Adele wywołała globalny kryzys winylowy? U nas też nie jest kolorowo

Adele
Allen J. Schaben / Los Angeles Times via Getty Images

Mniejsze wytwórnie i niezależne zespoły mają otrzymywać informację, że jeżeli zaraz nie dostarczą albumów do tłoczni, mogą spodziewać się wosków dopiero w sierpniu. Laura Jane Grace z Against Me! tweetuje z kolei o ultimatum: gotowe nagrania w ciągu trzech miesięcy albo realizacja zlecenia na 2023 rok. Wina za crunch spadła na autorkę płyty 30.

W ubiegłym tygodniu Variety przywoływało wypowiedź Eda Sheerana, który żalił się, że na całym świecie są trzy faktorie (to akurat bzdura) i powstał zator, gdy Adele zarezerwowała większość mocy przerobowych, a równocześnie zapotrzebowanie chciał zgłosić on sam, Coldplay, ABBA czy Taylor Swift. Amerykański serwis informował przy tym, że o ile rudzielcowi udało się wejść na szybką ścieżkę Sour Olivii Rodrigo wyszło trzy miesiące po premierze w digitalu, a Evermore pół roku później.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży bezapelacyjnie do samego końca; swojego lub jej. Co czwartek o 18:00 prowadzi także razem z Tomaszem Smokowskim audycję Dragon Fall na antenie newonce.radio. Ma na koncie publikacje m.in. w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i na Onecie.