Redakcje newonce i Elle opowiedziały wspólnie parę słów o tym, jak to jest być razem
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

A ściślej – postarały się zdefiniować hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED”, które przyświeca nowej kampanii Converse PEACE.

Nie byłoby go, gdyby nie pandemia i konieczność przemeblowania sobie pracy, przyzwyczajeń i ogólnie życia. Jak to wyglądało u was? Bo my nauczyliśmy się zamieniać firmowe biurka na stoły, przy których na co dzień jemy śniadania, dogadywać tematy na Workplace, a imprezować na Zoomie. Nie było lekko, ale daliśmy radę.

Teraz, zachęceni przez markę Converse, jednoczymy siły z redakcją ELLE.pl i opowiadamy o tym, jak to wyglądało i dlaczego hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” jest nam wszystkim bliskie. Połączyliśmy się też na kolażu, który zrobiła doskonale znana wam Augustynka.

Karina Lachmirowicz, redaktorka newonce.net

Nigdy nie myślałam o tym, że zamknięta w czterech ścianach będę zmuszona korzystać jedynie z wirtualnych narzędzi do porozumiewania się z bliskimi. Ten zupełnie nowy schemat działania zastępował pierwiastek ludzki, tak potrzebny w nowych dla nas sytuacjach. Ale przecież właśnie w takich okolicznościach możemy w pełni poczuć siłę relacji międzyludzkich utrzymywanych na odległość, prawda?

Krzysiek Nowak, redaktor newonce.net

I wtedy, gdy byliśmy przymusowo zamknięci na cztery spusty w czterech ścianach, i teraz, kiedy obostrzenia są coraz bardziej luzowane, rozwijanie domowych zajawek było przejawem normalności i spokoju w nienormalnych czasach. Słuchanie płyt, czytanie książek, oglądanie filmów i seriali – opcji było ciut, ciut i jeszcze trochę. Chociaż przez długi czas nie mogłem spotkać się z ludźmi, z którymi dzielę pasje, nie przeszkodziło mi to w toczeniu z nimi ożywionych internetowych dyskusji o kolejnych dźwiękach, zdaniach czy scenach. Ale to przecież nie wszystko, bo przez ten okres mogłem także prezentować swoje zdanie (szczególnie na temat rapowych albumów) czytelnikom na łamach newonce i wchodzić w polemiki na Twitterze. Chociaż byliśmy daleko od siebie, byliśmy także razem. I nadal jesteśmy.

Kuba Skalski, redaktor newonce.net

„ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” to hasło, które może być pewnym symbolem 2020 roku – mimo wielu wyzwań, jakie niosły za sobą ostatnie miesiące, ludzie jak nigdy pokazali, że mimo setek kilometrów, jakie ich dzielą, potrafią jednoczyć się z drugą osobą znajdującą się po drugiej stronie globu. Wspólnie bronimy słabszych, stajemy po stronie równości i sprawiedliwości – wszystko dzięki temu, że czujemy pewnego rodzaju połączenie. Jeżeli nie zadbamy wspólnie o naszą planetę i o drugiego człowieka, nikt nie zrobi tego za nas. Nie potrzebujemy do tego wzajemnej fizycznej obecności!

Jacek Sobczyński, media owner newonce.net

Ostatni raz widziałem się z własnymi rodzicami w lutym, z częścią przyjaciół – w marcu. A jednocześnie nigdy nie czułem się mniej samotny, niż podczas pandemii. Wirtualna rzeczywistość, wszechobecne komunikatory, zdalna praca, podczas której nie ruszając się z własnego łóżka organizujesz pracę sobie i reszcie zespołu, przeprowadzasz międzynarodowe wywiady czy bierzesz udział w wirtualnych debatach dla tysięcy widzów – no, nie spodziewałbym się dekadę temu, że tak to będzie wyglądać. Ale kiedy czułem natłok kontaktów, dyskusji, ogólnie ludzi… wychodziłem z domu. Czy to największy paradoks naszych czasów?

A jak to hasło zinterpretowali ludzie z ELLE i ELLE.pl?

Aleksandra Charzewska, redaktor ELLE.pl

W ostatnim czasie byłam bliżej ludzi, niż kiedykolwiek, choć po raz pierwszy w życiu fizycznie nie byłam z nimi wcale. Odnowiłam przyjaźnie, przeprowadziłam setki wzruszających, ale też niesamowicie zabawnych rozmów. Tęskniłam za tym, czego zwykle nie robiłam i za ludźmi, z którymi na co dzień nie rozmawiałam. „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” to bardzo bliska mi idea, która w ostatnim czasie przejawiała się na poziomie tych najlepszy, najpotrzebniejszych i najbardziej pocieszających relacji z ludźmi. Takich, których jeszcze nigdy nie doświadczyłam.

