Netflix zapowiedział masę nowych polskich produkcji. W tym nowego „Rojsta”!

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Rojst_97_Andrzej_Seweryn_Dawid_Ogrodnik.jpg

Najpierw, krok po kroku, przejęli sporą część globalnego rynku serialowego. Potem zaczęli coraz śmielej poczynać sobie w kinematografii, czego dowodem jest coraz liczniejsza reprezentacja Netfliksa w walce o Oscary. A teraz mocno wjeżdżają na rynki lokalne. Polska jest jednym z nich.

Szereg nowych filmów i seriali, które zostaną zrealizowane w Polsce, a następnie będą dostępne w 190 krajach świata. A przecież jeszcze niedawno emocjonowaliśmy się newsem o serialu 1983. Tę długą drogę pokonaliśmy dość szybko, bo w parę lat. Co Netflix przedstawił podczas dzisiejszej konferencji prasowej?

Zaczynamy od seriali. Sexify to ośmioodcinkowa komedia obyczajowa, opowiadająca historię studentki Natalii, która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs - w tym celu chce stworzyć innowacyjną aplikację, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Niestety Natalia wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Dlatego postanawia odkryć tajemniczy i zawiły świat seksu... Na ekranie zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, a w rolach głównych nieznane jeszcze twarze: Aleksandra Skraba, Maria Sobocińska i Sandra Drzymalska. Premiera - wiosna 2021.

Sexify_Sandra_Drzymalska_Aleksandra_Skraba_Maria_Sobocinska.jpg
_KW_4614.ARW

Bardzo fajnie zapowiada się kolejna odsłona Rojsta - Rojst'97. Tym razem akcja będzie toczyć się latem 1997 roku, kiedy Polskę nawiedziła powódź stulecia. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście - czytamy w opisie. Pytacie, czy powrócą Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn? Oczywiście! Premiera latem 2021.

Rojst_97_Andrzej_Seweryn.jpg

Co ciekawe, to nie ostatni serial, którego kanwą będą tragiczne wydarzenia z lata 1997. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób. O tym wszystkim opowie Wielka woda, którą obejrzymy w drugiej połowie 2022.

Akcja sześcioodcinkowego serialu Zachowaj spokój rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. To kolejny po W głębi lasu serial powstały na prozie Harlana Cobena. Tu też druga połowa 2022 roku.

Będzie też serial fantasy! Axis Mundi to historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa (tam będzie toczyć się jego akcja), a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą. Bohaterka jest studentką, poznającą tajemniczego profesora i jego uczniów - okazuje się, że skrywają pewną tajemnicę... Fantastyka, słowiańskie wierzenia, mitologia? Wchodzimy w to. Kiedy? W pierwszej połowie 2022.

Również wtedy obejrzymy miniserial Królestwo. To czteroodcinkowa historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Czyli bardziej obyczajówka.

Otwórz_oczy_Marcin_Czarnik_02.jpg

I mroczny serial dla młodej widowni, Otwórz oczy. To tajemnicza historia o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje jest tym, za które je dotychczas uważała. Tę produkcję obejrzymy jesienią 2021.

Czas na filmy. Ogromną widownię może mieć druga część Jak zostałem gangsterem, którą niektórzy krytycy ochrzcili mianem polskiej odpowiedzi na kino Guya Ritchiego. Film Jak pokochałam gangstera będzie historią przestępcy Nikosia, specjalizującego się w nielegalnym imporcie aut do Polski. Ale uwaga - męska historia ma być opowiadana z punktu widzenia kobiet. Premiera w pierwszej połowie 2022.

Bartkowiak_Damian_Majewski_Józef_Pawłowski.JPG

W środowisku MMA będzie z kolei rozgrywał się Bartkowiak. Obsada rewelacyjna - Józef Pawłowski, Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior, Damian Majewski, Danuta Stenka, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha oraz Jan Frycz. A fabuła? Zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo zawodnik postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie. Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom. Sporty walki są w Polsce superpopularne, więc dlaczego podobnie nie miałoby się stać z opowiadającym o nich - choć nie bezpośrednio - filmem? Przekonamy się latem.

Hiacynt_Hubert_Miłkowski_Marek_Kalita_Tomasz_Zietek_©Bartosz_Mrozowski.jpg

Podobno ten film zachwycił już na etapie... scenariusza. Faktycznie jest to tak dobra historia? Bardzo chcemy się o tym przekonać, dlatego mocno czekamy na Hiacynta. To kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant z zasadami, wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste. Za kamerą Piotr Domalewski, czyli facet, który parę lat temu wygrał festiwal w Gdyni Cichą nocą. My Hiacynta zobaczymy już jesienią.

PRIME TIME_Dobromir Dymecki_Małgorzata Hajewska-Krzysztofik_Cezary Kosiński_Monika Frajczyk_reż. Jakub Piątek.jpg

I wreszcie najbliższa oraz chyba najgłośniejsza premiera, bo o pokazywanym na prestiżowym festiwalu Sundance Prime Time pisaliśmy już na naszych łamach. Szczerze - nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy go tak szybko! A jednak - obraz z Bartoszem Bielenią pojawi się na naszych ekranach już 14 kwietnia.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.