Prison Break powróci po raz kolejny! Szósty sezon kultowego serialu już jesienią?

Prison-Break-fot.-FOX-Image-Collection-via-Getty-Images.jpg
fot. FOX Image Collection via Getty Images

Skazany na śmierć to niezapomniana produkcja zrealizowana na fali popularności Lostów w połowie lat zerowych, na której wielu widzów uczyło się binge-watchingu. Pierwszy sezon przeszedł do historii, ale z każdym następnym było już tylko gorzej. Decyzja o ponownym wskrzeszeniu tego formatu może więc budzić obawy, ale jednak siła nostalgii jest nie do przecenienia.

Skoro podobno ruszyły przygotowania do ciągu dalszego Pasji, to czy można się dziwić, że nadchodzi także szósta odsłona Prison Break?

Nie chcemy nikomu psuć zabawy, więc zrekapitulujmy jedynie, że serial rozpoczynał się jako trzymająca w napięciu opowieść o ucieczce z więzienia, by z czasem przerodzić się w - chwilami kuriozalną - conspiracy dramę z żonglowaniem lokacjami i wymuszony plot twistami. Mimo wszystko - osiem lat po zakończeniu oryginalnej serii twórcy zdecydowali się na reanimację zwłok i tak powstało kolejnych dziewięć odcinków.

Nie minęło kilka miesięcy od season finale, a stacja Fox - na początku 2018 roku - rozpoczęła podejście do nowej porcji epizodów. Później włodarze wycofali się z tej decyzji, ale to nie ucięło plotek o kontynuacji, które właśnie znalazły potwierdzenie.

Odtwórca roli Lincolna Burrowsa, Dominic Purcell lakonicznie ujawnił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że sezon szósty jest pewny. Nie zdarza mu się to zresztą po raz pierwszy, ponieważ niedawno napomknął o październiku w kontekście potencjalnej premiery. Jesienią wracamy więc do więzienia stanowego Fox River?

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.