Coś Osobliwego

Coś Osobliwego
Coś Osobliwego

Waluty przyszłości // Cryptocurrency & AI

44 min

PL: Rynek kryptowalut stale się rozwija, a w przyszłości, cyfrowe waluty mogą być używane tak często, jak dzisiejsza gotówka. Peter C. Earle, ekonomista zajmujący się badaniem światowych rynków finansowych, opowiedział Aleksandrze Przegalińskiej o działaniu technologii blockchain i krótkiej historii bitcoina. Podcast w języku angielskim // EN: Peter C. Earle, senior fellow at AIER joins Aleksandra Przegalinska for a conversation on the unknowns of bitcoin, crypto currency and blockchain technologies in the modern era.

Pozostałe epizody

Coś Osobliwego - Technologia i geopolityka. Anastassia Lauterbach

Aleksandra Przegalińska wraz z Anastassią Lauterbach zagłębiły się w temat związany z przywództwem technologicznym. Partnerem podcastu jest Dell Technologies.

53 min
Coś Osobliwego - Jak duża jest big data? Kajetan Mroczek

Jak duża jest big data i jak to wszystko działa? Aleksandra Przegalińska i Kajetan Mroczek z Dell Polska o terabajtach danych w Coś Osobliwego.

1 godz. 0 min
Coś Osobliwego - Do „brzegu”- czym jest Edge Computing? Dariusz Piotrowski

Aleksandra Przegalińska wraz z Dariuszem Piotrowskim-dyrektorem generalnym Dell Technologies w Polsce przegadają temat AI. Czym jest Edge Computing, jak ułatwia życie i jakie ma zastosowania?

56 min
Coś Osobliwego - Wystawa o AI? Biennale 2022

W tym epizodzie Aleksandra Przegalińska porozmawia z Anną Gala-Kosil oraz Bartoszem Frąckowiakiem z Biennale Warszawa. Spojrzą na temat AI okiem krytyczno-artystyczny.

1 godz. 1 min
Coś Osobliwego - Czym jest etyczne hakowanie? Maxim Balin

Czy haker zawsze jest zły? Maxim Balin wyjaśnia czym jest etyczne hakowanie, jak ludzie stają się hakerami i jak społeczność hakerska postrzega Anonymous.

47 min
Coś Osobliwego - Gdzie się podziały tamte cyberki? Helena Chmielewska-Szlajfer & Olga Drenda

U Aleksandry Przegalińskiej goszczą Helena Chmielewska-Szlajfer i Olga Drenda wraz z tematem seksu i relacji z perspektywy twardych danych.

1 godz. 24 min
Coś Osobliwego - Czy konflikt da się przewidzieć? Will Ruger

Czy przed wybuchem wojny, technologia nie mogła nam posłużyć do przewidzenia jej? Jakich metod używa się do prognozowania wydarzeń?

58 min
Coś Osobliwego - Cyber Security. Paula Januszkiewicz

O tym jak zapobiegać i przeciwdziałać zagrożeniom. Jakie kroki podejmować, gdy już do nich doszło? Jak lokalizować punkty wejście i wygrać w grę rozpoczętą przez hakerów? 

52 min
Coś Osobliwego - Technologiczna Era Wodnika

Aleksandra Przegalińska wraz z Tymonem Tymańskim zabiorą Was w opowieść o tym, co mogłoby być poza rzeczywistością.

46 min
Coś Osobliwego - Deepfake w służbie dezinformacji

W specjalnym epizodzie Coś Osobliwego Aleksandra Przegalińska przybliża, w jaki sposób wykorzystanie AI, sieci neuronowych oraz generatywnych, pozwala tworzyć wręcz perfekcyjny deepfake.

19 min
Coś Osobliwego - Technology can bring hope. Marc O’Regan

The eyes of the world are on Ukraine. War is everything that everyone can talk about, but it is also the time of unity, and the time when we need to seek hope. Aleksandra Przegalińska and her guest...

57 min
Coś Osobliwego - Diuna. Post-technologiczny świat

Zatracimy się w uniwersum „Diuny” Franka Herberta. Po obejrzeniu nowej adaptacji filmowej, Aleksandra Przegalińska zaprosiła Tomasza Stawiszyńskiego - publicystę, dziennikarza i pisarza, a także wi...

54 min
Coś Osobliwego - Tinder jako display osobowości? Miłość & AI (cz.2)

Druga część epizodu miłość & AI tym razem pod hasłem metawersum, płynnych tożsamości i podwójnych żyć. Aleksandra Przegalińska, Olga Drenda, antropolożka i pisarka oraz dr Helena Chmielewska-Szlajf...

56 min
Coś Osobliwego - Digital athlete. Radek Buszan

Aż 54% Polaków po pierwszym problemie zakupowym rezygnuje z danej marki. Jak więc dotrzeć do odbiorców na wielu płaszczyznach: zainteresować, a co ważniejsze zatrzymać? Radek Buszan (specjalista ds...

53 min
Coś Osobliwego - Astronomia. Będziemy gatunkiem międzyplanetarnym?

„Jeżeli mamy ambicję, żeby gatunek ludzki przetrwał, to musimy uczynić go gatunkiem międzyplanetarnym”. Aleksandra Przegalińska w rozmowie z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii i dziennik...

52 min

Co myślisz o tym epizodzie podcastu?