Jakie są największe polskie hity TikToka?

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
kizownik.png

Którzy artyści i które kawałki rządzą na TikToku? Niektóre hity platformy mogą być zaskoczeniem.

Algorytm działania platformy ma to do siebie, że proponuje każdemu userowi spersonalizowaną sekcję Dla ciebie w zależności od tego, jak reagujemy na proponowane przez niego filmy: czy zostawiamy lajka, komentarz, przekazujemy dalej, a może nie oglądamy wideo do końca i zaznaczamy, że podobne treści nas nie interesują. Ten sposób funkcjonowania TikToka sprawia, że każdemu może wyświetlać się co innego, ale bez względu na to, jeżeli korzystaliście w ostatnich tygodniach z aplikacji, to na pewno słyszeliście te numery.

1
Kizo – „Pogo”

Niekwestionowanym hitem wakacji był Disney. Oprócz popularności na platformach streamingowych, powstało także sporo filmów na TikToku z wykorzystaniem refrenu – głównie tworząc luźne i śmieszne wideo. Jednak, choć wyniki na YouTube by na to nie wskazywały, jeszcze popularniejszym dźwiękiem w aplikacji była zwrotka Okiego w numerze Pogo, a zwłaszcza fragment: Kiedyś tego nie miałem, a teraz mam (…). Do trendu dołączył nawet Oki, który również lipsyncował wcześniej zarapowany przez siebie fragment.

2
Mata – „Szafir”

W zeszłym miesiącu do polskich rapowych hitów, które często wybrzmiewały w filmach na platformie dołączył także Mata. Po publikacji teledysku do numery Szafir, niektórzy użytkownicy nagrywali filmy, w których pokazywali swoje nietypowe odcienie oczu.

3
Julia Rocka – „Oficjalna wersja zdarzeń”

Ale wśród twórców viralowych hitów na platformie nie zawsze pojawiają się tylko te dobrze znane pseudonimy. W ostatnim czasie często wykorzystywaną piosenką była Oficjalna wersja zdarzeń Julii Rockiej, która stała się podkładem do humorystycznych nagrań. Debiutująca piosenkarka gościła niedawno u Sworo w audycji Drugie śniadanie, gdzie opowiedziała o kulisach powstawania utworu.

4
Young Leosia, Oliwka Brazil – „Stonerki”

Nie mogło zabraknąć także raperek – Young Leosi i Oliwki Brazil. Najpopularniejszym numerem Młodej Leokadii są oczywiście Szklanki, ale tiktokowy trend w postaci charakterystycznego tańca powstał także do numeru Baila Ella. Z kolei do wspólnego numeru z Brazil nagrywa się głównie filmy ze zwrotką Oliwki, a zwłaszcza jej charakterystycznymi ad-libami. Sporą popularnością cieszy się też kawałek Kokieterka. Od premiery minął nieco ponad tydzień, a stworzono z nim już ponad 9 tysięcy filmów.

5
Young Igi – „THC”

Zaskoczeni? Numer co prawda został wydany w 2019 roku, ale na TikToku przeżywa swoją drugą młodość. A dokładniej blend THC z instrumentalną wersją The Way I Are Timbalanda. Po jednym przesłuchu zupełnie nie dziwimy się osobom nagrywającym filmy do tej przeróbki – brzmi dobrze.

6
sanah – „To koniec”

Właściwie każda piosenka sanah cieszy się popularnością zarówno na listach przebojów mainstreamowych rozgłośni radiowych, jak i wśród dźwięków na TikToku. Choć najwięcej filmów do tej pory nagrano do fragmentu etc. (na disco): Przecież wiadome to, że mam słabość do bruneta, w ostatnich tygodniach użytkownicy często korzystali także ze zwrotki do To koniec.

Podziel się lub zapisz
Najmłodsza z niuansowej ekipy. Związana z redakcją newonce.net od 2019 roku. W przerwach od scrollowania TikToka i binge-watchingu najnowszych premier serialowych pisze o zagranicznym i polskim rapie, zjawiskach internetowych oraz modzie.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.