Rosjanie jako pierwsi będą mieli szczepionkę na COVID-19! Zostanie zatwierdzona już w sierpniu

Zobacz również:Koronawirus, śmierć Kobe Bryanta, protesty w USA i na Białorusi... Wybraliśmy 8 zdjęć, które są portretem 2020
Moscow Clinical Hospital No 119 treating COVID-19 patients
fot. Sergei BobylevTASS via Getty Images

Podczas gdy HBO zamawia u Adama McKay’a serial o naukowym wyścigu, którego celem jest odkrycie remedium na koronawirusa – powoli staje się jasne, kto w rzeczywistości wygra ten wyścig. Dziennikarze CNN ustalili, że Rosjanie dopuszczą swoją szczepionkę do użytku publicznego przed 10 sierpnia.

Amerykańskie koncerny farmaceutyczne chełpiły się postępem prac, a tymczasem Rosja robi im Sputnik moment. W ten sposób Kirill Dmitriev, szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich spuentował medyczny przełom. Nawiązał w ten sposób do wystrzelenia Sputnika na orbitę okołoziemską przez Związek Radziecki w 1957 roku. Po takich słowach mógłby w sumie zrobić jeszcze mic drop.

Pionierska szczepionka została opracowana przez naukowców z moskiewskiego Instytutu Badawczego Gamaleja i jest obecnie na ostatniej prostej testów. W CNN zwraca się uwagę, że wszystko robione jest na rympał i brakuje przejrzystości, ale to nie zmienia faktu, że oficjalne zatwierdzenie ma nastąpić przed 10 sierpnia.

Jak tylko to się stanie - w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia. Ale czy aby na pewno w pierwszej kolejności? Przed tygodniem agencja Bloomberg donosiła, że już w kwietniu z tego przywileju korzystała rosyjska elita, miliarderzy i państwowi użytkownicy. Co więcej - brytyjskie służby ostrzegały, że cyberprzestępcy zza Buga próbują wykraść ich wyniki badań.

Rosja... i nie zmienia się nic!

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.