Maja Naskrętska, stylistka ELLE

Jesteśmy od siebie oddzieleni, a jednak łączą nas te same tęsknoty, oczekiwanie na powrót do normalności, te same pasje i tłumiące się w nas emocje.

Marcin Świderek, Szef działu mody ELLE

Rozmowa, czyjś głos, uśmiech w kamerce. To wszystko podtrzymywało nad na duchu podczas kwarantanny. Łączyło, choć byliśmy od siebie daleko. Ale taką moc ma nie tylko technologia, ma ją także moda. To może być sentyment do starych trampek, które kojarzą ci się ze wspaniałą wyprawą z przyjaciółmi albo torby przywiezionej z wyjątkowej podróży. Ale moda łączy też dosłownie i nasuwają mi się na to dziesiątki przykładów. Jak choćby ten z tygodnia mody w Mediolanie, gdy siedzący obok mężczyzna miał na sobie dokładnie tę samą parę białych Converse’ów co ja. To one stały się pretekstem do rozmowy z nieznajomym, który okazał się redaktorem mody japońskiej edycji ELLE. To spotkanie zaowocowało znajomością na Facebooku i regularną wymianą poglądów na temat mody. Nawet teraz gdy dzielą nas tysiące kilometrów.

Aleksandra Zawadzka, redaktor ELLE.pl

Co oznacza dla mnie hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” ? Dziś, kiedy na co dzień wciąż moim biurem jest własne mieszkanie i nie widzę się z bliskimi ludźmi, coraz bardziej doceniam łącznik ze światem w postaci sztuki, także (a może głównie) tej digitalowej. To właśnie ona sprawia, że mimo odległości, różnic czy lockdownu możemy wszyscy mówić o tym samym, prowokować do dialogu i jednoczyć się. Za pomocą obrazów, grafik, kolaży, gifów, street artu pokazywać swoje emocje, ale też mnożyć pozytywny przekaz, którego w nowej rzeczywistości każdy z nas potrzebuje. Sama od jakiegoś czasu praktycznie codziennie sprawdzam na Instagramie konta moich ulubionych artystów, a ich prace chłonę jak gąbka, bo wiem, że dzięki nim mogę znaleźć punkt odniesienia w świecie 2.0., skonfrontować się z własnymi przemyśleniami i poczuć się częścią grupy.

I jeszcze autorka kolażu. Kojarzycie ją z niejednej sesji zdjęciowej, także na łamach newonce. Ale Ania Augustynowicz a.k.a. Augustynka to także wzięta graficzka, specjalizująca się w kolażach i animacjach. Więcej prac Ani znajdziecie na jej stronie i instagramie.

tekst powstał przy współpracy z marką Converse

#Augustynka
#Converse
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Grafika do artykułu: Parę dni temu swój album wydał Marceli Bober. Teraz… Bober. Który lepszy?

Parę dni temu swój album wydał Marceli Bober. Teraz… Bober. Który lepszy?

Ja nie mam rozterek, która ksywa jest prawdziwa, wiadomo że moja, wybacz - nawijał lata temu Mezo w kawałku Panczlajner, części beef ...

#Bober
#Marceli Bober
Grafika do artykułu: Legenda NBA w ogniu krytyki po słowach o zastrzelonej przez policjantów Breonnie Taylor

Legenda NBA w ogniu krytyki po słowach o zastrzelonej przez policjantów Breonnie Taylor

Charles Barkley skomentował case zamordowanej przez policję Taylor. I teraz musi odpierać zarzuty. Słuszne? 

#Breonna Taylor
#Charles Barkley
Grafika do artykułu: Krzysztof Gonciarz spędził dzień z Bedoesem. Tak powstał minidokument, który powinni zobaczyć nie tylko fani

Krzysztof Gonciarz spędził dzień z Bedoesem. Tak powstał minidokument, który powinni zobaczyć nie tylko fani

Mamy w ostatnich tygodniach prawdziwy wysyp rapowych non-fiction. Po wielkoekranowych ty ...

