STATUS

STATUS
STATUS

Czy Elon Musk zniszczy Twittera?

49 min

Wielki wizjoner czy futurystyczny hochsztapler? Niezależnie od tego, do którego obozu należycie, nazwisko Elona Muska wzbudza ogromne emocje. Technologiczny influencer na celebrycką skalę, najbogatszy człowiek na świecie i shitposter, który wyjątkowo upodobał sobie krindżuwę. Właściciel Tesli i SpaceX potrafił jednym tweetem spowodować, że akcje CD Projekt czy Bitcoina szybowały w górę.Teraz zapragnął sprawić sobie jeszcze jedną zabawkę – Twittera. W grze 44 miliardy dolarów, a akwizycja platformy społecznościowej w toku. W rozmowie Lecha Podhalicza z Sylwią Czubkowską, redaktorką prowadzącą Spider’s Web+, poruszyliśmy kwestie absolutnej wolności słowa, dezinformacji, bliskich związków Muska z Chinami, centralizacji Big Techów oraz zagrożeń względem prywatności. Czy Twitter zostanie kompletnie odświeżony, a może zaliczy totalnego flopa? Czas pokaże.

Pozostałe epizody

STATUS - Aborcja na ratunek kobietom. Kamila Ferenc

Niedawno w sejmie odbyło się czytanie obywatelskiego projektu w sprawie liberalizacji aborcji. Projekt przepadł w pierwszym czytaniu, ale nie przepadł z dyskusji publicznej i świecznika medialnego....

1 godz. 2 min
STATUS - Wszystko, co chcieliście wiedzieć o coming outach

Czy można się przygotować do coming outu? Jakie emocje mu towarzyszą? Czy można outować osoby szkodzące społeczności LGBTQ+? I dlaczego coming out to nie scena z netfliksowego serialu?

49 min
STATUS - Czy marihuana może leczyć?

“Czy można palić se na ulicach i na skwerach i problemu nie ma?” W ramach miesiąca trippin’ Lech Podhalicz rozmawia o medycznej marihuanie z farmaceutą Bartłomiejem Zalewą.

46 min
STATUS - Dokąd zmierzają parady równości?

Skąd wzięły się parady równości i jaka jest ich historia? Marta Konarzewska i Anton Ambroziak w rozmowie z Dominiką Sitnicką, o paradach w Polsce i poza jej granicami.

57 min
STATUS - Narodowy problem alkoholowy. Krzysztof Brzózka & Elżbieta Podleśna

Najpopularniejszy i najlepiej wypromowany narkotyk. Alkohol. Dostępny na wyciągnięcie ręki, reklamowany w każdym możliwym miejscu, jednocześnie wyrządzający najwięcej szkód.

58 min
STATUS - Jak długo piłkarska bańka może puchnąć?

Czy kupno Chelsea za ponad 4 miliardy funtów to sensowna transakcja? Czy Paris Saint Germain musiało dać Kylianowi Mbappe 300 milionów euro za podpis pod przedłużeniem kontraktu?

57 min
STATUS - O dostępie do broni w obliczu kolejnych tragedii. Paweł Moszner

Kolejne doniesienia o tragedii związanej z użyciem broni palnej. Dominika Sitnicka i jej gość pochylają się nad tematem dostępu do broni na świecie i w Polsce.

56 min
STATUS - Pandemii już nie ma – co dalej z COVID-19 i małpią ospą?

Lech Podhalicz porozmawiał z profesorem UJ, Krzysztofem Pyrciem, o zalewającej nagłówki małpiej ospie.

50 min
STATUS - Czego polska szkoła (nie) uczy o seksie? Katarzyna Banasiak-Marszałek

Zamiast edukacji seksualnej mamy nauki małżeńskie. Na walkę ze stereotypami i religijną doktryną ruszyła Katarzyna Banasiak-Marszałek wraz z Grupą „Ponton”.

57 min
STATUS - Ręce pod kołdrę! Rozbrajamy tabu o masturbacji

Solomiłość, masturbacja, seksualny self-care. Niezależnie od nazewnictwa, warto praktykować. Dlaczego? O tym dowiecie się z podcastu.

51 min
STATUS - Wojna płci po polsku. Patrycja Wieczorkiewicz, Aleksandra Herzyk & Marcin Cecko

Patrycja Wieczorkiewicz,Aleksandra Herzyk i Marcin Cecko analizowali relacje damsko-męskie w XXI-wiecznej Polsce.

52 min
STATUS - Czy rapowe teksty powinny być dowodem w sądzie? Sprawa Young Thuga i Gunny

Proces Young Thuga, Gunny i 26 innych członków YSL zapowiada się jako najważniejsza w historii sprawa karna powiązana z hip-hopem. Co wiemy i jakie mogą być konsekwencje?

18 min
STATUS - Brudy w streamingu. Czy proces Deppa i Heard to cios w #metoo?

Karina Lachmirowicz i Cyryl Rozwadowski o wydarzeniach na podstawie których z pewnością powstanie w przyszłości serial lub pełnometrażowy film.

24 min
STATUS - Ocalić od zapomnienia. Jak pokazać i opowiedzieć światu skalę bestialstwa w Buczy?

Goście STATUSU-Tatiana Kolesnychenko i Szymon Opryszek na własne oczy widzieli efekt zbrodni wojennej w Buczy. Jak opisywać i jak pokazywać tamtejszy dramat?

43 min
STATUS - Obywatel kontra propaganda. Jak wygląda teraz życie w Rosji?

O tym, jak wygląda wojna oczami obywatela Federacji Rosyjskiej, opowiada gościni Wiktoria Bieliaszyn w rozmowie z Dominiką Sitnicką.

1 godz. 0 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play