Ci raperzy jeszcze nie nagrali 16-tek do Hot16Challenge. Cała Polska czeka!
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. @andiamoworks

Większość naprawdę znanych raperów położyła już swoje linijki w akcji Solara. Ale nie wszyscy – ci poniżej są nominowani, ale z różnych powodów jeszcze tego nie zrobili.

Ostatnie dwa dni przyniosły nam naprawdę spory wysyp nowych szesnastek w ramach akcji zapoczątkowanej przez Solara. Nominacje powoli rozchodzą się za granicę; w Kanadzie swoje wici rozpuścił Young Lungs, a w stronę naszych zachodnich sąsiadów nominacje zaczął rozsyłać Kronkel Dom. W Polsce siatka na stronie hot16challenge.network sięga już kilku mocno podziemnych zawodników, ale wciąż czekamy na zwrotki paru mocnych graczy znanych na szerszej scenie. Panowie, coś tam nagrać, to lepiej niż nie nagrać! Na kogo czekamy najmocniej?

Sokół

Nie wziął udziału w pierwszej edycji. Czy teraz będzie podobnie? Nominacje z oficjalnego obiegu są dwie – od Sentino i od Białasa, być może przy okazji wraz z reprezentantem SBM stanie w szeregi akcji #muremzabonusem, w którą to sprawę jest zaangażowany od samego początku. Tyle że Wojtek, z racji masy obowiązków – wczoraj informowaliśmy o jego inwestorskim wejściu w studio deweloperskie – przyznał na instagramie, że czasowo nie bardzo mu styka. 

Pan Wankz

Dinal tim ziomek! Wankeja ostatni raz za mikrofonem mogliśmy słyszeć pięć lat wstecz na krążku Lilu i nic nie zapowiadało kolejnego powrotu. Nominacja od takiego gracza jak schafter nie przeszła jednak bez echa i wczoraj byliśmy świadkami niecodziennego potwierdzenia udziału za pomocą Twittera i szybkiej wymiany zdań z Urbkiem, który w słynnym składzie Dinali odpowiadał za bity. Truskulowe serca zapłonęły.

Peja

Przekonanie Ryszarda Andrzejewskiego do nagrania własnej zwrotki jest w obu edycjach mocnym wyzwaniem. Sześć lat temu Peję nominował do zabawy Tede, a Książę Jeżyc zaproszenia nie przyjął. W tym roku Tedego wyprzedziła Undadasea, swoją drogą autorzy jednej z lepszych szesnastek w tegorocznej edycji. To jak będzie, tej?

Oskar

Tutaj akcja może być naprawdę ciężka – nie twierdzimy jednak, że niemożliwa. Oskar i Steez bardzo dbają o swój wizerunek i generalnie trudno wyobrazić ich sobie w podobnej akcji. Z drugiej strony mogą szykować coś konkretnie dopracowanego i epickiego na złość purystom #hot16challenge. W końcu jeśli PRO8L3M coś robi, to z rozmachem.

Quebonafide solo

Szesnastka (trzydziestka dwójka?) najpopularniejszego boysbandu w Polsce stała się prawdziwym hitem i przez chwilę sami rozmarzyliśmy się o flexie klockami Lego, kolego. W całym szale nowych zwrotek wszyscy zapomnieli jednak o solowej nominacji dla najpopularniejszego rapera w Polsce. Dopiero po paru dniach o tym, że nikt nie nominował Que przypomnieli sobie Fukaj (nominowany zresztą przez Taconafide) oraz Siles. Poprzednio na swoją zwrotkę Quebo kazał nam czekać prawie rok, rzucając na Ezoteryce #hot116challenge w postaci numeru Światłowstręt. Czy teraz również będziemy musieli czekać?

Kuban

Lehu patrzy na nas z góry, się uśmiecha gdzieś tam w chmurach, Dj Serio kładzie scretche, sami swoi, gdzie jest Kuban, ej? – rzucił w corocznym, wigilijnym numerze duet Jan-Szpakowanie, a my wciąż zastanawiamy się, gdzie podział się raper z Opoczna. Po średnio przyjętych singlach w nowoczesnej konwencji wszystkie klipy zostały usunięte jakiś czas temu, a Kuban zniknął z radarów. Co prawda co jakiś czas ze środowiska było słychać głosy o rychłym powrocie, nic konkretnego się jednak nie wydarzyło. Czy jest lepsza okazja do wielkiego powrotu niż tak szczytna akcja? Nie sądzimy. Zaproszenie do zabawy od Filipka już czeka. 

