Pandemiczny dokument i coś dla fanów "Black Mirror" - co nowego obejrzeć na Netfliksie i HBO GO w weekend?

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
papierowe zycie.jpg

A nowości jest naprawdę sporo. Oba serwisy przygotowały produkcje z każdego możliwego gatunku.

Od 10 marca na Netfliksie można sprawdzić narkotykowo - hip-hopowy serial Diler, stylizowany na amatorskie nagranie. Kryminał przedstawia losy dwóch filmowców, którzy chcą nakręcić rapowy klip na dzielnicy rządzonej przez gangi.

Ciekawą propozycją może okazać się także produkcja sci-fi oparta na książce Johna Marrsa - Dopasowani. Tu z kolei pojawia się wizja świata, w którym ludzie znajdują drugą połówkę na podstawie dopasowania DNA.

Po ponad roku przerwy powracają też policjanci z Paradise wraz z trzecim - i do tej pory najdłuższym - sezonem Paradise PD.

A co nowego z filmów? Jednym z najnowszych, który trafił do oferty serwisu jest Sabat Sióstr, który opowiada o grupie oskarżonych o uprawianie magii kobiet, które - chcąc odwlec termin swojej egzekucji - zwabiają inkwizytora na sabat czarownic.

W weekend będzie można sprawdzić film familijny Dzień na tak, w którym rodzice zgadzają się na najbardziej zwariowane pomysły swoich dzieci.

W niedzielę, 14 marca, Netflix zaserwuje dokument o Audrey Hepburn. Audrey w reżyserii Heleny Coan to spojrzenie na niezwykłe życie aktorki, działaczki humanitarnej i ikony mody. W filmie pojawią się niepublikowanymi dotychczas materiały filmowe oraz wywiady z synem aktorki, Seanem Hepburn i byłą dyrektorką kreatywną Givenchy, Clare Waight Keller.

Na koniec wyciskacz łez - Papierowe życie. Film opowie historię pracownika stambulskiej sortowni odpadów, który zaczyna opiekować się biednym chłopcem, co sprawia, że musi przepracować traumy z dzieciństwa.

To jeszcze szybki skok na HBO GO, gdzie w ten weekend królują dokumenty. Od kilku dni na platformie można obejrzeć film COVID: Nowojorska kronika, będący zapisem doświadczeń pięciu młodych filmowców podczas pierwszej fali pandemii.

Kolejną propozycją jest Małe Hanoi, poświęcony dwóm młodym Wietnamkom, które starają się o lepszą przyszłość w odległych kulturowo Czechach.

Inną dokumentalną produkcją HBO Europe jest film Dwie matki, w którym była posłanka i muzyczka węgierskiego pochodzenia decydują się na adopcję dziecka pomimo sporych trudności związanych z procesem adopcyjnym w tym kraju.

Jedną z najgłośniejszych marcowych premier HBO GO jest serial Pokolenie, opowiadający o grupie młodych ludzi, którzy eksplorują własną tożsamość i seksualność. Pierwsze trzy odcinki są już dostępne na platformie.

Od soboty, 13 marca, będzie można sprawdzić dramat historyczny w reżyserii Ridleya Scotta - Królestwo niebieskie, przedstawiający losy młodego rzemieślnika, który wyrusza z misją do Ziemi Świętej.

Na koniec dwa emocjonujące filmy: dramat Diablada, będący poruszającą opowieścią o tajemniczych zniknięciach dziewczyn z małego chilijskiego miasteczka położonego pośrodku pustyni, oraz thriller Ogień, opowiadający o niestabilnej emocjonalnie pracownicy stacji benzynowej, która - zmęczona ciągłym byciem w cieniu koleżanki z pracy - podejmuje ryzykowną decyzję.

Sprawdźcie też nasze zestawienie tego, co ciekawego można zobaczyć na Amazon Prime Video - tym razem nie tylko nowości z tego tygodnia!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.