Redakcje newonce i Elle opowiedziały wspólnie parę słów o tym, jak to jest być razem
Created with Sketch.

RADIO

Gramy 24h/7

POKAŻ WIĘCEJ
fot. materiały prasowe

A ściślej – postarały się zdefiniować hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED”, które przyświeca nowej kampanii Converse PEACE.

Nie byłoby go, gdyby nie pandemia i konieczność przemeblowania sobie pracy, przyzwyczajeń i ogólnie życia. Jak to wyglądało u was? Bo my nauczyliśmy się zamieniać firmowe biurka na stoły, przy których na co dzień jemy śniadania, dogadywać tematy na Workplace, a imprezować na Zoomie. Nie było lekko, ale daliśmy radę.

Teraz, zachęceni przez markę Converse, jednoczymy siły z redakcją ELLE.pl i opowiadamy o tym, jak to wyglądało i dlaczego hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” jest nam wszystkim bliskie. Połączyliśmy się też na kolażu, który zrobiła doskonale znana wam Augustynka.

Karina Lachmirowicz, redaktorka newonce.net

Nigdy nie myślałam o tym, że zamknięta w czterech ścianach będę zmuszona korzystać jedynie z wirtualnych narzędzi do porozumiewania się z bliskimi. Ten zupełnie nowy schemat działania zastępował pierwiastek ludzki, tak potrzebny w nowych dla nas sytuacjach. Ale przecież właśnie w takich okolicznościach możemy w pełni poczuć siłę relacji międzyludzkich utrzymywanych na odległość, prawda?

Krzysiek Nowak, redaktor newonce.net

I wtedy, gdy byliśmy przymusowo zamknięci na cztery spusty w czterech ścianach, i teraz, kiedy obostrzenia są coraz bardziej luzowane, rozwijanie domowych zajawek było przejawem normalności i spokoju w nienormalnych czasach. Słuchanie płyt, czytanie książek, oglądanie filmów i seriali – opcji było ciut, ciut i jeszcze trochę. Chociaż przez długi czas nie mogłem spotkać się z ludźmi, z którymi dzielę pasje, nie przeszkodziło mi to w toczeniu z nimi ożywionych internetowych dyskusji o kolejnych dźwiękach, zdaniach czy scenach. Ale to przecież nie wszystko, bo przez ten okres mogłem także prezentować swoje zdanie (szczególnie na temat rapowych albumów) czytelnikom na łamach newonce i wchodzić w polemiki na Twitterze. Chociaż byliśmy daleko od siebie, byliśmy także razem. I nadal jesteśmy.

Kuba Skalski, redaktor newonce.net

„ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” to hasło, które może być pewnym symbolem 2020 roku – mimo wielu wyzwań, jakie niosły za sobą ostatnie miesiące, ludzie jak nigdy pokazali, że mimo setek kilometrów, jakie ich dzielą, potrafią jednoczyć się z drugą osobą znajdującą się po drugiej stronie globu. Wspólnie bronimy słabszych, stajemy po stronie równości i sprawiedliwości – wszystko dzięki temu, że czujemy pewnego rodzaju połączenie. Jeżeli nie zadbamy wspólnie o naszą planetę i o drugiego człowieka, nikt nie zrobi tego za nas. Nie potrzebujemy do tego wzajemnej fizycznej obecności!

Jacek Sobczyński, media owner newonce.net

Ostatni raz widziałem się z własnymi rodzicami w lutym, z częścią przyjaciół – w marcu. A jednocześnie nigdy nie czułem się mniej samotny, niż podczas pandemii. Wirtualna rzeczywistość, wszechobecne komunikatory, zdalna praca, podczas której nie ruszając się z własnego łóżka organizujesz pracę sobie i reszcie zespołu, przeprowadzasz międzynarodowe wywiady czy bierzesz udział w wirtualnych debatach dla tysięcy widzów – no, nie spodziewałbym się dekadę temu, że tak to będzie wyglądać. Ale kiedy czułem natłok kontaktów, dyskusji, ogólnie ludzi… wychodziłem z domu. Czy to największy paradoks naszych czasów?

A jak to hasło zinterpretowali ludzie z ELLE i ELLE.pl?

Aleksandra Charzewska, redaktor ELLE.pl

W ostatnim czasie byłam bliżej ludzi, niż kiedykolwiek, choć po raz pierwszy w życiu fizycznie nie byłam z nimi wcale. Odnowiłam przyjaźnie, przeprowadziłam setki wzruszających, ale też niesamowicie zabawnych rozmów. Tęskniłam za tym, czego zwykle nie robiłam i za ludźmi, z którymi na co dzień nie rozmawiałam. „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” to bardzo bliska mi idea, która w ostatnim czasie przejawiała się na poziomie tych najlepszy, najpotrzebniejszych i najbardziej pocieszających relacji z ludźmi. Takich, których jeszcze nigdy nie doświadczyłam.

