Pasikowski i Smarzowski zza wschodniej granicy? Hity UKRAINA! Festiwal Filmowy już w sieci

Nosorożec
materiały promocyjne

Tytułowe porównania raczej dla atencji niż na serio. Jakby nie patrzeć – Władysław Pasikowski nie miał dotąd okazji pokazania filmu na MFF w Wenecji, a właśnie tam premierę miał Nosorożec. Wojciech Smarzowski od lat nie zrobił natomiast czegoś tak udanego jak Złe Drogi. Obie te produkcje znalazły się w programie imprezy, poświęconej ukraińskiej kinematografii. Obie są od ręki dostępne online.

Tegorocznym motywem przewodnim jest obecność, rozumiana w kilku aspektach. To ugruntowana już obecność społeczności ukraińskiej w Polsce. To coraz bardziej doceniana obecność ukraińskiej kultury na arenie międzynarodowej. To – wreszcie obecność interpretowana jako skupienie ukraińskich twórców na uważnej obserwacji ukraińskiej teraźniejszości – zapowiadała Beata Bierońska-Lach, dyrektorka festiwalu, który odbywa się w warszawskiej Kinotece do najbliższego czwartku. W internecie – trzy dni dłużej.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży bezapelacyjnie do samego końca; swojego lub jej. Co czwartek o 18:00 prowadzi także razem z Tomaszem Smokowskim audycję Dragon Fall na antenie newonce.radio. Ma na koncie publikacje m.in. w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i na Onecie.