„Top Boy” to brytyjskie „The Wire”? O serialu, który zachwycił Drake’a

Top Boy
Netflix

Gdyby był gatunkiem muzycznym, brzmiałby jak grime. Dekadę temu przyciągnął przed ekrany miliony Brytyjczyków – 18 marca pojawi się czwarty sezon. Warto przypomnieć, na czym polega fenomen tego serialu.

Zamieszki w Hackney. Hackney – najbardziej niebezpieczna dzielnica. Szokująca mapa przestępstw w Hackney. Nie oglądaliście Top Boy i zastanawiacie się, o czym jest ten serial? Te krzykliwe nagłówki z pierwszych wyników Google mogłyby posłużyć za bryk. Bo akcja serii dzieje się właśnie w rzeczonej, owianej złą sławą, części Londynu. I fabuła z pewnością nie pomaga jej w odbudowie reputacji. Produkcja napisana przez irlandzkiego pisarza Ronana Bennetta (sam dorastał w nieciekawej okolicy w Irlandii Północnej, a także przebywał w więzieniu niesłusznie oskarżony o zabójstwo oficera policji podczas napadu IRA) obrazuje, jak wygląda sieć utkana z przestępczego świata. A to ona okala fikcyjne osiedle Summerhouse. Przestrzeń będącą symbolem niektórych rejonów wschodniego Londynu. Świata bardzo zróżnicowanego etnicznie, gdzie za dnia pośród straganów wartkim strumieniem meandruje drobna dilerka, a nocą dochodzi do krwawych porachunków na szczycie.

Podziel się lub zapisz
Pisze o memach, trendach internetowych i popkulturze. Współpracuje głównie z serwisami lajfstajlowymi oraz muzycznymi. Wydał książkę poetycką „Pamiętnik z powstania” (2013). Pracuje jako copywriter.
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play