEM Katowice stało się potęgą?

- Na przestrzeni lat trofeum na Śląsku wznosili reprezentanci tylko trzech drużyn: Virtus.pro, Fnatic oraz Astralis, co jeszcze bardziej podkręca wyścig po puchar – mówi nam Sz ...

#IEM Katowice
POKAŻ WIĘCEJ
Store

newonce.paper #2

39.99 PLN

newonce.hoodie

199 PLN

newonce.paper #1

29.99 PLN

Szanowny Użytkowniku,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO), pragniemy przypomnieć Ci podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Klikając w przycisk z napisem „W PORZĄDKU”, potwierdzasz, że zgadzasz się na wymienione niżej działania.

W PORZĄDKU

Cookies, czyli ciasteczka

Wraz z naszymi partnerami wykorzystujemy pliki cookies, potocznie zwane ciasteczkami, oraz inne pokrewne technologie. Mają one na celu zapewnienie Twojego bezpieczeństwa i udoskonalanie naszego serwisu poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w preferencjach przeglądarki. Jeśli nie wprowadzisz zmian ustawień, informacje te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pragniemy Cię zapewnić, że przechowywane przez nas dane osobowe są bezpieczne. Ich administratorem jest firma Skills Warsaw Michał Michalski z siedzibą w 00-161 Warszawa, ul. Anielewicza 9/25. Twoje dane osobowe są przetwarzane na zasadzie dobrowolności i będą przetwarzane tylko tak długo, jak długo są niezbędne do realizowania ww. celów lub do momentu, gdy wyrazisz skuteczny sprzeciw wobec ich przetwarzania. Co ważne, dostęp do nich ma tylko wyznaczony inspektor, a Tobie przysługuje prawo żądania dostępu do treści danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia. Masz też prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu z przyczyn uzasadnionych Twoją szczególną sytuacją. Gdy uznasz, że firma Skills Warsaw Michał Michalski narusza przepisy Rozporządzenia RODO, masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

okiPopupPlugin-close