Wielki wizjoner czy futurystyczny hochsztapler? Niezależnie od tego, do którego obozu należycie, nazwisko Elona Muska wzbudza ogromne emocje. Technologiczny influencer na celebrycką skalę, najbogatszy człowiek na świecie i shitposter, który wyjątkowo upodobał sobie krindżuwę. Właściciel Tesli i SpaceX potrafił jednym tweetem spowodować, że akcje CD Projekt czy Bitcoina szybowały w górę.Teraz zapragnął sprawić sobie jeszcze jedną zabawkę – Twittera. W grze 44 miliardy dolarów, a akwizycja platformy społecznościowej w toku. W rozmowie Lecha Podhalicza z Sylwią Czubkowską, redaktorką prowadzącą Spider’s Web+, poruszyliśmy kwestie absolutnej wolności słowa, dezinformacji, bliskich związków Muska z Chinami, centralizacji Big Techów oraz zagrożeń względem prywatności. Czy Twitter zostanie kompletnie odświeżony, a może zaliczy totalnego flopa? Czas pokaże.
Niedawno w sejmie odbyło się czytanie obywatelskiego projektu w sprawie liberalizacji aborcji. Projekt przepadł w pierwszym czytaniu, ale nie przepadł z dyskusji publicznej i świecznika medialnego....
Czy można się przygotować do coming outu? Jakie emocje mu towarzyszą? Czy można outować osoby szkodzące społeczności LGBTQ+? I dlaczego coming out to nie scena z netfliksowego serialu?
“Czy można palić se na ulicach i na skwerach i problemu nie ma?” W ramach miesiąca trippin’ Lech Podhalicz rozmawia o medycznej marihuanie z farmaceutą Bartłomiejem Zalewą.
Skąd wzięły się parady równości i jaka jest ich historia? Marta Konarzewska i Anton Ambroziak w rozmowie z Dominiką Sitnicką, o paradach w Polsce i poza jej granicami.
Najpopularniejszy i najlepiej wypromowany narkotyk. Alkohol. Dostępny na wyciągnięcie ręki, reklamowany w każdym możliwym miejscu, jednocześnie wyrządzający najwięcej szkód.
Czy kupno Chelsea za ponad 4 miliardy funtów to sensowna transakcja? Czy Paris Saint Germain musiało dać Kylianowi Mbappe 300 milionów euro za podpis pod przedłużeniem kontraktu?
Kolejne doniesienia o tragedii związanej z użyciem broni palnej. Dominika Sitnicka i jej gość pochylają się nad tematem dostępu do broni na świecie i w Polsce.
Lech Podhalicz porozmawiał z profesorem UJ, Krzysztofem Pyrciem, o zalewającej nagłówki małpiej ospie.
Zamiast edukacji seksualnej mamy nauki małżeńskie. Na walkę ze stereotypami i religijną doktryną ruszyła Katarzyna Banasiak-Marszałek wraz z Grupą „Ponton”.
Solomiłość, masturbacja, seksualny self-care. Niezależnie od nazewnictwa, warto praktykować. Dlaczego? O tym dowiecie się z podcastu.
Patrycja Wieczorkiewicz,Aleksandra Herzyk i Marcin Cecko analizowali relacje damsko-męskie w XXI-wiecznej Polsce.
Proces Young Thuga, Gunny i 26 innych członków YSL zapowiada się jako najważniejsza w historii sprawa karna powiązana z hip-hopem. Co wiemy i jakie mogą być konsekwencje?
Karina Lachmirowicz i Cyryl Rozwadowski o wydarzeniach na podstawie których z pewnością powstanie w przyszłości serial lub pełnometrażowy film.
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?