Jesteśmy patronem najdziwniejszego koncertu, jaki kiedykolwiek zagrał Artur Rojek

Zobacz również:Wbrew pozorom pandemia nie oznacza przerwy od festiwali. Ten cykl imprez rusza już za moment
1-2.jpg
fot. Grzegorz Mart

Powrót do szkoły niejedno ma imię. U Artura Rojka wygląda jak z tajemniczego snu.

Puste sale neogotyckiego III Liceum im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Rojek nieco wycofany, jak zawsze, ale tym razem jego sceniczna poza nabiera nowego znaczenia. 13 marca 2020 roku ukazała się jego druga solowa płyta Kundel, której motywem przewodnim był właśnie... kundel, ktoś trochę niepozorny, schowany, ale interesujący, z własną historią. Płyty trafiły do pustych sklepów, zamkniętych z powodu ogłoszonej tego dnia pandemii. Odwołana trasa koncertowa, live przez internet i poczucie przejmującej, odrealnionej atmosfery. Kundel okazał się bezdomny.

Trudno o koncert, który lepiej podsumowuje to, co działo się z ostatnim materiałem Artura Rojka w 2020 roku. Koncert, który odbył się w ramach OFF Clubu, warm-upu przed tegoroczną edycją OFF Festivalu. Możecie zobaczyć go na YouTube...

...oraz na oficjalnym fanpage'u OFF Festivalu. W tym drugim przypadku musicie się spieszyć, bo będzie tam dostępny do 19 lutego, do godziny 18.

Oprócz Artura Rojka na OFF Clubie zagrali m.in. Coalsi, Piernikowski czy Zamilska. A tegoroczna edycja OFF Festivalu odbędzie się w Katowicach między 6 a 8 sierpnia, gwiazdami będą m.in. Caribou i Mac DeMarco.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.