Tygodnik

Tygodnik
Tygodnik

#91 OFF Festival, Literacki Sopot, WarszeMuzik i leśne koncerty

1 godz. 53 min

W tym Tygodniku znowu jesteśmy w lekkim rozkroku, bo jedną nogą na OFF Festival, drugą w Literackim Sopocie, ale to nie wszystko, bo sprawdzamy też co w trawie piszczy na leśnych koncertach, które organizuje Fundacja Palma. Last but not least, sprawdzamy WarszeMuzik Festival, czyli cykl kameralnych koncertów podwórkowych, odbywających się przy akompaniamencie szczekających psów, gwarzących dzieci, śpiewających ptaków i przejeżdżających tramwajów. Poleca Agnieszka Szydłowska!

Pozostałe epizody

Tygodnik - #90 Sylwia Chutnik i Kawiarnia Literacka na OFF Festivalu oraz MFF Nowe Horyzonty i wrocławskie galerie

Tygodnik jedną nogą we Wrocławiu: Nowe Horyzonty trwają, a my odwiedzamy wrocławskie galerie. Poza tym Sylwia Chutnik opowiada o Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #89 Tygodnik prosto z Nowych Horyzontów

Tygodnik prosto z pierwszego wyjazdowego studia newonce na festiwalu Nowe Horyzonty — dzień po uroczystym otwarciu, totalnie na świeżo!

1 godz. 56 min
Tygodnik - #88 Niepokój przychodzi o zmierzchu

Dwójka gości, dwie wystawy, dwa miasta i multum emocji.

2 godz. 0 min
Tygodnik - #87 Impro, drag & festiwale

Dwa główne tematy to książka „Cudowne przegięcie” Kuby Wojtaszczyka, czyli historia polskiego dragu oraz kontakt improwizacja, której możecie spróbować na festiwalu Warsaw CI Flow.

1 godz. 59 min
Tygodnik - #86 Kinematograficzna technologia przyszłości

Kręcimy się wokół VR i przyszłości. Zaczynamy od festiwalu Animator. Następnie krótkometrażowa adaptacja „Uranowych Uszu” w technologii VR. Na koniec konferencja Nowe Narracje Wizualne.

1 godz. 57 min
Tygodnik - #85 Kulturalne wyskoki i znaczenie przeszłości na teraźniejszość

Przyglądamy się planowi Przeglądu Sztuki Survival z jego kuratorką, Ewą Plutą, Ola Bilińska zajawia, czego możemy się spodziewać podczas koncertu Nachum.

1 godz. 15 min
Tygodnik - #84 Mniej oczywiste wybory na festiwalowej mapie Polski

Tour po festiwalowej mapie Polski wspólnie z Pauliną Wilk z Big Book Festival. Nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego w ramach festiwalu, organizatorzy przygotowali 40 mniejszych wydarzeń.

1 godz. 48 min
Tygodnik - #83 doba na odczarowanie muzyki klasycznej, badania na molach książkowych i Biennale Warszawa od kuchni

Marcin Masecki przedstawi ludzką twarz muzyki klasycznej. Izabela Sadowska zdradzi co i jak lubimyczytac.pl. Bartek Frąckowiak opowie jaki wpływ na rzeczywistość mają nowe technologie.

2 godz. 0 min
Tygodnik - #82 Fotofestiwal 2022 i 15-lecie Żywej Biblioteki

W tym TYGODNIKU Krzysiek Candrowicz opowiada o Fotofestiwalu w Łodzi i Żywa Biblioteka obchodząca 15-lecie działalności w Polsce.

1 godz. 57 min
Tygodnik - #81 Open House Gdynia, Millennium Docs Against Gravity i Miesiąc Fotografii w Krakowie

O 8. edycji Open House Gdynia, nadchodzącym Miesiącu Fotografii w Krakowie oraz filmie o Florianie Yurievie. Na chwilkę wpada też Cecylia Malik.

1 godz. 16 min
Tygodnik - #80 Millennium Docs Against Gravity 2022

TYGODNIK poświęcony festiwalowi Millennium Docs Against Gravity. Karol Piekarczyk oprowadził nas po całym programie.

1 godz. 55 min
Tygodnik - #79 Wspaniałe kobiety i wystawy

Nieco muzycznie, nieco artystycznie. Maja Kleszcz ze swoim nowym singlem „Rzeka dzieciństwa”, zapowiadającym nową płytę. Patryk Bułhak o swojej wystawie „Zamknięte”.

1 godz. 56 min
Tygodnik - #78 Żywe opowieści muzealne i trochę yassu

W TYGODNIKU z Agnieszką: wystawa "Patrzę,czuję,rysuję", wystawa dedykowana Grażynie Hase oraz gość Jerzy Mazzoll z nową płytą.

1 godz. 48 min
Tygodnik - #77 Festiwalowa mapa, wystawy w Katowicach, „Czytelnicy dla Ukrainy”, Pardon, To Tu i Omhu

W tym TYGODNIKU: o nadchodzącej płycie Omhu, festiwalowej mapie, wystawach ASP, o akcji “Czytelnicy dla Ukrainy” oraz wizyta w Pardon, To Tu.

1 godz. 58 min
Tygodnik - #76 Jak warszawiacy odbudowali Skopje

W tym TYGODNIKU rozmowa z Kingą Nettmann-Multanowską o jej niesamowitej relacji ze Skopje, którą zawarła w książce „Warszawa rysuje Skopje”

1 godz. 58 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?