Idealny laptop do gamingu nie istnieje? Lenovo Legion ma na ten temat inne zdanie

legion cover.jpg

Wśród graczy utarło się przekonanie, że jedynym słusznym sprzętem do gier są konsole lub PC. Laptop? Zapomnijcie, na tym się pracuje.

Nie ma to jak obalać krzywdzące stereotypy. Na laptopach da się grać w najnowsze produkcje bez jakiejkolwiek straty na wydajności. Gaming AD 2021 to również ogromny odsetek smartfonów, ak i konsol przenośnych. Mniej wydajnych, ale sprawiających radość. Poza tym spora część pecetowego gamingu laptopami stoi. Są praktyczne: nie zajmują dużo miejsca, są wykonane z solidnych podzespołów i można z nimi podróżować. Ulubiona gra podczas długiego lotu? Czemu nie.

Właśnie z tych powodów w sprzętowej debacie nie można lekceważyć laptopów. Wie o tym marka Lenovo, której dedykowana gamingowi seria Legion to prawdziwy pokaz siły. Martwicie się, czy nadchodzące Dying Light 2 lub Far Cry 6 pójdą na waszych przenośnych komputerach? Albo czy wyciągnięcie odpowiednią liczbę fpsów w Apex Legends, Overwatch czy Fortnite? Już nie musicie.

Lenovo Legion 5 6. generacji to niezwykle wydajny sprzęt, który zachowuje jednocześnie minimalistyczny styl. Koniem pociągowym laptopa jest potężny procesor AMD Ryzen™ serii 7 5800H z taktowaniem nawet do 4.4 Ghz, dzięki któremu możliwe są wysokie osiągi. O doznania wizualne i zadowalającą liczbę klatek na sekundę zadbają karty graficzne z serii NVIDIA® GeForce RTX™30. Najnowsze układy graficzne z serii 30 oferują najbardziej realistyczną grafikę, która wykorzystując ray traycing w czasie rzeczywistym, zapewni graczom i twórcom grafik oraz wideo absolutnie najwyższą jakość w ich codziennej rozrywce oraz w pracy. Trzecia generacja rdzeni Tensor obecna w układach NVIDIA® GeForce RTX™30 oznacza prawdziwą rewolucję w wydajności w grach, które wykorzystują unikalną technikę Deep Learning Super Sampling (DLSS) w wersji 2.0. Zapewnią one znaczący wzrost generowanych klatek na sekundę przy jednoczesnym zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w nawet najbardziej wymagających tytułach.

legion 1.jpg

A jeśli growy maraton przedłuży się o kilka godzin - to również nie będzie stanowić problemu. Legion 5 wyposażony jest w ulepszony układ chłodzenia Coldfront 3.0, który nie dość, że dba o temperaturę i utrzymanie osiągów, to jeszcze nie pracuje głośno. Niższa temperatura wewnątrz komputera umożliwia też optymalizację działania oraz całodzienną pracę mobilną z baterią o długiej żywotności, która w przypadku Legiona 5 wynosi nawet 7 godzin pracy. Legion 5 6. Generacji posiada również nową matrycę – 15,6-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD lub WQHD (2560 x 1440 px), jasności do 300 nitów i taktowaniu od 120 do 165Hz, która w 100% odzwierciedla paletę kolorów sRGB. Zoptymalizowany przy użyciu sztucznej inteligencji mechanizm Lenovo Legion AI Engine zwiększa szybkość klatek i redukuje opóźnienia w grze, umożliwiając przetaktowywanie i dynamiczne przełączanie mocy między CPU a GPU w grach wykorzystujących znacznie większe zasoby. Uzupełnieniem wrażeń z rozrywki stanowią głośniki 3D Nahimic Audio. W ten sposób maszyna od Lenovo zagwarantuje jeszcze więcej emocji z prowadzonej rozgrywki, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej.

Poza tym do rodziny Legion nie należą jedynie laptopy. To cały zestaw przydatnych akcesoriów. Od monitorów poprzez myszki na zestawach słuchawkowych kończąc. Minimalistyczny design, który przypadnie do gustu nie tylko wyczynowym gamerom? Alternatywa dla konsoli i stacjonarnych komputerów? Zawsze pod ręką, dostępna również w podróży? Brzmi jak najnowsza propozycja od Lenovo Legion.

legion 2.jpg

To nie wszystko, gdyż z premierą nowych Legionów, Lenovo inauguruje najnowszą usługę serwisową. Lenovo Premium Care objęte są wszystkie laptopy Lenovo Legion dostępne na polskim rynku wyposażone w karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 30. Pakiet serwisowy Premium Care obejmuje m.in. obsługę wysoko wykwalifikowanego technika przez infolinię, czat czy e-mail, prioretyzację części, naprawę sprzętu z dojazdem do klienta oraz coroczną kontrolę kondycji komputera. Oprócz oferowania najwyższego poziomu wsparcia technicznego, dostępnego w dni robocze od 9:00-18:00, zespół ekspertów Lenovo w czasie rzeczywistym odpowie na pytania dotyczące oprogramowania, pomoże np. rozwiązać problemy z siecią czy konfiguracją firewalla w routerze. Jest to usługa premium – zaprojektowana po to, aby nic nie przeszkadzało w gamingowych potyczkach na najwyższym poziomie.

Tekst powstał we współpracy z marką Lenovo.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.