Walkie-Talkie

Walkie-Talkie
Walkie-Talkie

„Odwilż” to dobra prognoza dla polskich widzów. Xawery Żuławski

35 min

Szczecin nie leży nad morzem, ale dzięki serialowi „Odwilż”, wspiął się na szczyt zestawienia najchętniej oglądanych seriali na platformie HBO MAX. W tym epizodzie w podróż po Szczecinie (i trochę do przeszłości) wybieramy się z reżyserem, Xawerym Żuławskim. Jak rozkładały się siły podczas budowania mikroklimatu w zachodniopomorskim? Ile przestrzeni na „poprzeżywanie” dostała odtwórczyni głównej roli i kiedy podjęli decyzję o ograniczeniu traumy na rzecz kryminalnego charakteru historii? Na podstawie najnowszego serialu, ale także wcześniejszej twórczości, Michał Walkiewicz porozmawia ze swoim gościem o jego działalności, braku uniwersalnego języka w filmie i… pokracznym chodzeniu w butach ojca? Dowiemy się, czyje głosy Xawery słyszy w głowie i czy doczekamy się drugiego sezonu „Odwilży”. Na WALKIE-TALKIE zaprasza Michał Walkiewicz.

Pozostałe epizody

Walkie-Talkie - Miłość na pierwszą stronę. Maria Sadowska

Wszyscy znamy ją jako piosenkarkę. Jako reżyserkę – niekoniecznie, a właśnie w tej roli rozmawia z Michałem Walkiewiczem.

40 min
Walkie-Talkie - Czy wszystkie filmy FPFF w Gdyni to na pewno tytuły festiwalowe?

Michał Walkiewicz i Grażyna Torbicka wspólnie podsumowują tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

40 min
Walkie-Talkie - Gdzie byłoby „Wszystko wszędzie naraz” bez Son Lux?

Michał Walkiewicz rozmawia z Son Lux, zespołem, który stoi za sukcesem filmów takich jak: „Looper – Pętla czasu”, „Zniknięcie Eleanor Rigby” czy „Wszystko wszędzie naraz”.

58 min
Walkie-Talkie - Czy musimy lubić filmowych bohaterów?

Agnieszka Woszczyńska, autorka „Cichej ziemi”, w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o krytyce filmowej i o tym, dlaczego bohaterowie jej filmu to „bankruci emocjonalni”.

40 min
Walkie-Talkie - Topka filmowych soundtracków według Michała Walkiewicza

Ulubione ścieżki dźwiękowe redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl. Znajdzie się coś dla fanów soulu, elektroniki, klasycznych hollywoodzkich partytur, a nawet romskiego techno.

46 min
Walkie-Talkie - Czy komedie wciąż nas śmieszą? Aleksander Pietrzak

Z czego nie wypada nam się śmiać, a z czego śmiać się już najzwyczajniej nie da? Aleksander Pietrzak i Michał Walkiewicz rozmawiają o stanie polskiej komedii.

51 min
Walkie-Talkie - Filmowe lato: co za nami, na co czekamy?

Redaktor Walkiewicz i redaktor Sobczyński o tym, co działo się na tegorocznych Nowych Horyzontach i o tym, co filmowo tego lata już jest za nami, a na co czekamy.

47 min
Walkie-Talkie - „Ten telefon w sprawie dramatów nie dzwonił”. Michał Milowicz

Polski Presley, Brylant i Bolec, czyli Michał Milowicz w rozmowie z Michałem Walkiewiczem o tym, że wcale nie chciał grać tylko w komediach. Czy dał się zaszufladkować?

43 min
Walkie-Talkie - A na Horyzoncie: Nowe

Dyrektorzy festiwalu „Nowe Horyzonty” w rozmowie o tym, jak udało im się zakopać ten dół kulturowy z przeszłości i zachęcić do odbioru również młode pokolenie.

50 min
Walkie-Talkie - Miało być o filmie… i było, ale na tym się nie skończyło! Paweł Domagała

Michał Walkiewicz tańczy, jak mu Paweł Domagała zagra. A w „Na chwilę, na zawsze” zagrał wręcz wybitnie. O kulisach produkcji i nadchodzącym nowym albumie.

51 min
Walkie-Talkie - Ekspresem przez karierę Marka Kality

Michał Walkiewicz wybiera się na Śląskie wesele, więc skorzystał z okazji i zaprosił do siebie Ślązaka - Marka Kalitę. Czym było i jest dla niego kino? Co zjeść na śląskim weselu?

36 min
Walkie-Talkie - O „Elvisie” i najlepszych filmowych biografiach. Piotr Witkowski

Posłuchajcie o najlepszych filmowych biografiach. Będzie o „Elvisie”, ale nie tylko!

1 godz. 3 min
Walkie-Talkie - Kto uratuje Hollywood? Blażej Hrapkowicz

Co jest gwoździem do trumny największych produkcji, a co daje największą szansę na sukces. Jaką rolę w kinematografii odgrywa CGI? I co z tymi requelami?

55 min
Walkie-Talkie - Jaki potencjał kryją stoner movies? Filip Kalinowski

Co powstało z połączenia WALKIE-TALKIE z ZA DALEKIM ODLOTEM? Godzinna rozmowa o stoner movies.

48 min
Walkie-Talkie - Po co jeszcze jeździmy do Cannes? Marta Bałaga

To będzie rozmowa terapeutyczna, z resztą jak każda po festiwalu w Cannes. Impreza dziwaczna, pełna paradoksów i kuriozalnych werdyktów. A jednak - każdego roku przyciąga tłumy.

1 godz. 21 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?