Musical na TikToku zebrał ponad milion dolarów dla aktorów pozbawionych pracy przez koronawirusa

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
ratatouille.png
via New York Times

Zbiórka zasili konta osób, które w wyniku pandemii straciły źródło utrzymania. Ale, co więcej, wirtualne wydarzenie oznacza wejście TikToka na zupełnie nowy poziom.

Zaczęło się od viralowego filmiku, który doprowadził do wielkiej produkcji z udziałem rozpoznawalnych użytkowników platformy i aktorów Hollywood. Musical Ratatuj, który powstawał przez miesiąc, zebrał ponad milion dolarów dla The Actors Fund, wspierając aktorów pozostających bez pracy z powodu pandemii koronawirusa.

W październiku na TikToku pojawił się trend, pod którego wpływem userzy zaczęli dodawać nagrania inspirowane animowanym filmem o szczurze pragnącym zostać kucharzem. Połączone filmy złożyły się na wirtualne przedstawienie, na które szybko sprzedano kilkadziesiąt tysięcy biletów. Z poprzednio opublikowanych na platformie utworów i nowych piosenek, napisanych na potrzeby musicalu, powstała specjalnie ścieżka dźwiękowa, a odtwórcy głównych ról zostali wybrani podczas castingu - wszystko to odbyło się zdalnie.

Produkcja oparta na filmie Disneya z 2007 roku miała swoją premierę w Nowy Rok i jest transmitowana do 4 stycznia. Akcja dotarła do ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, a w obsadzie aktorskiej znaleźli się między innymi Tituss Burgess (w roli Remy’ego), Adam Lambert, Ashley Park i Wayne Brady. Transmisja musicalu jest jeszcze dostępna do obejrzenia po wpłaceniu 5 dolarów na rzecz organizacji, ale w całości trafilła już także na YouTube.

Tak będzie wyglądać nowa rzeczywistość wirtualnych produkcji?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.