Disclosure drugim headlinerem Fest Festival. Będą też Roisin Murphy, JMSN i... Sokół

Zobacz również:Wielki finał Coke SSSummer Music Tour już za chwilę. Ale tym razem bawimy się inaczej niż do tej pory
disclosure.jpg

Robi nam się z tego naprawdę solidna impreza. Chorzowski Fest Festival właśnie ogłosił kolejny rzut artystów - niby praktycznie w całości nierapowy, ale jednak taki, który zwróci uwagę praktycznie wszystkich niuansowiczów.

Dawno ich u nas nie było! Brytyjski duet Disclosure, zdecydowanie największa gwiazda UK garage / UK funky każą czekać na swój nowy album od czterech lat. A na samych siebie - od początku 2016 roku, kiedy wyprzedali stołeczny Torwar. Wiemy już, że nowa płyta za pasem, a teraz okazuje się, że bracia Lawrence będą obok Wu-Tang Clanu headlinerami Fest Festivalu.

Roisin Murphy jest od nich sporo starsza stażem - karierę zaczynała jeszcze w latach 90. jako frontmanka legendarnego Moloko. Po rozpadzie zespołu Roisin poszła za ciosem i nagrała dwie świetne solowe płyty, na których bardziej niż udanie żeniła pop z klubową elektroniką. A jeszcze później zrobiła sobie wieloletnią przerwę, by w 2015 i 2016 powrócić dwoma albumami. Znamy ją także z live'ów i jest naprawdę wysoko.

Dzisiejszy rzut ogłoszeń uzupełniają Sokół, który w Chorzowie pojawi się wraz ze swoim materiałem z albumu Wojtek Sokół, stały bywalec polskich sal koncertowych i festiwali - JMSN oraz Kero Kero Bonito i Viagra Boys. Co ważne - tylko do 15 marca możecie kupować bilety i karnety w promocyjnej cenie 129 zł / dzień (bilet jednodniowy) i 229 zł / karnet. Do tego ostatniego możecie dokupić miejsce na polu campingowym za 100 zł.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.