The Weeknd, Yves Tumor, Ed Sheeran – 14 największych przyszłorocznych koncertów, na które czekamy

The Weeknd
fot. Kevin Mazur/Getty Images for TW

Jeszcze do końca tego roku polskie kluby odwiedzą między innymi Arlo Parks (19 listopada) i IAMDDB (10 grudnia). Ale to 2022 koncertowo zapowiada się całkiem sensownie.

Mamy nadzieję, że w końcu doczekamy się względnej normalności i będziemy mogli bawić się na koncertach – zarówno tych klubowych, jak i plenerowych. Już teraz kalendarz eventowy na przyszły rok wygląda obiecująco, a będzie pewnie jeszcze lepiej. Sprawdźcie, kto do nas wpadnie.

1
DUCKWRTH

kiedy: 29 stycznia

gdzie: Praga Centrum, Warszawa

W ciągu ostatnich sześciu lat DUCKWRTH wypuścił siedem albumów. Najnowszy SG8* pojawił się na początku września. Kalifornijski raper, porównywany do Childisha Gambino i Rejjie’ego Snowa, odwiedzi Polskę na początku przyszłego roku w ramach trasy koncertowej SuperGood Tour. Brzmi jak letnie noce z wiatrem na twarzy: luksusowe syntezatory, funkowe zagrywki gitary i przewiewne linie basu – tak Guardian określił jego pierwszą długogrającą płytę nagraną dla Republic Records.

Facebook event

2
Caribou

kiedy: 5 lutego

gdzie: Stodoła, Warszawa

Podczas tej wizyty w naszym kraju kanadyjski multiinstrumentalista zagra numery z albumu Suddenly, nagranego z niemal tysiąca szkiców i pomysłów. To pierwsza płyta w ponad 20-letniej karierze Caribou, na której Daniel Snaith śpiewa w każdym numerze. W recenzji zeszłorocznego krążka NME zwróciło uwagę na to, że to album, na którym Snaith znalazł idealną równowagę między intymnym pisaniem piosenek a ekstrawertycznymi decyzjami dźwiękowymi.

Facebook event

3
Måneskin

kiedy: 15 lutego

gdzie: COS Torwar, Warszawa

Włoski zespół w przyszłym roku zagra już trzeci koncert w Polsce. Po wygranej w Eurowizji wystąpili na openerowej i sopockiej scenie, a w połowie lutego pojawią się na warszawskim Torwarze. Więcej o Måneskin przeczytacie tutaj, a biorąc pod uwagę ich niesłabnącą popularność, i błyskawiczne wyprzedanie trasy, spodziewajcie się wyjątkowej atmosfery.

Facebook event

4
Drain Gang

kiedy: 19 i 20 lutego

gdzie: Progresja, Warszawa; Studio, Kraków

Ten kolektyw artystyczny pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Bladee, Ecco2K, Thaiboy Digital, Whitearmor, a na supporcie Varg²™ zagrają pod koniec lutego w Warszawie i Krakowie. To grupa, która nie ogranicza się do wspólnego tworzenia muzyki – interesują się także sztuką wizualną i modą, więc ich występy są prawdziwym widowiskiem.

Facebook event, Facebook event

5
Injury Reserve

kiedy: 22 lutego

gdzie: Hybrydy, Warszawa

To będzie ich drugi koncert w Polsce. Rapowa grupa wydała niedawno By the Time I Get to Phoenix, które nie przypomina w zasadzie czegokolwiek, co ukazało się wcześniej w rapie. Więcej o płycie, po której premierze można świętować narodziny post-rapu przeczytacie tutaj.

Facebook event

6
Yves Tumor

kiedy: 23 lutego

gdzie: Praga Centrum, Warszawa

Koncert tego eksperymentalnego artysty został przeniesiony na końcówkę lutego, wówczas amerykański muzyk ruszy w trasę koncertową promującą najnowszy materiał.