Smarki Smark

Myślenie życzeniowe? Tak, zdecydowanie. Skoro jednak na powrót do linijek zdecydował się już Pan Wankz, dlaczego nie miałaby tego zrobić legenda podziemia? Nadzieję w nasze serca wlewa niedawny udział Smarka na płycie Quebonafide, który zakończył się wyciekiem całego numeru i początkiem dyskusji, jak nowy jest to numer i czy oznacza on, że Smarki wróci do nagrywek. Nie, nie wróci. Ale skoro na stały powrót nie mamy co czekać, to może chociaż zwroteczkę? Panie Jerzy, niech się pan nie da prosić. Co ciekawe, nawet przy ewentualnej chęci nagrania, Smarki musiałby czekać na nominację, co jest bardzo dziwne, patrząc na ich liczbę sprzed sześciu lat.  

Pezet

Starszy z braci Kaplińskich jest ostatnio zaaferowany promocją najnowszej płyty Płomienia 81 (nasz świeży wywiad z zespołem znajdziecie tutaj), ale jesteśmy niemal pewni, że wesprze #hot16challenge2. Białas raczej nie rzucał swoich nominacji bez wcześniejszego upewnienia się, że zostaną one wysłuchane. Pozostaje więc spokojnie oczekiwać na spóźnioną, ale na pewno dobrze przygotowaną zwrotkę Pawła z Ursynowa. Pokazał już nam przecież nieraz, że rapowanie bez cięć i przerw wychodzi mu naprawdę dobrze, chociaż w udziale w poprzedniej akcji szesnastkowej przeszkodziły mu kłopoty zdrowotne i dłuższa przerwa od mikrofonu.

Ten Typ Mes

Wyznaczył go Łona, a Piotrek na razie milczy – może dlatego, że jest zaaferowany promocją swojej debiutanckiej powieści Dwa psy przeżyły, która od wczoraj jest do kupienia w księgarniach (tu znajdziecie nasz wywiad z Mesem, w którym opowiada co nieco o tym wydawnictwie). Ale jak już się uda, to spodziewajcie się niespodziewanego, skoro jego poprzednia gorąca 16-tka została wykonana na łódce, bez muzyki, za to w klimacie slamu poetyckiego.

donGURALesko

A jego z kolei nominował wczoraj Rzepa – sprawa świeża, to pewnie musimy chwilę poczekać, zwłaszcza że tu w grę też wchodzą inne obowiązki (Dziadzior już się zbliża). Ale bardzo liczymy na coś w klimacie Zajko Kokorajko. Sześć lat temu wyszło zajebiście.

#Hot16Challenge
#Pezet
#Sokół
#Ten Typ Mes
POKAŻ KOMENTARZE
  • test

    Co ciekawe, nawet przy ewentualnej chęci nagrania, Smarki musiałby
    czekać na nominację, co jest bardzo dziwne, patrząc na ich liczbę sprzed
    sześciu lat.

    ” – Daj spokój typie… Nikt go nie nominował, bo każdy wie że nie nagra, nie ma w tym nic dziwnego, czy tym bardziej „bardzo dziwnego”, kto na taki durny zwrot wpadł? Sprawdź 16 Łysążiego który też wspomniał dlaczego Smarka nie nominował.

Najnowsze

Grafika do artykułu: Jako pierwsi poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące gry Cyberpunk 2077!

Jako pierwsi poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące gry Cyberpunk 2077!

Tak szczegółowo o roli Keanu Reevesa nie mówił dotąd nikt. Aż w końcu Lead Quest Designer CD Projekt RED Paweł Łasko przyszedł do pr ...

#Cyberpunk 2077
#Tony Gram
Grafika do artykułu: To są 4 seriale, dzięki którym zrozumiecie, o co i dlaczego walczą współczesne kobiety

To są 4 seriale, dzięki którym zrozumiecie, o co i dlaczego walczą współczesne kobiety

Plotkara i Pretty Little Liars są spoko, ale przecież mamy sporo mocniejszych tytułów, które musicie sprawdzić. I kierujemy te słowa ...

#HBO GO
#Netflix
Grafika do artykułu: Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie

Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie

Dzięki specjalnemu, crossoverowemu odcinkowi audycji La Polemica, Dominik Piechota z redakcji newonce.sport i Kuba Skalski z newonce ...

