Dokumentnie

Dokumentnie
Dokumentnie

Kiedy skończy się gościnność Polek i Polaków? Maciej Mandelt

46 min

Bezdyskusyjnie grozi nam zapożyczona trauma i poczucie wypalenia. Co więcej, musimy mieć świadomość, że ludzie będą żyli w kontenerach i jako społeczeństwo nie możemy dopuścić do powstawania gett w polskich miastach. W tym epizodzie DOKUMENTNIE Filip Skrońc z Maciejem Mandeltem ze Stowarzyszenia NOMADA o narzędziowniku, który został stworzony w celu ułatwienia odnalezienia się osobom pokrzywdzonym i wspierającym w kryzysie uchodźczym. Jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość w najbliższym czasie? Czy i kiedy gościnność Polek i Polaków się skończy?

Pozostałe epizody

Dokumentnie - S jak south. Przegląd njusów ze świata

Przegląd njusów ze świata, w którym Filip Skrońc przenosi nas na południe od „centrum świata”, czyli Polski i czubka naszego własnego nosa, tym razem – do Afryki.

55 min
Dokumentnie - Dokumentnie – Original Sound Track

Dokumentnie — Original Sound Track, czyli Filip Skrońc w muzycznym podsumowaniu 3 lat swojego autorskiego podcastu. Tego jeszcze nie grali(śmy)!

1 godz. 59 min
Dokumentnie - „Historie naturalne” okiem kuratora. Krzysztof Miękus

Co łączy modelki ze zdjęć z kotami, czego jest więcej w pracach: bólu czy zmysłowości i czy na wystawę została nałożona autocenzura? O fotografii, która z Instagrama weszła do galerii.

41 min
Dokumentnie - Uciekaj szybko, daleko, nierychło wracaj. Maciej Jeziorek

Gdzie uciekać, jeśli świat stał się globalną wioską i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu? Jak COVID zdefiniował naszą potrzebę samotności i oddechu od wszystkiego i wszystkich?

53 min
Dokumentnie - O fotografii i wojnie na obrazy, która kształtuje naszą codzienność

Filip Skrońc, wraz z gośćmi, o obrazach wygenerowanych przez systemy opresji. I o fotografach, którzy wzięli je na warsztat i zaczęli z nimi pracować.

49 min
Dokumentnie - Krótka lekcja Queeru. Tomasz Szczepanek

Początki dyskursu queerowego, momenty przełomowe, historia Parady Równości w Warszawie to tylko kilka aspektów, które składają się na ten przyspieszony kurs wiedzy o queerze.

39 min
Dokumentnie - Co jest jeszcze OFFem? Artur Rojek

Wbrew pozorom, to rozmowa nie tylko o muzyce. To podróż po innych kontynentach, do przeszłości i do wspomnień, które stały się inspiracjami i nadal rezonują w jego działaniu.

37 min
Dokumentnie - Wcielenie, czyli reportaż o sekspracy w Polsce. Karolina Rogaska

Filip z Karoliną Rogalską o rynku sekspracy w Polsce. Gościni czuła, że ma władzę wobec klientów, nie czując się przy nich bezpiecznie. Wkroczyła w ten świat dla reportażu.

51 min
Dokumentnie - Nie da się dziś korzystać tylko z fotografii. Marta Szymańska, Franek Ammer & Andrei Liankevich

Marta Szymańska, Andriej Lankiewicz i Franek Ammer zdradzają, na które wystawy czekają najbardziej, ile jest Mińska w Łodzi i co czeka gości kolejnej edycji Fotofestiwalu.

43 min
Dokumentnie - Poradnik modelowego działania. Zuzanna Krzątała

Zuzanna Krzątała o swoim życiu modelki, aktywistki i feministki. Ile można żyć na ekstremalnie wysokim poziomie adrenaliny?

57 min
Dokumentnie - Na pierwszej linii internetowego frontu. Magda Szpecht

Filip Skrońc z Magdą Szpecht o walce z dezinformacją i rolą cyberelfów w weryfikowaniu i usuwaniu fake newsów związanych z wojną w Ukrainie.

40 min
Dokumentnie - Kogo by tu dzisiaj pozwać? Zuzanna Rudzińska-Bluszcz

Filip Skrońc z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, o nowej roli prezeski fundacji ClientEarth, kulisach kandydowania na urząd RPO i naszej prawnej przyszłość w obliczu zmian klimatycznych.

46 min
Dokumentnie - O muzyce, która ratuje z opresji przed światem, który zwariował. Natalia Zamilska

Filip Skrońc z Natalią Zamilską o kulisach pracy producentki muzycznej, która w swojej pracy korzysta z wielu kultur, również tych dotkniętych wojną.

59 min
Dokumentnie - O „Cichym Rasizmie” należy mówić głośno. Julia Klewaniec & Ogi Ugonoh

Rozmowa Filipa Skrońca z fotografką Julią Klewaniec oraz influencerką i aktywistką Ogi Ugonoh w kontekście wystawy “Cichy rasizm”.

46 min
Dokumentnie - Jaka pogoda w Kijowie? Jędrzej Nowicki

Fotograf, który obecnie jest w Kijowie, Jędrzej Nowicki, łączy się z Filipem Skrońcem, żeby opowiedzieć, jak wygląda teraz miasto w czasie wojny. Rozmowę Filip zaczyna od pytania o pogodę, nie bez ...

21 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?