Spice Girls ery TikToka - Boys World to girlsband przedstawicielek generacji Z

Zobacz również:Niebezpieczny challenge na TikToku. Jego uczestnicy... przedawkowują lek na alergię
maxresdefault.jpg
YouTube

Żeński zespół, przewrotnie nazwany Boys World, to ta paczka popularnych dziewczyn z amerykańskiego liceum, które mają najmodniejsze ubrania i wygrywają wszystkie konkursy talentów.

Grupa, w skład której wchodzą Olivia Ruby, Makhyli Simpson, Queenie Mae, Elana Caceres i Lillian Kay, została założona w 2019 roku przez KYN Entertainment. Każda z dziewczyn była rozpoznawalna na Instagramie i TikToku i już wcześniej próbowała swoich sił w branży muzycznej, publikując covery na YouTube. Założenie żeńskiego zespołu wydawało się najlepszą opcją na szybkie zdobycie sporej liczby fanów. Management zaproponował więc, aby cała piątka zamieszkała razem w Los Angeles, tworząc girlsband i przyjmując nazwę Boys World (boys to w tym przypadku skrót od best of yourself).

Popularność zdobyły przede wszystkim dzięki TikTokowi - nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich zróżnicowaną urodę, indywidualny styl i młody wiek: 17-20 lat. Grupa zaczynała od nagrywania filmików, na których śpiewa, wybiera outfity na zakończenie lockdownu czy wymyśla układy choreograficzne do popularnych piosenek. Tym sposobem dziewczyny dobiły do 750 000 obserwujących na wspólnym koncie (teraz jest już ich ponad milion). Kariera muzyczna była jedynie kwestią czasu.

Pierwsze kroki w branży muzycznej ogłosiły na platformie za pomocą mini teledysku do I Will Survive Glorii Gaynor z podpisem: Best friends, new girl group, or both? Od tego czasu - i jeszcze przed wydaniem debiutanckiego singla - liczba obserwatorów poszybowała w górę.

Boys World to tak naprawdę kalka poprzednich dużych popowych girlsbandów ze Spice Girls i Destiny’s Child na czele, która trafiła na idealny timing. Dominacji TikToka i wielkiej popularności żeńskich zespołów, jak południowokoreański BLACKPINK czy brytyjski Little Mix przy jednoczesnym braku amerykańskiego odpowiednika, od kiedy grupa Fifth Harmony zdecydowała się na zakończenie kariery. W branży muzycznej było miejsce na coś bardziej zabawnego i pozytywnego - nową, dziewczęcą grupę dla młodego pokolenia fanów popu - stwierdził założyciel KYN Entertainment, Sonny Takhar, który ma na koncie kontrakty ze wspomnianymi Little Mix i Fifth Harmony. Zaznaczył, że pierwsze członkinie aktywnie uczestniczyły w dobieraniu kolejnych, tworząc zgrany skład.

Girlsband kreuje się na najlepsze przyjaciółki, które emanują dziewczęcą energią i pozytywnym nastawieniem, tworząc wyidealizowane wyobrażenie utalentowanych, pewnych siebie nastolatek. Członkinie Boys World przyznają jednak, że choć inspirują się swoimi poprzedniczkami, chcą wyróżnić się na ich tle. Przede wszystkim ze względu na znacznie silniejszą relację z fanami - piosenkarki często prowadzą z nimi rozmowy na Zoomie, odpowiadają na pytania na Instagramie lub dzielą się swoim codziennym życiem na TikToku.

Podobnie jest z tworzeniem muzyki - komunikacja to najważniejszy aspekt Boys World. Tworząc swoją debiutancką EP-kę, dziewczyny przeprowadziły rozmowy z koleżankami z branży: między innymi z piosenkarkami i autorkami tekstów, Taylą Parx czy Melanie Fontaną. Rady ze strony bardziej doświadczonych dziewczyn i ogromne wsparcie ze strony obserwatorów przełożyły się na stworzenie While You Were Out, kobiecego hymnu skierowany do rówieśniczek wokalistek, które, podobnie jak one, odkrywają własną tożsamość.

Dziewczyny zapewniają, że nie zamierzają być kolejnym popowym składem, który za chwilę zniknie ze sceny - chcą eksperymentować pod względem brzmieniowym i stale zaskakiwać fanów. W końcu - parafrazując klasyka - this is a Boys World, but it would be nothing without a woman or a girl!

Podziel się lub zapisz
Jedyna dziewczyna w redakcji newonce.net i najmłodszy członek niuansowej ekipy. Pisze o modzie i serialach, ale nie stroni też od zagranicznego rapu.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.