Maja Naskrętska, stylistka ELLE

Jesteśmy od siebie oddzieleni, a jednak łączą nas te same tęsknoty, oczekiwanie na powrót do normalności, te same pasje i tłumiące się w nas emocje.

Marcin Świderek, Szef działu mody ELLE

Rozmowa, czyjś głos, uśmiech w kamerce. To wszystko podtrzymywało nad na duchu podczas kwarantanny. Łączyło, choć byliśmy od siebie daleko. Ale taką moc ma nie tylko technologia, ma ją także moda. To może być sentyment do starych trampek, które kojarzą ci się ze wspaniałą wyprawą z przyjaciółmi albo torby przywiezionej z wyjątkowej podróży. Ale moda łączy też dosłownie i nasuwają mi się na to dziesiątki przykładów. Jak choćby ten z tygodnia mody w Mediolanie, gdy siedzący obok mężczyzna miał na sobie dokładnie tę samą parę białych Converse’ów co ja. To one stały się pretekstem do rozmowy z nieznajomym, który okazał się redaktorem mody japońskiej edycji ELLE. To spotkanie zaowocowało znajomością na Facebooku i regularną wymianą poglądów na temat mody. Nawet teraz gdy dzielą nas tysiące kilometrów.

Aleksandra Zawadzka, redaktor ELLE.pl

Co oznacza dla mnie hasło „ALTHOUGH NOT TOGETHER WE ARE ALL CONNECTED” ? Dziś, kiedy na co dzień wciąż moim biurem jest własne mieszkanie i nie widzę się z bliskimi ludźmi, coraz bardziej doceniam łącznik ze światem w postaci sztuki, także (a może głównie) tej digitalowej. To właśnie ona sprawia, że mimo odległości, różnic czy lockdownu możemy wszyscy mówić o tym samym, prowokować do dialogu i jednoczyć się. Za pomocą obrazów, grafik, kolaży, gifów, street artu pokazywać swoje emocje, ale też mnożyć pozytywny przekaz, którego w nowej rzeczywistości każdy z nas potrzebuje. Sama od jakiegoś czasu praktycznie codziennie sprawdzam na Instagramie konta moich ulubionych artystów, a ich prace chłonę jak gąbka, bo wiem, że dzięki nim mogę znaleźć punkt odniesienia w świecie 2.0., skonfrontować się z własnymi przemyśleniami i poczuć się częścią grupy.

I jeszcze autorka kolażu. Kojarzycie ją z niejednej sesji zdjęciowej, także na łamach newonce. Ale Ania Augustynowicz a.k.a. Augustynka to także wzięta graficzka, specjalizująca się w kolażach i animacjach. Więcej prac Ani znajdziecie na jej stronie i instagramie.

tekst powstał przy współpracy z marką Converse

#Augustynka
#Converse
POKAŻ KOMENTARZE

Najnowsze

Grafika do artykułu: O starych zdjęciach polskich raperów pogadaliśmy z… adminem Starych Zdjęć Polskich Raperów

O starych zdjęciach polskich raperów pogadaliśmy z… adminem Starych Zdjęć Polskich Raperów

To jak muzeum krajowego rapu, jak powiew lat 90. i zerowych z wycieczką w krainę spranych bluz i baggy jeansów z bocznymi kieszonkam ...

#Stare zdjęcia polskich raperów
Grafika do artykułu: Na chwilę przed wyborami Tycjana porozmawiała w newonce.radio z Małgorzatą Trzaskowską

Na chwilę przed wyborami Tycjana porozmawiała w newonce.radio z Małgorzatą Trzaskowską

O tym, czego dowiaduje się i uczy od kobiet, z którymi rozmawia podczas kampanii jej męża. O tym, jaką byłaby Pierwszą Damą. I o tym ...

#newonce.radio
Grafika do artykułu: Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda… Jak wyglądały wybory prezydenckie od 1990 roku?

Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda… Jak wyglądały wybory prezydenckie od 1990 roku?

Zanim pójdziecie w niedzielę zagłosować na swojego kandydata - a przecież pójdziecie, pr ...

