8 KOBIET

8 KOBIET
8 KOBIET

To ona otworzyła punk rocka na kobiety. Kathleen Hanna

58 min

Kolejną bohaterką naszych muzycznych spotkań w wakacyjnej odsłonie „8 kobiet” jest Kathleen Hanna. Jeżeli wpadło wam kiedykolwiek w ucho hasło „riot grrrl” to właśnie z jej działalnością artystyczną powinniśmy je powiązać. Kathleen z koleżankami założyła zespół Bikini Kill, który przedstawił się światu słowami „jesteśmy Bikini Kill i domagamy się natychmiast dziewczyńskiej rewolucji!“. Pojawienie się dziewczęcego zespołu, który grał równie głośno i rozsadzał swoim feministycznym przekazem utarte schematy było super ożywcze i inspirujące dla wielu kobiet i samej muzyki. Aga Szydłowska zebrała te i wiele innych smaczków na temat królowej punk rocka i stworzyła już 3 historię w tej serii. Partnerem podcastu jest Cisowianka Perlage.

Pozostałe epizody

8 KOBIET - Królowa popu jest jedna. Madonna

Tym razem w wakacyjnej odsłonie 8 Kobiet Agnieszka Szydłowska przybliżyła historie królowej popu Madonny. Partnerem podcastu jest Cisowianka Perlage.

59 min
8 KOBIET - Kobieta z Irlandii. Sinead O’Connor

Wakacyjna odsłonę 8 Kobiet: Historie zaczynamy od wspaniałej Sinead O’Connor i jej twórczości. Partnerem podcastu jest Cisowianka Perlage.

1 godz. 0 min
8 KOBIET - Kobiety, które wcielają feminizm. Karolina Sulej

Na zakończenie drugiego sezonu 8 KOBIET Agnieszka Szydłowska wraz z Karoliną Sulej, autorką książki „Ciałaczki", porozmawiają o kobietach, które wcielają feminizm.

57 min
8 KOBIET - Dobrze jest mieć swoją niszę. Jowita Budnik

Jowita Budnik - aktorka, matka, laureatka Orła. Wraca na ekrany w głównej roli filmu „Po miłość”, którym udowodniła, że ma szczęście trafiać na najlepiej napisane role.

50 min
8 KOBIET - Ewa Winnicka. Jak się starzeć bez godności?

„Jak się starzeć bez godności”? Jak wyłączyć myślenie, że wszystko jeszcze przed nami i uniknąć przeżycia życia w poczekalni?

49 min
8 KOBIET - Nazywajmy chorobę otyłości po imieniu. Magdalena Gajda

Magdalena Gajda swoje miejsce znalazła w roli fundatorki i prezeski fundacji OD-WAGA, w której walczy o lepsze życie osób dotkniętych chorobą otyłości.

57 min
8 KOBIET - Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o seksie, ale ktoś nie pozwolił nam zapytać. Małgorzata Iwanek

Korepetycje z seksualności, braki i zaległości w systemowej i kulturowej ignorancji. Agnieszka Szydłowska w rozmowie z Małgorzatą Iwanek - psycholożką i seksuolożką.

50 min
8 KOBIET - Bez cenzury. Marta Malikowska

Marta Malikowska bez tabu o najśmielszych oczekiwaniach pod każdym względem. Aktorka, artystka, feministka, matka, kobieta, Polka. O wszystkich rolach w jednym życiu, w rozmowie z Agnieszką Szydłowską

57 min
8 KOBIET - Nic nie jest stałe w życiu. Agata Endo Nowicka

Agnieszka Szydłowska w rozmowie wspominającej jej pierwszy pobyt w Nowym Jorku. W studiu gości Agata Endo Nowicka- artystka, która swoim uporem zmienia otoczenie, a sztukę łączy z prawdziwym życiem.

50 min
8 KOBIET - Nie czuje się aktywną artystką. Magdalena Koleśnik

Agnieszka Szydłowska z Magdaleną Koleśnik w ramach cyklu 8 kobiet, o aktorstwie, kobiecości w kinie i poza nim.

52 min
8 KOBIET - Doświadczenia kobiecości. Maja Heban

Agnieszka Szydłowska z gościnią Mają Heban, aktywistką na rzecz osób transpłciowych i kobietą, która sama jest po tranzycji z przypisanej jej przy urodzeniu płci. Posłuchajcie o tym, jak wyzbyła si...

56 min
8 KOBIET - Muzyczne oblicza 8 różnych kobiet

Agnieszka Szydłowska zaprasza na wyjątkową edycję swojej audycji, chwilę przed finałem sezonu. To szczególna selekcja muzyki w wykonaniu 8 niesamowitych zagranicznych artystek - kobiet z różnych kr...

1 godz. 0 min
8 KOBIET - Zamieniła bezsilność w gotowanie. Beata Zalewska-Stefaniak

Siódma gościni Agnieszki Szydłowskiej w cyklu 8 KOBIET to Beata Zalewska-Stefaniak, certyfikowana nauczycielka mindfulness i inicjatorka akcji “Zupa na Granicę”. Pomysł na ten projekt narodził się ...

52 min
8 KOBIET - Lekcja polskiego dla osób uczniowskich. Aneta Korycińska (Baba od polskiego)

Baba spotyka babę. I rozmawiają. Aneta Korycińska aka Baba od polskiego oraz Baba Szydło - o feminatywach i o tym, że rewolucja musi zacząć się od języka. Jak same przechodzą jej kolejne etapy? Roz...

55 min
8 KOBIET - O nagłych śmierciach i oczekiwaniu. Justyna Mazur

Justyna Mazur, autorka podcastu kryminalnego “Piąte: nie zabijaj” i książki “Małe Końce Świata” w intymnej rozmowie z Agnieszką Szydłowską. O tym, które lata są dla niej graniczne i o tym, jak dośw...

57 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?