Hej, Siri, w weekend rusza pierwszy polski festiwal smart speakerów i asystentów głosowych

Apple HomePod Launches In Australia
fot. James D. Morgan/Getty Images

Na pierwszy rzut oka i ucha wygląda to dość osobliwie. Ale wgryźcie się w temat, bo asystenci głosowi to coraz częściej nasi dobrzy przyjaciele.

Pewnie pamiętacie film Ona... Albo nie, zły przykład. To inaczej: trudno w to uwierzyć, ale obecnie ponad 50% wyszukiwań w sieci to wyszukiwania głosowe. A 30% z nich dzieje się na urządzeniach bez ekranów. To rzeczywistość 2021 roku, smart speakery odgrywają coraz większą rolę w naszych życiach. Dlatego nie ma co się dziwić, że doczekały się własnego festiwalu. Właściwie to należałoby spytać: jak to się stało, że dopiero teraz?

Mamy wrażenie, że cały czas stoimy w miejscu, powtarzając to samo, że video będzie ważne, że social media to priorytet, że ważne jest SEO, no i w końcu po latach walki, że podcasty to nowe radio. Prawda jest taka, że kolejnym wielkim skokiem i czymś nowym w kategorii content marketingu, aplikacji oraz searchu będą technologie głosowe i chatboty - mówi Karol Stryja, Chief Commercial Officer w utter.one - spółce współorganizującej wydarzenie i polskim liderze rozwiązań głosowych. W sobotę, 16 stycznia - dokładnie w drugą rocznicę powstania Google Asystenta - odbędzie się Voice Fest, unikatowa impreza, która ma przybliżyć świat smart speakerów i asystentów głosowych. Impreza będzie oparta na dwóch ścieżkach tematycznych. Inspiracyjną - dla marketerów, specjalistów od komunikacji oraz tych, którzy po prostu chcą dowiedzieć się więcej o Alexie, Google Asystencie i czatbotach. Oraz praktyczną - dedykowaną wszystkim tym, którzy już pracują w branży.

1080 2.png

Pełny program imprezy znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej. Na co my zwrócimy szczególną uwagę? Na pewno wykład Po co nam voice? Karola Stryji, bo bez wprowadzenia ani rusz. Przegląd chatbotów - żeby wiedzieć co i jak. Messenger Marketing w 2021 roku, bo pamiętamy jeszcze naszego niuansowego bota Grześka i chcemy się dowiedzieć, co u jego ziomów. Czy voicebot usłyszy twoją chorobę? - ciekawy temat, skoro mowa człowieka może wskazać, czy ten cierpi na jakieś schorzenie. Ale to tylko wisienki na torcie, bo pewnie weźmiemy udział w całości. Wy możecie się zapisać za pośrednictwem strony VoiceFestu. Za free!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.