newonce specials

newonce specials
newonce specials

From Sydney to Warsaw

57 min

To było tak — najpierw Bartek (Korc) zadzwonił do Bartka (Czarkowskiego) w Bolesnym Poranku, ratując go przed solowym prowadzeniem audycji. Później pomógł pieskom, licytując prowadzenie audycji w ramach naszej akcji dla Vivy. No a że Bartkom tak dobrze się rozmawiało, to audycję poprowadzili razem. Bumerangi, kangury, jadowite stwory — czy to wszystko, co ma do zaoferowania Australia? Bartek mieszka w niej od 7 lat, więc nieco już widział i tymi obserwacjami z drugim Bartkiem się podzielił.

Pozostałe epizody

newonce specials - Durex - Bez wymówek

W ramach kampanii Durexa, Sworo porozmawiała z przedstawicielką Grupy Ponton Zuzą Muczko oraz artystami Mery Spolsky i Kubą Karasiem o tym, że bezpieczny seks jest cool.

58 min
newonce specials - Druga Szansa: powrót do pracy po przewlekłej chorobie

Przed co dziesiątym pracownikiem średnich i dużych firm stoją wyzwania związane z powrotem do pracy po przebytej przewlekłej chorobie. Jak sobie z nimi radzić?

50 min
newonce specials - „Eurodance. Każdy się jara, nie każdy przyznaje.”

Eurodance – niegdyś wyśmiewany, przetrwał do dziś i ma się świetnie. Rafał Krause w muzycznej podróży do złotych czasów europejskiej muzyki tanecznej. Gość: Stachursky.

1 godz. 2 min
newonce specials - Nie taka Australia piękna i straszna, jak ją malują

Spontaniczna wizyta i audycja wylicytowana na aukcji, przerodziła się w cykl spotkań o życiu w Australii. Przekonajcie się, że Australii da się (czasem) nie lubić.

1 godz. 5 min
newonce specials - Druga Szansa: jak dziś wygląda rynek ubrań z drugiej ręki?

O drugich szansach w kontekście zawodowym, i nie tylko, Lech Podchalicz porozmawiał z Marcinem Nowosadem z RocketJobs.pl i Marcinem Łaskarzewskim z secondhandy.com.pl

48 min
newonce specials - Agnieszka Holland & Hubert Miłkowski: czego boi się polskie kino?

Jacek Sobczyński w rozmowie z Agnieszką Holland i Hubertem Miłkowskim prosto z festiwalu Nowe Horyzonty.

45 min
newonce specials - Mój stary jest fanatykiem hip-hopu. Onar

Jakim ojcem jest Onar, sztywna musztra czy raczej tata kumpel? O tym, ale również o wielu innych sprawach związanych z wychowywaniem dzieci.

57 min
newonce specials - W lipcu nie lubimy klubów. Mazury Club & Flauta

W ramach newonce specials jedziemy na festiwale. Ale nie te mainstremowe, wielkie i z równie wielkimi sponsorami, ale na oddolne, choć nie tak małe inicjatywy.

1 godz. 2 min
newonce specials - Mój stary jest fanatykiem hip-hopu. Pezet

Stasiak i Pezet porozmawiali jak ojciec z ojcem. Nie twierdzą, że są ekspertami, ale na pewno są praktykami i w tym tonie przebiegła ta słodko-gorzka rozmowa.

58 min
newonce specials - Co gramy na imprezach queerowych? Muzyczna selekcja by Avtomat, Dominika Sitnicka & Veronicami

Co gramy na imprezach queerowych? Muzyczna selekcja by Avtomat, Dominika Sitnicka & Veronicami

1 godz. 55 min
newonce specials - “To jest taka akcja, żebyś dał piątaka”… no może ciut więcej. Sokół x DESA

O tym, że Sokół nie uważa się za kolekcjonera sztuki, a w drzwiach ma słabe zamki. Co by było, gdyby Wyspiański namalował obraz, na którym w tle na ścianie wisiałby obraz Matejki?

40 min
newonce specials - Czy Pharrell Williams to najbardziej wpływowy muzyk XXI wieku?

Już trzecią dekadę rozdaje karty w świecie popu i hip-hopu. Nauczył jak być „Happy” i stworzył brzmienie kokainowego rapu. Czy to najbardziej wszechstronny mainstreamowy artysta?

33 min
newonce specials - Bedoes i Żywiec Męskie Granie

Wielka tajemnica tegorocznej edycji Żywiec Męskie Granie ujawniona! Poznaliśmy już skład orkiestry, a do newonce wpadł niespodziewanie Bedoes!

27 min
newonce specials - Seksualność w wizerunku raperki

Gościniami Kariny Lachmirowicz były: raperka z mainstreamu - Dziarma, autorka odważnych tekstów w rapie oraz niszy - Sylvia Baudelaire, sex workerka i osoba transpłciowa.

32 min
newonce specials - Katarzyna Barlińska aka Pizgacz: dziewczyna, którą czytają miliony młodych Polaków

Zaczynała od publikowania na Wattpadzie, zebrała ogromną fanbazę, zaufała wydawnictwu, wydała I część "Start A Fire", a na jej spotkania przychodzą tysiące.

37 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?