Chcecie lepiej zrozumieć otaczający was świat? Outriders Festival to doskonała ku temu okazja

Outriders
fot. materiały prasowe

Pod koniec lutego odbędzie się wyjątkowy festiwal. Dzięki niemu z łatwością dowiecie się, co ważnego i intrygującego dzieje się na świecie, a o czym często nie opowiedzą popularne portale informacyjne.

Outriders Festival to oddolna inicjatywa niezależnych dziennikarzy/-rek i reporterów/-ek, którzy działają pod szyldem Outriders. W myśl zasady działaj lokalnie, myśl globalnie starają się pokazywać wydarzenia ze świata, które z jakiegoś powodu mogą umykać mainstreamowi, są spychane na boczny tor, przez co nie dowiadujemy się o nich wystarczająco dużo. Jak sami o sobie mówią: jesteśmy grupą reporterów, którzy pomagają zrozumieć przemiany zachodzące w świecie. Szukamy odpowiedzi na społeczne problemy, obawy i potrzeby.

Nikogo raczej nie dziwi fakt, że nie mówi się o Syrii, Birmie, Nigerii czy Tunezji z taką intensywnością i szczegółowością jak o wyborach prezydenckich w USA, atakach na demokrację w krajach tzw. zachodniej cywilizacji czy widocznych jak nigdy protestach. A to, że jakaś informacja z Azji czy Afryki do nas nie dociera wcale nie oznacza, że nie jest tak samo ważna, jak to, co dzieje się w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Ekipa Outriders stara się wykonywać swoją pracę w sposób rzetelny, wiarygodny i w pełni profesjonalny. Oprócz ich działań reporterskich z całego świata i przybliżaniu wydarzeń z jego najodleglejszych zakątków, organizują również wyróżniający się na tle Polski festiwal. Nadchodząca edycja odbędzie się w dniach 21 lutego - 7 marca w opcji digital only. W ramach Outriders Festival zostało przygotowanych 15 specjalnych wydarzeń: spotkań autorskich, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych czy sesji Q&A.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas różnorodnych prezentacji? O tym, jak świadomie podróżować i czy możliwa jest turystyka w zgodzie z etyką opowie Simon Usborne. Innego dnia odbędzie się kurs gotowania z peruwiańskim kucharzem Alfonso Romero, a związek gastronomii ze społecznymi zmianami wytłumaczy Jarmiła Rybicka z Kuchni Konfliktu. Nie zabraknie też tematów ekologicznych (Extinction Rebellion), związanych z najnowszą technologią (wykład Julie Shah o robotyce) oraz tych związanych z seksem (tu Kasia Koczułap podejmie temat edukacji seksualnej). A to tylko część atrakcji i tematów, jakie zostaną podjęte podczas tego digitalowego festiwalu.

Jak dodają sami organizatorzy: poza samymi historiami ważne jest coś jeszcze, coś, co najtrudniej odtworzyć online: poczucie, że jest to doświadczenie, które oddziałuje zarówno na ciebie, jak i na innych uczestników festiwalu. Chcemy umożliwić udział w tym doświadczeniu na dwa sposoby:

- zapraszamy cię na lekcję gotowania i kolację, którą razem z tobą przygotuje kucharz z Peru, do rozmowy z mistrzem komiksu lub twórczynią robotów. Nie tworzymy prezentacji, a multimedialne doświadczenia, których częścią się stajesz

- udostępniamy ci wspólną przestrzeń na czas trwania festiwalu. Tam publikowane będą ekstra materiały, informacje, będzie można też porozmawiać, wypić wspólną kawę, czy poznać speakerów

Udział w nim to po prostu idealna opcja na zdobycie wiedzy i poszerzanie horyzontów. I wszystko z poziomu własnego komputera.

Jeśli chcecie wziąć udział w Outriders Festival, bilety możecie dostać pod tym adresem.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.