Tim Burton łączy siły z Netfliksem! Reżyser klasycznych Batmanów zrobi serialowy spin-off Rodziny Adamsów

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Wednesday.jpg
Netflix

Przy okazji Pięciu braci Spike'a Lee czy Monka Davida Finchera kręciliśmy nosem na to, jak legendarni reżyserzy wypadają na Netfliksie. Telewizyjny debiut filmowca, na którym wychowały się całe pokolenia dorastające w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to jednak wciąż powód do ekscytacji.

Tim Burton to mistrz wyobraźni, który - na przestrzeni blisko czterech dekad - wypracował niepowtarzalny, gotycki język wizualny; twórca zakochany w fantastycznych historiach z dreszczykiem. To on odpowiadał za Sok z żuka, Big Fish czy Gnijącą pannę młodą, która przyniosła mu nominację do Oscara. Nie można w tym miejscu nie przypomnieć także jego dwóch produkcji o człowieku nietoperzu, które znalazły się na podium naszego zestawienia Ranking filmów z Batmanem od najgorszego do najlepszego.

Filmografię zasłużonego reżysera zamyka na razie Dumbo z 2019 roku. Jego następnym przedsięwzięciem nie będzie jednak pełny metraż, a ośmioodcinkowy serial, stanowiący powód do uniwersum, którego początki sięgają końca lat trzydziestych. Wszystko zaczęło się od komiksu ociekającego czarnym humorem, potem był kultowy serial oraz cykl filmów i tak ekscentryczna Rodzina Adamsów jest - od czasu do czasu - odgrzewana w kulturze popularnej...

Burton dla streamingowego giganta skupi się na losach Wednesday Addams; dziewczynki dysponującej paranormalnymi zdolnościami, która podejmuje naukę w nietypowej szkole Nevermore Academy. A do tego coming-of-age story dochodzi jeszcze morderstwo w okolicznym miasteczku...

Szczegóły ośmioodcinkowego projektu nie są jeszcze znane. Wiadomo, że zaangażowany jest tu również duet Alfred Gough - Miles Millar, odpowiedzialny za Smallville.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.