Ile można żyć na ekstremalnie wysokim poziomie adrenaliny? Zuzanna Krzątała - modelka, aktywistka i feministka w DOKUMENTNIE o swojej działalności, nie tylko tej w ostatnich tygodniach. Od lat sama angażuje się w działania na rzecz kobiet, osób wykluczonych i tych w kryzysie uchodźczym, ale nigdy nie spodziewała się, że kryzys zastanie ją w jej własnym domu. Autorka podcastu Call to action! relacjonuje ostatnie tygodnie, w których niczym "wyjęta z internetowej pasty" żyła bez żadnych potrzeb. Nie ma pretensji o stopniowo postępujące wypalenie wśród ludzi, ale na sobie samej czuje ogromny ciężar odpowiedzialności. Jak radzić sobie w rzeczywistości, w której wszystkie kryzysy "spotkały się" w Polsce w jednym czasie? Co powiedziałaby Zuzi sprzed 6 tygodni, czyli w pierwszych tygodniach wojny w Ukrainie, a co powie Zuzi za 6 tygodni? Na DOKUMENTNIE zaprasza Filip Skrońc.
Przegląd njusów ze świata, w którym Filip Skrońc przenosi nas na południe od „centrum świata”, czyli Polski i czubka naszego własnego nosa, tym razem – do Afryki.
Dokumentnie — Original Sound Track, czyli Filip Skrońc w muzycznym podsumowaniu 3 lat swojego autorskiego podcastu. Tego jeszcze nie grali(śmy)!
Co łączy modelki ze zdjęć z kotami, czego jest więcej w pracach: bólu czy zmysłowości i czy na wystawę została nałożona autocenzura? O fotografii, która z Instagrama weszła do galerii.
Gdzie uciekać, jeśli świat stał się globalną wioską i to nie w dobrym tego słowa znaczeniu? Jak COVID zdefiniował naszą potrzebę samotności i oddechu od wszystkiego i wszystkich?
Filip Skrońc, wraz z gośćmi, o obrazach wygenerowanych przez systemy opresji. I o fotografach, którzy wzięli je na warsztat i zaczęli z nimi pracować.
Początki dyskursu queerowego, momenty przełomowe, historia Parady Równości w Warszawie to tylko kilka aspektów, które składają się na ten przyspieszony kurs wiedzy o queerze.
Wbrew pozorom, to rozmowa nie tylko o muzyce. To podróż po innych kontynentach, do przeszłości i do wspomnień, które stały się inspiracjami i nadal rezonują w jego działaniu.
Filip z Karoliną Rogalską o rynku sekspracy w Polsce. Gościni czuła, że ma władzę wobec klientów, nie czując się przy nich bezpiecznie. Wkroczyła w ten świat dla reportażu.
Marta Szymańska, Andriej Lankiewicz i Franek Ammer zdradzają, na które wystawy czekają najbardziej, ile jest Mińska w Łodzi i co czeka gości kolejnej edycji Fotofestiwalu.
Filip Skrońc z Magdą Szpecht o walce z dezinformacją i rolą cyberelfów w weryfikowaniu i usuwaniu fake newsów związanych z wojną w Ukrainie.
Filip Skrońc z Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, o nowej roli prezeski fundacji ClientEarth, kulisach kandydowania na urząd RPO i naszej prawnej przyszłość w obliczu zmian klimatycznych.
Filip Skrońc z Natalią Zamilską o kulisach pracy producentki muzycznej, która w swojej pracy korzysta z wielu kultur, również tych dotkniętych wojną.
Rozmowa Filipa Skrońca z fotografką Julią Klewaniec oraz influencerką i aktywistką Ogi Ugonoh w kontekście wystawy “Cichy rasizm”.
Co myślisz o tym epizodzie podcastu?