Białostocki sąd uderza w piratów! Prawie 50 milionów kary dla 25-latka za udostępnianie filmów

Piraci

Uprawomocnił się głośny wyrok w sprawie właściciela i administratora serwisu fili.cc. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał karę roku więzienia w zawieszeniu i zwrotu właścicielom praw autorskich... 47 milionów złotych!

Młody białostoczanin został dojechany przez wymiar sprawiedliwości za nielegalną działalność, prowadzoną od września 2015 roku do października 2019 roku. Jako szef pirackiego serwisu rozprowadził w tym okresie ponad 60 tysięcy utworów audiowizualnych. Z jego płatnych usług korzystało 300 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Do tego doszło jeszcze pranie brudnych pieniędzy - rezolutny biznesmen inwestował w nieruchomości i kryptowaluty.

Straty poszkodowanych zostały wyliczone na 47,8 mln złotych. Sąd pierwszej instancji zobowiązał 25-latka do zwrotu tej kwoty i dorzucił mu jeszcze rok w zawiasach.

Prokuratura domagała się 3,5 roku więzienia bez zawieszenia z uwagi na rozmach działalności. Wniosek został jednak odrzucony, a pierwotny wyrok - utrzymany. - Ta apelacja nie jest do końca przemyślana, zupełnie nietrafnie stawia akcenty, jeżeli chodzi o karę. Na przestrzeni swojej kilkudziesięcioletniej pracy nie spotkałem się z takim obowiązkiem naprawienia szkody - uzasadnił sędzia.

Trudno nie zgodzić się z tym, że prawie 50 baniek robi wrażenie, ale ciekawe, czy skazany zaczął już na zapas piratować Prison Breaka...

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.