Red Hot Chili Peppers zapowiadają światową trasę w oryginalnym składzie! Odwiedzą Polskę?

RHCP.jpg

W piątek minęło trzydzieści lat, odkąd światło dzienne ujrzało Blood Sugar Sex Magik. I właśnie wtedy, gdy fani nostalgicznie wracali do klasycznego albumu z 1991 roku, Red Hot Chili Peppers wjechali z mocnym ogłoszeniem.

Zdarzyło nam się już wcześniej zmagać z tym oryginalnym składem, bo przecież pierwszym gitarzystą zespołu był Hillel Slovak, a później grał w nim także Dave Navarro, ale chyba bez większych kontrowersji można napisać, że kanoniczna odsłona RHCP to ta z Johnem Frusciante. Z dużym entuzjazmem została więc powitana wiadomość o jego powrocie pod koniec 2019 roku, gdy zastępował Josha Klinghoffera. A jeszcze goręcej zrobiło się po wywiadzie Chada Smitha dla magazynu z Rolling Stone, w którym pojawiła się wzmianka o pracach nad nowym albumem.

W lutym 2020 roku grupa zagrała kilka piosenek z Frusciante na żywo po trzynastu latach przerwy, ale kwestią czasu wydawał się powrót do koncertowania na szeroką skalę...

I to nastąpi już w przyszłym roku! Kwartet rozpocznie światowe tournée w czerwcu. Nie ma jeszcze żadnych konkretów, ale dotąd nie było najgorzej z wizytami Red Hot Chili Peppers w naszym kraju. Grali już na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na warszawskim Bemowie, na Open'erze i w Krakowie, więc nadzieje na powtórkę mają podstawy...

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży bezapelacyjnie do samego końca; swojego lub jej. Co czwartek o 18:00 prowadzi także autorską audycję The Fall na antenie newonce.radio. Ma na koncie publikacje m.in. w Machinie, Dzienniku, K Magu, Exklusivie i na Onecie.