Dokument o Britney Spears wywołał taki hałas, że Netflix... też nakręci o niej film

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
102.7 KIIS FM's Jingle Ball - Show
fot. Christopher Polk/Getty Images for iHeartMedia

Krótko po premierze produkcji Hulu za film poświęcony życiu Britney Spears wzięła się kolejna platforma streamingowa.

Reżyserką filmu Netfliksa będzie Erin Lee Carr, znana z takich produkcji, jak Thought Crimes: The Case of the Cannibal Cop czy I Love You, Now Die: The Commonwealth vs. Michelle Carter. Premiera Framing Britney Spears, wyprodukowanego we współpracy z New York Times, wywołała spore zamieszanie, a piosenkarka - już parę dni po trafieniu filmu do sieci - doczekała się przeprosin od Justina Timberlake’a.

Wiem, że w tych momentach, i w wielu innych, czerpałem korzyści z systemu, który przyzwala na mizoginię i rasizm. Szczególnie chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, obie z osobna, ponieważ zależy mi na tych kobietach i szanuję je, a wiem, że zawiodłem - mówił Justin. Chodziło mu o to, że niespełna 20 lat temu, już po rozstaniu z Brit, wyciągał publicznie szczegóły z ich osobistej relacji.

Produkcja szybko została jednym z najpopularniejszych dokumentów tego roku. Film rzuca nowe światło na początki kariery wokalistki, historię ruchu #FreeBritney i kuratelę jej ojca, który niedawno przegrał sądową batalię, dającą mu wyłączną kontrolę nad inwestycjami piosenkarki.

Na czym skupi się netfliksowa produkcja? Tego jeszcze nie wiemy i nie znamy jej tytułu. Film jeszcze nie jest ukończony i jak na razie nie ma daty premiery, ale włodarze serwisu podtrzymują, że plany stworzenia dokumentu poświęconego Britney Spears pojawiły się jeszcze przed premierą produkcji Hulu.

To już kolejny przypadek, kiedy dwie duże platformy streamingowe kręcą konkurencyjne filmy dokumentalne przedstawiające tę samą historię. Przykłąd? Zarówno Netflix, jak i Hulu wydały w 2019 roku filmy o FYRE Festival. A pewnie to nie koniec wzajemnego podgryzania.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.