.TXT

.TXT
.TXT
55 min

Max Cegielski wraz gościniami i gośćmi: Anną Król (szefową festiwalu), Radkiem Łukasiewiczem, Matyldą Damięcką, Filipem Skrońcem i Gabrielem Krauze, zapraszają na odcinek specjalny .TXT, w całości poświęcony Big Book Festival 2022. Poznaj program Dziesiątego Międzynarodowego Dużego Festiwalu Czytania, który odbywa się pod hasłem „DO WIDZENIA, DO JUTRA!” od 24 do 26 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe epizody

.TXT - Szpiegowski romans o UFO, czyli o najnowszej powieści Łukasza Orbitowskiego

Max Cegielski w rozmowie z Łukaszem Orbitowskim o jego najnowszej powieści „Chodź ze mną”, czyli szpiegowskim romansie o UFO.

51 min
.TXT - „Bella, ciao” to jest Polska właśnie. Piotr Siemion

O jakiej Polsce mowa w „Bella, ciao”? Próba odpowiedzi na pytanie: jak poradzić sobie z ponowoczesnością, kiedy nie zdążyliśmy pożyć nowoczesnością?

55 min
.TXT - Tłumacz z języka prawnego na ludzki. Adam Bodnar

Dlaczego społeczeństwo nie zwracało uwagi na prawo, dopóki nie zostało ono rażąco łamane przez władze? Ile znaczy niezawisłość i niezależność sędziów dla przeciętnego obywatela?

54 min
.TXT -  „Gruba” lekcja dla naszego społeczeństwa. Maria Mamczur

Maria Mamczur o tym, z czym mierzą się grubi każdego dnia, dlaczego świat ich nienawidzi i przed jakimi wyzwaniami stają osoby, które doświadczały fatfobii.

53 min
.TXT - Przypadek Lustrzanny, tom 1. Nicola Le Strange

Tym razem Nicola Le Strange w specjalnym wydaniu .TXT bierze na warsztat powieść Christelle Dabos: „Zimowe zaręczyny. Lustrzanna. Tom 1”.

25 min
.TXT - Nie przypuszczał, że będzie robił pożyteczne rzeczy. Radek Rak

Radek Rak odwiedził Maxa Cegielskiego przy okazji wydania na świat swojego najmłodszego dzieła - „Agla. Alef”, opowieści o młodych ludziach, dojrzewaniu i przemianach.

56 min
.TXT - O zagładzie pisze się wiele. Hanka Grupińska

Hanka Grupińska przez 15 lat przeprowadzała rozmowy z żołnierzami getta warszawskiego, które złożyły się na obszerny reportaż.

52 min
.TXT - Nie interesuje jej literatura zaangażowana. Urszula Honek

Urszula Honek, autorka opowiadań "Białe noce" gości u Maxa Cegielskiego. Czego wymaga od siebie i od literatury?

47 min
.TXT - Rzucić wszystko i zaczytać się w Bieszczadach. Adrian Markowski

"Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady" nabiera nowego sensu z piękną opowieścią i wyjątkową podróżą po górach Adriana Markowskiego.

53 min
.TXT - Dzień z życia miliarda Hindusów. Paulina Wilk

Gościnią Maxa jest Paulina Wilk z reportażem "Lalki w ogniu- opowieści z Indii". O schludnych ludziach w brudnym kraju w .TXT

54 min
.TXT - „Świeccy”, czyli mokry sen lewaków. Marcel Andino Velez

Gościem Maxa był Marcel Andino Velez - autor powieści “Świeccy”. Powieści młodzieżowej, jednak napisanej dla dorosłych. Na ile jest to opowieść historyczna, a na ile to współczesna intryga?

54 min
.TXT - Wszystko zaczęło się od baby z ogonem. Gaja Grzegorzewska

Czy człowiek jest z natury zły? Na to pytanie, w oparciu o 600 stron queerowego sci-fi, postarają się odpowiedzieć Max Cegielski wraz z gościnią, Gają Grzegorzewską, autorką powieści „Selkis”. Ksią...

51 min
.TXT - Prawa kobiet to nie kwestia honoru. Ludwika Włodek

Ludwika Włodek o książce "Buntowniczki z Afganistanu". O losach kobiet, które walczą o swoje prawa i nie chcą być własnością mężczyzn. Zaprasza Max Cegielski w .TXT.

50 min
.TXT - Jeden człowiek i wiele wątków, czyli Max Cegielski i „Nazywam się Czogori”

Specjalne wydanie .TXT! W roli prowadzącej... Agnieszka Szydłowska. W roli gościa? Max Cegielski. Maxa raczej nie trzeba tutaj przedstawiać, ale formalności to formalności. Pisarz, dziennikarz, pre...

55 min
.TXT - Z rzemieślnika w artystę w Japonii. Piotr Milewski

Jak wykorzystać japońskie reguły na swoją korzyść nie stosując się do nich? Co najlepiej przywieźć z dalekiej wyprawy i czy poranna gimnastyka pomaga w pracy?

52 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?

newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play