#La Polemica
#newonce.radio
Grafika do artykułu: To lato ma szanse być najlepszym ever? Samsung w swojej kampanii nie spisuje 2020 na straty

To lato ma szanse być najlepszym ever? Samsung w swojej kampanii nie spisuje 2020 na straty

Pandemia pokrzyżowała wszystkim letnie plany. Nam, tobie, tobie też. Ale, ale – nie musicie wcale lecieć na drugi koniec globu, by s ...

#Samsung Galaxy S20
Grafika do artykułu: Czy Timbaland właśnie potwierdził drugą część FutureSex/LoveSounds Justina Timberlake’a?

Czy Timbaland właśnie potwierdził drugą część FutureSex/LoveSounds Justina Timberlake’a?

Dziś jest dzień dobrych newsów. Najpierw wyszło, że Dr. Dre i Nas pracują razem w studiu, a teraz pojawiło się info o sequelu najlep ...

#Justin Timberlake
Grafika do artykułu: Dr. Dre i Nas pracują razem w studiu! Wspólny numer? Wspólna płyta?

Dr. Dre i Nas pracują razem w studiu! Wspólny numer? Wspólna płyta?

Czyżby szykowała się jedna z najgrubszych współprac w hip-hopowym świecie? Zdjęcia ze studia są dość jednoznaczne. 

#Dr. Dre
#Nas
Grafika do artykułu: Twórcy The Sopranos, Goodfellas i Wilka z Wall Street łączą siły! Razem zrobią nowy serial gangsterski

Twórcy The Sopranos, Goodfellas i Wilka z Wall Street łączą siły! Razem zrobią nowy serial gangsterski

Jak ustalił serwis Deadline - Showtime szykuje dla nas propozycję nie do odrzucenia. Wsp ...

#Goodfellas
#The Sopranos
Grafika do artykułu: 10 najbardziej kultowych polskich programów TV z lat 90.

10 najbardziej kultowych polskich programów TV z lat 90.

Może trudno w to uwierzyć, ale były czasy, w których telewizję oglądali także ludzie poniżej 50. roku życia. Błąd - oglądali ją wszyscy.

#KOC
#Czar par
#T-Raperzy Znad Wisły
Grafika do artykułu: Asfalt Records na Minecrafcie? Spoko ruch, ale… trochę za późno

Asfalt Records na Minecrafcie? Spoko ruch, ale… trochę za późno

Asfalt wjeżdża w promocję zupełnie nowymi kanałami. Jak przyjmie to publika, zarówno starsza, jak i ta młodsza? 

#Asfalt Records
#Minecraft
Grafika do artykułu: Nie wydajesz płyty raz w roku – nie istniejesz. Wyjaśniamy, dlaczego to złe czasy dla wielu muzyków (FELIETON)

Nie wydajesz płyty raz w roku – nie istniejesz. Wyjaśniamy, dlaczego to złe czasy dla wielu muzyków (FELIETON)

Ostatnie wypowiedzi CEO Spotify Daniela Eka wzburzyły branżą muzyczną. Ale tak może wygl ...

#Daniel Ek
POKAŻ WIĘCEJ

Szanowny Użytkowniku,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO), pragniemy przypomnieć Ci podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Klikając w przycisk z napisem „W PORZĄDKU”, potwierdzasz, że zgadzasz się na wymienione niżej działania.

W PORZĄDKU

Cookies, czyli ciasteczka

Wraz z naszymi partnerami wykorzystujemy pliki cookies, potocznie zwane ciasteczkami, oraz inne pokrewne technologie. Mają one na celu zapewnienie Twojego bezpieczeństwa i udoskonalanie naszego serwisu poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w preferencjach przeglądarki. Jeśli nie wprowadzisz zmian ustawień, informacje te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pragniemy Cię zapewnić, że przechowywane przez nas dane osobowe są bezpieczne. Ich administratorem jest firma Skills Warsaw Michał Michalski z siedzibą w 00-161 Warszawa, ul. Anielewicza 9/25. Twoje dane osobowe są przetwarzane na zasadzie dobrowolności i będą przetwarzane tylko tak długo, jak długo są niezbędne do realizowania ww. celów lub do momentu, gdy wyrazisz skuteczny sprzeciw wobec ich przetwarzania. Co ważne, dostęp do nich ma tylko wyznaczony inspektor, a Tobie przysługuje prawo żądania dostępu do treści danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia. Masz też prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu z przyczyn uzasadnionych Twoją szczególną sytuacją. Gdy uznasz, że firma Skills Warsaw Michał Michalski narusza przepisy Rozporządzenia RODO, masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

okiPopupPlugin-close