PS GRA

PS GRA
PS GRA

Elektronicznie z Korą. Michał Pepol & Audioriver

2 godz. 16 min

Gościem pierwszej części podcastu był Michał Pepol w towarzystwie swojej wiolonczeli - Celiny. O sentymentach z dzieciństwa i miłości do Kory, z której wyniknął projekt “Kora jest wieczna”. Posłuchajcie jego aranżacji “KCKM” i tak, jak Agnieszka rozpłyńcie się w tych dźwiękach. W drugiej części trochę zmienimy vibe - przeniesiemy was w krainę elektroniki, czyli witamy na Audioriver. O ekologicznym podejściu festiwalu, jego 11 scenach i uzupełniających atrakcjach. Prawdziwa piguła informacyjna. Na PS GRA zaprasza Agnieszka Szydłowska.

Pozostałe epizody

PS GRA - Z nurtem Audioriver w kierunku różnorodności i tolerancji.

PS GRA i znów zalewa nas dobrodziejstwem wprost z Audioriver, ale tym razem skupiamy się nad nową sceną, która w tytule ma kolor, a w DNA wolność, równość, różnorodność i tolerancję. Afirmacja świa...

1 godz. 52 min
PS GRA - Muzyka wszystkich zmysłów. Małgorzata Płysa & Bartosz Kruczyński

Rozmowa o wyzwaniach, które stoją przed organizatorami w postpandemicznej rzeczywistości, obecnie przesiąkniętej dodatkowo atmosferą kryzysu wojny, bliskości i niepewności.

2 godz. 3 min
PS GRA - Muzyka, do której musieliśmy dojrzeć i ta, z której cieszymy się jak dzieci

Z okazji Dnia Dziecka PS GRA bez nostalgii, ale ze wspomnieniami. Utwory z dawnych lat, które odkrywamy i doceniamy na nowo.

1 godz. 58 min
PS GRA - Klasyka gatunku. Bartek Wąsik

PS GRA klasykę gatunku, ale bez podziału na gatunki. Bo te są passe. Bartek Wąsik wykonał utwory na żywo. Czy pianista może mieć punkrockową duszę?

1 godz. 55 min
PS GRA - Od Sinead O'Connor po Jerzego Mazzolla, czyli muzyczna podróż w czasie

Jak brzmiała muzyka, kiedy na scenie pojawiła się Sinead O'Connor? W jaki sposób w takim tempie udało jej się podbić cały świat i dlaczego została skazana na banicję?

2 godz. 2 min
PS GRA - Były tylko we dwie, a i tak zabrakło powietrza. Iwona IVO Kmiecik

Agnieszka z gościnią Iwoną Kmiecik od początków muzycznych doświadczeń do planów na przyszłość.

2 godz. 1 min
PS GRA - Piękno, fun i blues. Dużo bluesa. Rita Pax

PS wraz z Pauliną Przybysz reprezentującą Rita Pax o poezji, smutku, ale też i o zabawie. Czy istnieją jej własne utwory, od których się "odzwyczaiła"?

1 godz. 55 min
PS GRA - Muzyka się o nich upomina. WE DRAW A & Niechęć

WE DRAW A o wyborze między etatem, a muzyczną pasją oraz Niechęć o odczuciach, gdy jest się zrozumianym przez swoją twórczość w PS GRA.

1 godz. 59 min
PS GRA - Jidysz, kobiety i współczesność. Maria Ka i Duchy

Duet Duchy z nowym singlem "Ogród" oraz o zamiłowaniu do lat 80. Następnie Maria Ka ze współczesną muzyką w jidysz w PS Gra.

1 godz. 46 min
PS GRA - Czytanie starej muzyki na nowo. Artur Rojek i Paweł Stasiak

W tym epizodzie Agnieszka wraz z gośćmi - Arturem Rojkiem oraz Pawłem Stasiakiem ponownie odkryła to, co zostało stworzone kilka dekad temu. Rozmowę inspirowała nadchodząca 15. edycja OFF Festivalu.

1 godz. 5 min
PS GRA - Miłość, przyjaźń i piosenki o śmierci. Radek Łukasiewicz

Czy śmierć może spowszednieć? Radkowi Łukasiewiczowi spowszedniała, dlatego nie bał się wydać albumu o przemijaniu. O historii zespołu Polskie Znaki i kulisach powstawania płyty “Rzeczy ostatnie”.

46 min
PS GRA - Wydanie bardzo kobiece. Cudowne Lata i Tauron Nowa Muzyka

Na początku Cudowne Lata o poszukiwaniu instrumentów, które oddają ich pomysły, następnie Adam Godziek o festiwalu Tauron Nowa Muzyka w PS GRA

1 godz. 58 min
PS GRA - Co autor miał na myśli? Pablopavo

Urodziny i premiera płyty tego samego dnia, czy może być lepszy prezent dla artysty? Pablopavo w rozmowie z Agnieszką Szydłowską o albumie ""Mozaika"".

1 godz. 54 min
PS GRA - Fikcyjny koniec świata. Bokka

Od eksperymentu do sławy. Zespół owiany tajemnicą wyjawia sekrety nowej płyty. PS w rozmowie z Bokka.

54 min
PS GRA - Od czego zaczyna się miłość? Natalia Przybysz

PS rozmawia z Natalią Przybysz o najnowszej płycie przy najnowszym stole. Od dzieciaka do chłopczycy i babci. Czy Natalia ominęła etap bycia kobietą?

51 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play