#Wybory 2020
Grafika do artykułu: Dwie ważne premiery polskiego undergroundu – Kidd i Mada. Polecamy, nawet bardzo

Dwie ważne premiery polskiego undergroundu – Kidd i Mada. Polecamy, nawet bardzo

Mamy sezon ogórkowy, a to idealny moment, by zajrzeć do podziemia, które nie ustaje w staraniach, by nasz rap nie tylko dobrze brzmi ...

#Kidd
#Mada
#Temzki
Grafika do artykułu: Taco Hemingway z nowym singlem! Jeszcze nigdy nie rapował tak ostro o Polsce

Taco Hemingway z nowym singlem! Jeszcze nigdy nie rapował tak ostro o Polsce

Jest lipiec, jest coś nowego od Filipa. Kolejny reportaż z życia weekendowej Warszawy? Zapomnijcie. Tak ostrego singla Taco jeszcze ...

#Taco Hemingway
Grafika do artykułu: 10 starych zdjęć polskich raperów. Jak kiedyś wyglądali Borixon, Kali, Gural czy Sokół?

10 starych zdjęć polskich raperów. Jak kiedyś wyglądali Borixon, Kali, Gural czy Sokół?

Wspominkowej przewózki ciąg dalszy. Dziś zerkamy w przeszłość, by przypomnieć wam czasy lenarów i deskorolek. 

#Borixon
#DonGuralesko
#Eis
Grafika do artykułu: The Office w 2020 roku? Ricky Gervais uważa, że taki serial nie miałby prawa powstać

The Office w 2020 roku? Ricky Gervais uważa, że taki serial nie miałby prawa powstać

Minęła dziewiętnasta rocznica emisji pierwszego odcinka angielskiego Biura - kultowej produkcji, która przyniosła twórcom dwa Złote ...

#ricky gervais
#The Office
Grafika do artykułu: Nie jest powiedziane, że w niedzielę poznamy nowego prezydenta – Janusz Schwertner dla newonce.radio

Nie jest powiedziane, że w niedzielę poznamy nowego prezydenta – Janusz Schwertner dla newonce.radio

Dziennikarz i komentator Onetu razem z Łukaszem Warzechą (m.in. Do Rzeczy) byli gośćmi P ...

#newonce.radio
Grafika do artykułu: Objaśniamy znaczenia tytułów pięciu polskich rapowych płyt, o które wielu pytało

Objaśniamy znaczenia tytułów pięciu polskich rapowych płyt, o które wielu pytało

Będą szachy, będą japońskie demony, będzie dużo zagadek lingwistycznych. Ale to nie film przygodowy tylko polski rap w pełnej krasie ...

#Eldo
#Malik Montana
#Pro8l3m
Grafika do artykułu: Do sieci trafił spot Rafała Trzaskowskiego z podkładem do numeru Pezeta

Do sieci trafił spot Rafała Trzaskowskiego z podkładem do numeru Pezeta

W nowym spocie kandydata na prezydenta usłyszycie beat Auera z Muzyki Współczesnej.

#Auer
#Pezet
#Rafał Trzaskowski
POKAŻ WIĘCEJ

Szanowny Użytkowniku,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (RODO), pragniemy przypomnieć Ci podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu. Klikając w przycisk z napisem „W PORZĄDKU”, potwierdzasz, że zgadzasz się na wymienione niżej działania.

W PORZĄDKU

Cookies, czyli ciasteczka

Wraz z naszymi partnerami wykorzystujemy pliki cookies, potocznie zwane ciasteczkami, oraz inne pokrewne technologie. Mają one na celu zapewnienie Twojego bezpieczeństwa i udoskonalanie naszego serwisu poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w preferencjach przeglądarki. Jeśli nie wprowadzisz zmian ustawień, informacje te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Pragniemy Cię zapewnić, że przechowywane przez nas dane osobowe są bezpieczne. Ich administratorem jest firma Skills Warsaw Michał Michalski z siedzibą w 00-161 Warszawa, ul. Anielewicza 9/25. Twoje dane osobowe są przetwarzane na zasadzie dobrowolności i będą przetwarzane tylko tak długo, jak długo są niezbędne do realizowania ww. celów lub do momentu, gdy wyrazisz skuteczny sprzeciw wobec ich przetwarzania. Co ważne, dostęp do nich ma tylko wyznaczony inspektor, a Tobie przysługuje prawo żądania dostępu do treści danych, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia. Masz też prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie uzasadnionego interesu z przyczyn uzasadnionych Twoją szczególną sytuacją. Gdy uznasz, że firma Skills Warsaw Michał Michalski narusza przepisy Rozporządzenia RODO, masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

okiPopupPlugin-close