Duża popularność, duże pieniądze. Wiemy już, ile Patryk Vega zarobił na swoich ostatnich filmach

Zobacz również:Patryk Vega zapowiada film o koronawirusie, zakłada platformę VOD i... chce przestać kręcić w Polsce
kobiety-mafii.jpg

Serwis wirtualnemedia.pl przeprowadził analizę, z której wynika, że nasz ulubieniec tylko w 2019 roku przytulił parę milionów.

  • Zysk obu spółek reżysera wyniósł 5 milionów złotych.
  • Najpopularniejszy z filmów, Polityka, był piątym najczęściej oglądanym zeszłego roku.
  • W planach są dwa kolejne filmy – Small World i kolejna odsłona Pitbulla.

Dyskusja na temat jakości filmów Patryka Vegi to materiał na osobny tekst – czy te filmy są nam potrzebne, czy warto dawać im kolejne szanse i kiedy schemat w końcu się wyczerpie. Jedno jest jednak pewne – Vega się sprzedaje i dziś dostaliśmy kolejny dowód.

Jak wynika z analizy portalu wirtualnemedia, dwie spółki należące do Vegi, czyli Love Vega oraz Vega Investments, przyniosły odpowiednio 3,46 miliona oraz 1,54 miliona złotych zysku przy przychodach na poziomie 8,4 miliona oraz 5,01 miliona. Warto wspomnieć, że Love Vega odpowiada za sukces Polityki, a Vega Investments - za dystrybucję Kobiet mafii 2 i kręcenie Bad Boya. Najpopularniejszy film reżysera w ostatnim roku - Polityka przy wsparciu inwestorów przyniósł 13,85 milionów złotych przychodów, z czego duża część przypadła właśnie inwestorom. Nie ma co jednak zaprzeczać, że film (oraz związany z nim miniserial) był gigantycznym hitem, stając się piątym najczęściej oglądanym w kinach w 2019.

Jak będzie w 2020? Bad Boy nie radził sobie w kinach najlepiej (387 tysięcy widzów), a w związku z pandemią koronawirusa i zamknięcie kin zgromadził niewiele osób przed ekranami kin i szybko trafił na platformy streamingowe, by odbić się od kryzysu. Ze sprawozdania możemy wyczytać także o powstających wciąż filmach Small World oraz kolejnej części Pitbulla o podtytule Królowa Chuliganów.

Kina powoli się otwierają - wiadomo, że normy bezpieczeństwa i powszechna ostrożność nie sprawią, że wyniki sprzedażowe wystrzelą do góry. Zastanawia nas jednak, jak pandemia wpłynie na popularność tak głośnych nazwisk. Czy kolejne filmy spod szyldu Vegi chociaż zakręcą się na poziomie zysków poprzednich produkcji? Być może, nazwiska w tym świecie jednak grają.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.