newonce.paper i MOON Films organizują konkurs filmowy. Tak, ty też możesz wziąć w nim udział!

Zobacz również:Jan-rapowanie: słoneczna nostalgia (ROZMOWA)
artdesktop1.jpg

Nie sprawdzamy CV, świadectw ukończenia studiów filmowych, nie interesują nas referencje. Czego szukamy? Proste - talentu i wrażliwości.

Siódmy numer newonce.paper już za naprawdę niedługo - wypatrujcie powiadomień na naszych socialach - ale zanim pokażemy wam efekt naszej półrocznej pracy, chcemy poznać... wasze umiejętności. O co chodzi? Na pewno przekonaliście się o tym, jak mocno lockdown wpłynął na nasze życia, także na sposób postrzegania świata. Nagle jakby inne rzeczy zaczęły być ważne, a te, które za istotne uchodziły, straciły na znaczeniu. Macie tak samo? To weźcie udział w konkursie NEW MOON Short Film Contest!

Nie narzucamy konkretnego tematu konkursu, ale chcemy, by w uzasadnieniu swojego pomysłu na film, twórcy wskazali na połączenie między ich ideą a obecną sytuacją związaną z pandemią. Wskazówki? Pomyślcie, jak ostatnio zmieniło się wasze odczuwanie świata, co stało się dla was ważniejsze, czy do głosu doszły nowe emocje, a może niektóre pojęcia - miłość, przyjaźń, samotność - zmieniły dla was swoje znaczenie? To wszystko możecie wyrazić w kadrach waszego filmu, musicie tylko przedtem dokładnie opisać temat w prostej eksplikacji reżyserskiej. No i najważniejsze - film musi powstać w bezpiecznych dla waszego (i waszych aktorów) warunkach. Możecie stworzyć je w domu, mogą powstać też poza nim, ale z zachowaniem odpowiedniej odległości pomiędzy osobami.

feed.jpg

Wasze eksplikacje reżyserskie oceni jury, składające się z osób z newonce.paper i MOON Films. Autorzy pięciu najlepszych otrzymają po 5000 złotych na realizację swoich pomysłów - filmy mają trwać od 40 sekund do trzech minut. Jak zgłosić się do konkursu? Wszystko znajdziecie tutaj. Eksplikacje nadsyłajcie do 7 czerwca. 12 czerwca wyłonimy laureatów, którzy mają dwa tygodnie na sfilmowanie swoich pomysłów.

To idealny konkurs dla tych, którzy lubią tworzyć z dużą dozą wolności artystycznej. I tworzyć w ogóle; wiadomo, że podczas pandemii artyści znaleźli się w niełatwej sytuacji. Niech zatem NEW MOON Short Film Contest będzie dla nich tym, co symbolizuje tytułowy księżycowy nów - nowym początkiem.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.