#Bedoes
#Krzysztof Gonciarz
Grafika do artykułu: Wiemy, o czym będzie program Roberta Makłowicza w newonce.radio, ale jeszcze nie powiemy

Wiemy, o czym będzie program Roberta Makłowicza w newonce.radio, ale jeszcze nie powiemy

Po prostu chcemy być z wami uczciwi już w tytule. A nie że nabijanie klików. Natomiast możemy powiedzieć tylko - warto czekać!

#newonce.radio
#Robert Makłowicz
Grafika do artykułu: Co dalej z Family Guyem? Poznaliśmy dalsze losy jednego z naszych ulubionych seriali

Co dalej z Family Guyem? Poznaliśmy dalsze losy jednego z naszych ulubionych seriali

W ostatnim czasie dużo mówi się o obronie rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Na podobnym stanowisku stanęła właśnie stacja ...

#Family Guy
#Głowa Rodziny
Grafika do artykułu: Oki? Nawet bardzo. 77747mixtape to naprawdę dobra rzecz, a ten człowiek wie, co to przelot (RECENZJA)

Oki? Nawet bardzo. 77747mixtape to naprawdę dobra rzecz, a ten człowiek wie, co to przelot (RECENZJA)

To już nie tylko chłopak z wyjątkowo szybką nawijką, ale raper z krwi i kości. Szybko ro ...

#Oki
Grafika do artykułu: Zmarł Keith Hufnagel, założyciel marki HUF i legenda skateboardingu. Miał zaledwie 46 lat

Zmarł Keith Hufnagel, założyciel marki HUF i legenda skateboardingu. Miał zaledwie 46 lat

Hufnagel przegrał dwuipółletnią walkę z nowotworem mózgu. Świat streetwearu jest pogrążony w żałobie.

#Keith Hufnagel
#Huf
Grafika do artykułu: Queer, bełt, policyjne pałki. Przedstawiamy 8 naprawdę dziwnych polskich raperów i składów

Queer, bełt, policyjne pałki. Przedstawiamy 8 naprawdę dziwnych polskich raperów i składów

Zdechły Osa, Młody Dzban czy ekipa Ćpaj Stajl to tylko niektóre z nazw, które w ostatnim czasie wybiły się z undergroundu do szersze ...

#TONFA
#Bartuś 419
#Bella Cwir
Grafika do artykułu: Rapujące roboty – science-fiction czy coś, co czeka nas za kilka lat? Na razie są z tym problemy…

Rapujące roboty – science-fiction czy coś, co czeka nas za kilka lat? Na razie są z tym problemy…

Podobno Black Mirror dzieje się teraz na ulicy. W studiu nagraniowym też? Przecież sztuk ...

Grafika do artykułu: Czy Griselda to dowód na to, że rap zjada swój ogon? Nawet jeśli – to w jak dobrym stylu!

Czy Griselda to dowód na to, że rap zjada swój ogon? Nawet jeśli – to w jak dobrym stylu!

Westside Gunn, Conway The Machine i Benny The Butcher. Nie żadne ukryte perły z najntisowych ulic, ale jedni z najważniejszych raper ...

#Benny the Butcher
#Conway The Machine
POKAŻ WIĘCEJ

Szanowny Użytkowniku,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO), pragniemy przypomnieć Ci podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Klikając w przycisk z napisem „W PORZĄDKU”, potwierdzasz, że zgadzasz się na wymienione niżej działania.

W PORZĄDKU

Cookies, czyli ciasteczka

Wraz z naszymi partnerami wykorzystujemy pliki cookies, potocznie zwane ciasteczkami, oraz inne pokrewne technologie. Mają one na celu zapewnienie Twojego bezpieczeństwa i udoskonalanie naszego serwisu poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w preferencjach przeglądarki. Jeśli nie wprowadzisz zmian ustawień, informacje te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pragniemy Cię zapewnić, że przechowywane przez nas dane osobowe są bezpieczne. Ich administratorem jest firma Skills Warsaw Michał Michalski z siedzibą w 00-161 Warszawa, ul. Anielewicza 9/25. Twoje dane osobowe są przetwarzane na zasadzie dobrowolności i będą przetwarzane tylko tak długo, jak długo są niezbędne do realizowania ww. celów lub do momentu, gdy wyrazisz skuteczny sprzeciw wobec ich przetwarzania. Co ważne, dostęp do nich ma tylko wyznaczony inspektor, a Tobie przysługuje prawo żądania dostępu do treści danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia. Masz też prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu z przyczyn uzasadnionych Twoją szczególną sytuacją. Gdy uznasz, że firma Skills Warsaw Michał Michalski narusza przepisy Rozporządzenia RODO, masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

okiPopupPlugin-close