Jak brzmi Illmatic Nasa zagrana przez orkiestrę symfoniczną? Właśnie tak!

Zobacz również:Illmatic, It Was Written… wybraliśmy 5 najbardziej esencjonalnych albumów Nasa
nas.jpg

Jedna z najwybitniejszych i najważniejszych płyt w historii hip-hopu doczekała się bardzo oryginalnej aranżacji. Za chwilę obejrzycie to w filmie dokumentalnym!

Chcielibyśmy napisać: nawet nie mówcie, że tego nie znacie, ale pomyśleliśmy że w sumie to co z tego, jeśli ktoś jeszcze nie zna Illmatica? W końcu nie wszyscy słuchali rapu w latach 90. i nie wychowali się z tym kamieniem milowym dla całego gatunku pod poduszką. To najpierw słowem przypomnienia:

Słynny debiut Nasa ukazał się w 1994 roku. 20 lat po premierze Nasir postanowił zrobić niespodziankę dla swoich fanów i przedstawić Illmatic w wersji dla fanów muzyki poważnej. Poważnie! Całe wydarzenie odbyło się w 2014 roku w waszyngtońskim Kennedy Center, gdzie Nas, wspólnie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną, odegrał utwory z krążka. Koncert został zarejestrowany na potrzeby dokumentalnego filmu muzycznego Great Performances — Nas Live From the Kennedy Center: Classical Hip-Hop. Premiera w piątek 2 lutego na antenie PBS, czyli Public Broadcasting Service. Na razie łapcie trailer.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.