Pisarze Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota mówią o ważnych rzeczach we wspólnym podcaście

storytel.jpg
fot. Storytel

Mam za sobą dopiero rok abstynencji. Można powiedzieć, że ukończyłem przedszkole nałogu - mówił w 2014 roku Jakub Żulczyk. Teraz, już jako abstynent z wieloletnim stażem, nagrał o tym podcast razem z Juliuszem Strachotą, też borykającym się przez lata z uzależnieniami.

Ci goście to ścisła czołówka najlepszych, najczęściej nagradzanych współczesnych polskich pisarzy. Szybka wyliczanka: Żulczyk - Ślepnąc od świateł, Radio Armageddon, Wzgórze psów, Czarne słońce, a to nie wszystko. No i seriale, o których już wiecie. Strachota - Relaks amerykański, Turysta polski w ZSRR, Krótka wycieczka na tamten świat... Na pewno znacie, być może czytaliście. Nieistotne. Teraz obaj spotkali się przed mikrofonami i pogadali o ważnych rzeczach, z którymi sami zmagali się przez lata.

Co ćpać po odwyku?, którego posłuchacie na platformie Storytel, to zbiór sześciu szczerych rozmów o nałogu, wychodzeniu z niego i tym, że leczenie w XXI wieku nie powinno być czymś, czego mamy się wstydzić, a normalnością. Zresztą same tytuły odcinków wiele mówią: Czy jest się czego wstydzić? Czy warto być alkoholikiem? Czy artysta powinien pić? Posłuchajcie, bo to ważne rozmowy zarówno dla tych, którzy czują, że mają problem z używkami, jak i dla tych, którzy jeszcze mogą nie być go świadomi.

Dwóch typów poobijanych, którzy się poskładali i wyszli na prostą. Dwóch typów, z których obaj mają dystans do swojej przeszłości i dzielą się swoimi upadkami i tym, jak wstawali. Dwóch typów, którzy potrafią się z siebie śmiać - tak Storytel reklamuje swój nowy podcast. Wszystkie sześć rozmów znajdziecie pod tym linkiem. Słuchamy jak źli, bo kto umie opowiadać lepiej od pisarzy?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.