Facebook event

7
Rejjie Snow

kiedy: 10 marca

gdzie: Praga Centrum, Warszawa

Ostatni raz zagrał koncert w Polsce w 2019. Irlandzki raper powróci do naszego kraju w 2022 roku, by zaprezentować kawałki z Baw Baw Black Sheep. Swój najnowszy album – nagrany po solidnym grzybowym tripie – Snow określił nieoficjalną ścieżką dźwiękową do swojego ulubionego filmu z dzieciństwa – Willy'ego Wonki i fabryki czekolady.

Facebook event

8
$NOT

kiedy: 10 i 11 marca

gdzie: B90, Gdańsk; Proxima, Warszawa

Choć od wydania jego największego hitu GOSHA minęły już prawie 3 lata, prawdziwym przełomem w karierze okazał się zeszły rok. To wtedy $NOT wydał dwa albumy: „-TRAGEDY+” i „Beautiful Havoc”, został zauważony przez między innymi Billie Eilish czy Chief Keefa i odbył trasę po USA, wyprzedając koncerty w całym kraju – pisaliśmy w sylwetce rapera. Teraz przyszła pora na pierwszy koncert w Polsce.

Facebook event

9
Disclosure

kiedy: 13 marca

gdzie: COS Torwar, Warszawa

Wierzcie lub nie, ale w przyszłym roku od ich ostatniej trasy koncertowej minie 7 lat. Nic dziwnego, że po ogłoszeniu niektórych występów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, bilety wyprzedały się w ciągu doby. Podczas europejskiej trasy duet w końcu zagra numery z płyty ENERGY.

Facebook event

10
Thundercat

kiedy: 11 kwietnia

gdzie: Palladium, Warszawa

Podwójny zdobywca Grammy, który współtworzył nadchodzący album Kendricka Lamara, podczas kwietniowego koncertu zaprezentuje materiał z płyty It Is What It Is, powstały we współpracy z między innymi BADBADNOTGOOD i Childishem Gambino, a wyprodukowany wspólnie z Flying Lotusem.

Facebook event

11
Sevdaliza

kiedy: 19 maja

gdzie: Stodoła, Warszawa

Koncert artystki irańskiego pochodzenia został przełożony na drugą połowę maja przyszłego roku. Pod koniec sierpnia 2020 roku nakładem własnej wytwórni Sevdaliza wydała drugi album studyjny – Shabrang, będący follow-upem do debiutanckiej płyty Ison. Swoją najnowszą płytę określiła głębokim listem do siebie, jej własną biblią, którą musiała napisać, aby zaufać i uwierzyć w życie – zaufać samej sobie i swojemu charakterowi jako istoty ludzkiej.

Facebook event

12
Alicia Keys

kiedy: 26 czerwca

gdzie: TAURON Arena Kraków

Koncert piosenkarki, zaplanowany na czerwiec tego roku, został przełożony na 2022. W ramach światowej trasy Alicia Keys zagra zarówno doskonale znane hity jak No One czy Girl on Fire, jak i utwory z jej najnowszej płyty – ALICIA, z której premierą rozpoczęła trzecią dekadę swojej działalności.

Facebook event

13
Ed Sheeran

kiedy: 25 i 26 sierpnia

gdzie: PGE Narodowy, Warszawa

Ed Sheeran w przyszłym roku ruszy na stadiony. W ramach + - = ÷ x Tour zagra w Środkowej Europie, UK, Irlandii i Skandynawii. Na koncertowej mapie nie zabraknie także Polski – pierwsza data jest już wyprzedana, ale możecie jeszcze złapać bilety na dodatkowy koncert, który został ogłoszony z uwagi na wielkie zainteresowanie fanów i fanek artysty. Podczas tournée piosenkarz zagra numery z najnowszej płyty, która ukaże się 29 października.

Facebook event

14
The Weeknd

kiedy: 7 listopada

gdzie: TAURON Arena, Kraków

Za nieco ponad rok będziemy mieli jedyną okazję, by usłyszeć w Polsce na żywo numery z After Hours. Światowa trasa The Weeknd obejmuje ponad 100 koncertów i potrwa prawie rok.

Facebook event

Podziel się lub zapisz
Najmłodszy członek niuansowej ekipy. Pisze o modzie i serialach, ale nie stroni też od zagranicznego rapu.